Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
Veltor
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2014, 13:44
Lokalizacja: Łódź

Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: Veltor » piątek, 22 maja 2015, 22:36

Hej tak sobie usiadłem przed netem i zacząłem przeczesywać internety i pytać wujaszka google co mi zaproponuje gdzie mogę pojechać z przyczepką.
i doszedłem do wniosku że brakuje na naszym forum mapki z zaznaczonymi miejscami gdzie można biwakować.
Takie zestawienie szalenie usprawniłoby dostęp do informacji.

A że jest nasz spora gromadka i każdy dorzuci coś od siebie, wyszedłby z tego całkiem ciekawy projekt.
Każde pole mogłoby być opisane według tego samego schematu.

Przykładowo:
Nazwa pola: "U sikory" Ocena: 5/10
Miejscowość: Niedźwiady Małe koło Lichenia
Województwo: wielkopolskie
Namiary GPS na pole: GPS: N 52.20`03,62; E 18.21`00,00; 52.333944, 18.350000
Kontakt: właściciel 605 032 582
Toalety: kabiny ze spuszczaną wodą
Prysznice: nieodpłatne, z ciepła wodą, stan 3/10
Miejsce do mycia naczyń: tak,
Cena: Mała przyczepka 30zł (2+1)
Prąd: podliczniki, 1,5zł za 1kWh

To wazne żeby opisać np: prysznice, bo zdazyło mi się że: nie było prysznica, prysznic był ale była tylko zimna woda, prysznic był ale trzeba było dodatkowo płacić i doba za 4 osoby wychodziła de facto 50% wiecej ;)
Zdażyło mi się że w prysznicach była fałna i flora wszelaka a remont to ostani za czasow głębokiej komuny był robiony wiec ocena sanitariatów też wskazana.
Ważne też jest żeby opisać toalety, bo miąłem już śmierdzące drewniane sławojki i dzieci nie chciały tam chodzić
Dodatkow dodałbym ogólne Uwagi:
Uwagi: Właściciel sympatyczny ale dolicza później opłaty dodatkowe które trzeba później zbijać więc prosić o zapisanie kosztów na kartce. Oszczędzi to później niepotrzebnych dyskusji.
Czasem trzeba coś postawić na głowie żeby miało ręce i nogi.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: reflexes » sobota, 23 maja 2015, 07:50

Powiem tak, ja zacząłem coś takiego tworzyć na własne potrzeby. Tzn. na różnych forach ludzie polecają różne miejsca, a ja to sobie zapisywałem w zakładkach. Ma to jednak jedną wadę, bo trzeba przeglądać dziesiątki stron żeby coś znaleźć więc wrzuciłem to na mapę google i łatwiej teraz się planuje trasę.

reflexes z tapatalk

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: piotr05 » sobota, 23 maja 2015, 19:45

niewielka poprawka

zestaw 35zł.

i aktualnie sa poprawiane ( remontowane) sanitariaty
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Awatar użytkownika
Veltor
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2014, 13:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: Veltor » niedziela, 24 maja 2015, 09:14

Reflexes
skoro masz podwaliny pod fają bazę wypadową to zrobiłeś to za czym my wszyscy tutaj piszczymy że hej.

Zastanówmy się jak to zgobalizować i ustandaryzować żeby:

1.) Tylko jedna osoba była odpowiedzialna za wpisywanie (dodawała do bazy) - pozwoli to utrzymać porządek
2.) Wpisywała pola na mapę według ustalonego przez nas tego samego schematu (szablonu)
3.) Ustalić jakie są nasze potrzeby i czyli jakie informacje są potrzebne a jakie pomijalne
4.) Zastanowić się co z informacjami dodatkowymi jak, zdjęcia, opis dojazdu itd. - Bo z jednej strony będzie to informacja o kempingu a z drugiej każda dodatkowa nadmiarowa treść sprawia że wpis staje się nieczytelny i bliżej mu do spamu niż do rzetelnej informacji.
5.) Wprowadzić możliwoaść oceniania pola przez wiecej osób. Bo przykładowo to co dla mnie jest 10/10 polem dla kogoś jest 2/10. A gdy wiecej osób oceni pole to będzie bardziej uśrednione czyli znormalizowana ocena. Później znając takie uśrednione oceny będziemy wiedzieć czego spodziewać się jadąc na nowe nieznane pole ocenione przez innych jako np: 5/10.
6.) Przy ocenie ważne jest aby dodać nick osób, które oceniały pole, po to aby uniknąć spekulacji, że właściciel pola zamieści informację jakie jego pole jest wspaniałe i tym sposobem będzie też nierzetelny opis pola wprowadzający nas w błąd.

To tyle na początek.
Kurcze, jestem informatykiem, kierownikowałem ;) kilku projektom i wychodzi ze mnie spaczenie zawodowe żeby na każde dane (nawet ocena kawałka łączki pod nasze cepki) patrzeć w kategorii największej użyteczność i optymalizacji informacji :P

Jak macie ochotę, możliwości i chęci to jestem do dyspozycji żebyśmy popatrzyli na Twój pomysły i zastanowili się jak rozpocząc projekt o uroczej roboczej nazwie
Gdzie do cholery pojechać. :D

PS
Tak przy okazji to odwalając prywatę dzięki Piotrze za namiary na pole nad Jeziorskiem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 maja 2015, 07:57 przez Veltor, łącznie zmieniany 3 razy.
Czasem trzeba coś postawić na głowie żeby miało ręce i nogi.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: kotek » niedziela, 24 maja 2015, 22:46

Drodzy klubowicze :D czytajcie dokładniej stronę fanklubu a nie tylko forum. Nie powielajmy zapisów tylko korygujmy i dopisujmy nowe ciekawe miejsca. http://www.fanklub-niewiadowek.com/rusz ... urlop.html, viewforum.php?f=10, http://www.fanklub-niewiadowek.com/fank ... lpraca.gif
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: reflexes » poniedziałek, 25 maja 2015, 07:35

kotek pisze:Drodzy klubowicze :D czytajcie dokładniej stronę fanklubu a nie tylko forum. Nie powielajmy zapisów tylko korygujmy i dopisujmy nowe ciekawe miejsca. http://www.fanklub-niewiadowek.com/rusz ... urlop.html, viewforum.php?f=10, http://www.fanklub-niewiadowek.com/fank ... lpraca.gif

Stronę to my znamy ale ona niestety jest kompletnie martwa. Poza tym zaproponowany tam podział kempingów jest kompletnie bez sensu. Moim zdaniem żeby stworzyć sensowny katalog kempingów to trzeba to zrobić tylko i wyłącznie bazie mapy, bo wtedy w ciągu dosłownie kilku sekund jesteśmy w stanie znaleźć to co nas interesuje. Podział, który jest w tej chwili (nad morzem polskim lub europejskim, w górach polskich lub europejskich, nad jeziorem polskim lub europejskim, nad rzeką polską lub europejską) jest kompletnie ie czytelny.
Moja prywatna mapka w tej chwili wygląda tak MAPA. Są tam tylko punkty z adresami stron internetowych ale ogólnie nie ma przeszkód, żeby dodać tam opisy lub zastosować patent jaki zastosowano na znanej tu wielu osobom mapie z miejscówkami za free, tzn. mapa z punktami i linkami to tematów na forum opisujących to miejsce. Jest to o tyle dobrze, że wszyscy na forum mogą odnieść się lub skorygować opis kempingu, a mapa ma tylko wskazać jego położenie. Moja mapa przez to, że czytając różne fora klikając na strony www polecanych kempingów zapisywałem je do ulubionych. Po jakimś czasie zrobiło się to bardzo nieczytelne, bo ciężko spamiętać gdzie te wszystkie kempingi były. Teraz jest to jasne i przejrzyste.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: stico80 » poniedziałek, 25 maja 2015, 08:26

Reflexes dajcie spokój bo to walka z wiatrakami. Widzisz, że dla niektórych ważne że jest, a to że już od 5 lat nieaktualne i nie aktualizowane to nic. Sztuka jest sztuka.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Veltor
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2014, 13:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: Veltor » poniedziałek, 25 maja 2015, 08:33

reflexes chłopie kawał niesamowitej roboty.

Tak sobie myślę, że główną przyczyną dla której mamy przyczepy są wyjazdy nimi. Więc dla mnie to główna i najważniejsza sprawa po wejściu na forum przyczepkowe aby dowiedzieć się gdzie naszymi domkami na kołach możemy pojechać.

Mam propozycję (za zgodą autora pomysłu) aby lekko zmodyfikować naszą stronę główną.
Co o tym myślicie?
kampingi3.JPG
Czasem trzeba coś postawić na głowie żeby miało ręce i nogi.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 25 maja 2015, 09:28

Ten pomysł bardzo mi się podoba. Rozszerzyłbym mapkę dodatkowo o miejscówki na dziko. Wskazana byłaby też możliwość dodawania i edycji polecanych miejsc przez fanklubowiczów, oczywiscie tak żeby było wiadomo kto dany punkt poleca.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa z naniesionymi miejscami noclegowymi

Postautor: reflexes » poniedziałek, 25 maja 2015, 20:33

Reflexes dajcie spokój bo to walka z wiatrakami. Widzisz, że dla niektórych ważne że jest, a to że już od 5 lat nieaktualne i nie aktualizowane to nic. Sztuka jest sztuka.

Ja jestem spokojny. Moje zdanie w tej materii jest bez znaczenia, bo nie ja jestem właścicielem FKN i strony ale gdyby było inaczej to ja stronę bym ograniczył to podstawowych informacji o Fanklubie i tyle. Forum jest kwintesencją tej społeczności, nie ma sensu powielać informacji które się tu ukazują na stronie.
reflexes chłopie kawał niesamowitej roboty.

Bez przesady, to tak na prawdę kilkanaście minut roboty.
Mam propozycję (za zgodą autora pomysłu) aby lekko zmodyfikować naszą stronę główną.

Ja nie mam nic przeciwko, ale tak jak wspomniałem powyżej strona nie ma racji bytu. Widać to również po naszych większych kolegach, gdzie też strona leży odłogiem.
Rozszerzyłbym mapkę dodatkowo o miejscówki na dziko.

Tu oczywiście nie ma najmniejszego problemu.
Wskazana byłaby też możliwość dodawania i edycji polecanych miejsc przez fanklubowiczów, oczywiscie tak żeby było wiadomo kto dany punkt poleca.

Tu nie do końca się zgodzę, bo po pierwsze nie wiem na razie jak to zrobić, a po drugie wolałbym uniknąć akcji, że ktoś na przykład strzeli focha i coś pomiesza dla zabawy. Generalnie widzę to dokładnie tak, że na mapie zaznaczam punkt z odnośnikiem do forum, gdzie dana miejscówka jest opisana. Można opisy zamieszczać również na mapie ale to uniemożliwia dodanie swoich komentarzy przez innych, którzy pojadą później i będą mieli inne opinie niż autor wpisu. Na forum każdy będzie mógł dopisać co się zmieniło, ile podrożało itp.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości