Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: robert » sobota, 23 mar 2013, 13:24

Witajcie
Czy nie uważacie, że dobrze by było gdyby powstał oddzielny dział "Ogłoszenia komercyjne" (robocza nazwa) oraz dodatkowa kategoria użytkownika (firma/sklep/komercyjny czy coś w ten deseń)
W w/w dziale każdy prowadzący komercyjną działalność (w zakresie ogólnopojętego karawaningu) może się ogłaszać?
Chodzi mi o wydzielenie z działu handelek (który docelowo jest dla nas i ma służyć drobnym ogłoszeniom w stylu "szacher macher") ogłoszeń firm, serwisów, handlarzy i innych użytkowników komercyjnych?

Co o tym sądzicie? Czekam na Wasze uwagi.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: Tarapukuara » sobota, 23 mar 2013, 13:54

Jak sie jeszcze da tak zrobić żeby mi się nie pokazywało w "nowe posty" i "aktywne wątki" to super:);)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: robert » sobota, 23 mar 2013, 13:57

Tarapukuara pisze:Jak sie jeszcze da tak zrobić żeby mi się nie pokazywało w "nowe posty" i "aktywne wątki" to super:);)


Takie rzeczy to w erze... ;)
A tak na poważnie to zobaczę czy jest taka możliwość ...

EDIT
Można ustawić, żeby posty i wątki z w/w działu nie pojawiały się po wybraniu "Aktywne wątki".
Niestety w przypadku opcji "nowe posty" nie ma tak dobrze i posty będą widoczne :(
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: reflexes » sobota, 23 mar 2013, 13:59

Nie ma sensu. Ja kiedyś już tu pisałem jak można rozwiązać problem ogłoszeń szybko i skutecznie.
No chyba, że takie komercyjne ogłoszenia będą za drobną opłatą na serwer, domenę czy inne gadżety na przykład.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: robert » sobota, 23 mar 2013, 15:34

reflexes pisze:Nie ma sensu. Ja kiedyś już tu pisałem jak można rozwiązać problem ogłoszeń szybko i skutecznie.
No chyba, że takie komercyjne ogłoszenia będą za drobną opłatą na serwer, domenę czy inne gadżety na przykład.


Owszem pisałeś. Ale niektóre pomysły wymagają przepisania kodu forum (phpBB3pl).
Na tyle się znam na programowaniu i bazach danych, że potrafię to zrobić, ale jest to czasochłonne i wymaga testowania przez beta testerów.
Dlatego wole się skupić na modyfikacjach bardziej nam potrzebnych, które będą częściej wykorzystywane i na które czekacie.

PS. Po dodaniu 2 informacji o zlotach (pielgrzymka JG 2013 i Kozienice) oraz modyfikacji informacji o jednym z Fanklubowiczów przekonałem się na własnej skórze jakie to jest czasochłonne. Stąd muszę przepisać całość strony WWW fanklubu, z pełnym wykorzystaniem php, ajax'a i kilku innych nowych technologii.
Wygląd się nie zmieni a jedynie modyfikacji ulegnie źródło strony.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: reflexes » niedziela, 24 mar 2013, 21:20

Ale niektóre pomysły wymagają przepisania kodu forum (phpBB3pl).

Ja znam się na tym średnio ale wydaje mi się, że mój pomysł rozwiązania problemu ogłoszeń nie wymaga żadnych zabiegów programistycznych. Chodzi tylko zamieszczanie tych ogłoszeń po akceptacji moderatora oraz zamykanie ich od razu aby uniknąć zbędnych dyskusji i komentarzy. Do tego nie trzeba nic zmieniać w kodzie forum.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział i nowa kategoria użytkowników

Postautor: robert » niedziela, 24 mar 2013, 22:06

Jest klika możliwych rozwiązać....
Przede wszystkim ograniczenia dla nowych użytkowników (takich co dopiero co się zarejestrowali) - ograniczony dostęp do działów forum, możliwość czytania bez prawa do pisania, automatyczne przegrupowanie do innej grupy użytowników po np. przedstawieniu się, itp. itd
Ew. zawsze wchodzi w rachubę moderacja, ale chcę za wszelką cenę zautomatyzować cały proces, żeby nie wrzucać na plecy moderatorów dodatkowej roboty.
W końcu forum to nasze hobby a nie obowiązek ślęczenia nad wątkami i moderowanie dyskusji.

Inna sprawa, to fakt, że uważam, iż forum ma żyć samo własnym życiem bez zbędnego kontrolowania użytkowników - czasy cenzury mamy na szczęście za sobą. Ew. działania moderatorów lub adminów mają być ograniczone do minimum, a ich rola sprowadza się do "stania z boku" i reagowania jedynie w podbramkowych sytuacjach. Nie wiem jak inni, ale ja mam dość spraw na głowie w realnym świecie, żeby się jeszcze dawać wpuszczać w wojenki w wirtualnej rzeczywistości.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości