Pożegnanie

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
naal

Re: Pożegnanie

Postautor: naal » sobota, 7 cze 2014, 21:44

Bo koszt zakupu i remontu żeby mieć standard zachodniej przyczepy jest dość wysoki .Popatrzcie na remont Roberta ile włożył w przyczepę pracy i pieniędzy . Nie wszyscy chcą to robić bo za te pieniądze bez wysiłku kupi się zachodnią bez bawienia się w remonty generalne i przebudowy .Na n 132 potrzeba prawdziwego fana Niewiadówek .A niestety po rozmowach z kilkoma kolegami z fanklubu doszliśmy do wniosku że nawet tu na FN fanów jest może 30% reszta ma bo są tanie . Niestety taka jest smutna prawda . :(


I tak i nie. Nie ukrywam, że na zachodnią nie byłoby mnie stać, więc swoją pierwszą kupiłem za 800 zł. Zrobiłem ją tyle o ile i wpakowałem w nią 1500 zł. I tak nie dużo. Ale jakoś tak urok tego polskiego produktu wzbudził we mnie jakieś tam nieopisane uczucie. Kupiłem już drugą cepkę i znowu ładuję w nią kasę. Teraz chcę zrobić coś porządnie. Ile właduję? Nie wiem, ale wiem, że nie zakończyłem wyklejania a już władowałem w nią połowę tego, co w tamtą. Wyjdzie, że wrzucę w nią jeszcze 2000 zł. Więc wyniesie mnie koło 4000-5000 zł. Za to już kupiłbym coś zachodniego, ale to zawsze wydatek jednorazowy. Cepkę robię na raty, również finansowo i myślę, że dla ludzi o mniej zasobnym portfelu to dobre rozwiązanie. Jestem fanem Niewiadowa i nie zamierzam przesiadać się na jakieś zachodnie, poza tym lubię gmerać i majsterkować. Spójrzcie też na to z innej strony - nie każdy posiadacz Hondy musi się od razu zapisywać do Street Terror.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Pożegnanie

Postautor: dworek » sobota, 7 cze 2014, 22:10

faktycznie praca przy przyczepce ma swój nieodparty urok :wink:

wydaje mi się, że każde pieniądze można w nią włożyć, człowiek sam się nakręca :lol:

osobiście uważam że zapiekanka jest najpiękniejszą z Niewiadówek :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Pożegnanie

Postautor: Paczek » sobota, 7 cze 2014, 22:32

dworek pisze:faktycznie praca przy przyczepce ma swój nieodparty urok :wink:

wydaje mi się, że każde pieniądze można w nią włożyć, człowiek sam się nakręca :lol:

osobiście uważam że zapiekanka jest najpiękniejszą z Niewiadówek :D


Dokładnie - tym bardziej w rozmiarze XXXL

Przygodę z karawaningiem zacząłem od n132 i ... chyba tak zostanie .

Oczywiście przerabiałem też n126e ( aktualnie syn ma w posiadaniu ) , n126N , jednak jakoś najbardziej kręci mnie n132 .

dworek pisze:patrze na to i zastanawiam się, dlaczego tak wielu kolegów "rzuciło się" na n132 i ... doś szybko się ich pozbywa ... :?


Wyprzedaje jedynie nadmiar ....

Na swój prywatny użytek mam 2 szt - n132l i n132t i chyba tak zostanie .

"Military " to nadwyżka , ale jeśli się nie sprzeda , przywrócę ją do pierwowzoru i też zostawię .

To była odmiana "d" przerobiona przez poprzedniego właściciela na coś w stylu "t".

Czyli nie ma strachu - nie sprzeda się to zostanie w kolekcji .

Jej koszt to tylko roczny zapas papierochów - ja nie palę , więc stać mnie na nią.

A po za tym nikt nie ma takiej kolekcji :thumbup: i to jest " satisfaction "

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Pożegnanie

Postautor: dworek » sobota, 7 cze 2014, 22:45

jesteś Paczku poza wszelką konkurencją, a do tego ...

Paczek pisze:Jej koszt to tylko roczny zapas papierochów - ja nie palę , więc stać mnie na nią...


... jeśli dobrze zrozumiałem, PIĘCIOKROTNYM NIEPALĄCYM :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Pożegnanie

Postautor: Paczek » sobota, 7 cze 2014, 22:55

dworek pisze:jesteś Paczku poza wszelką konkurencją, a do tego ...

Paczek pisze:Jej koszt to tylko roczny zapas papierochów - ja nie palę , więc stać mnie na nią...


... jeśli dobrze zrozumiałem, PIĘCIOKROTNYM NIEPALĄCYM :lol:


:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pożegnanie

Postautor: Karolus » niedziela, 8 cze 2014, 00:01

Powiem tak...

Ja moją akurat zrobiłem - N126N

Kupiłem za grosze, zrobiłem własną pracą i też kasą - ale jakoś zrobiłem.

Teraz robię znowu i ładuję znów kasę - ale własnymi rękoma...

Miałem ślicznego "sandwicha" - jak nowy... Za 6 tysiaków... No i.... pozostałem z Niewiadowem....

Nic tak nie cieszy jak własna praca i coś swojego, co się od podstaw zbudowało samemu.... No prawie od podstaw:P

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Odp: Pożegnanie

Postautor: BobBudowniczy » niedziela, 8 cze 2014, 05:34

Paczek pisze:
A po za tym nikt nie ma takiej kolekcji :thumbup: i to jest " satisfaction "

Znam jednego maniaka co ma większą kolekcję .... ;-)

mariusz724

Re: Pożegnanie

Postautor: mariusz724 » niedziela, 8 cze 2014, 07:38

No ja też go znam .....ha.ha.ha :lol:

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pożegnanie

Postautor: stico80 » niedziela, 8 cze 2014, 12:28

To teraz ja coś od siebie.
1.
Zobaczcie wszyscy kupujecie Niewiadówki ale tylko garstka z Was zostawia je w takim stanie jak fabryka wypuściła.
Solary, trumy, lodówki, bojlery nie mówiąc już o wadze która i tak była mocno naciągnięta na oryginalne wyposażenie.
2.
Większość osób jednak traktuje to jak napisał Naal czyli jako zakup na raty.
Nie mam obecnie 5000 zł na przyczepę więc kupię Niewiadówkę za 2 tyś i będę sukcesywnie ją rozbudowywał.
3.
Jest to mimo wszystko przyczepa o którą można być spokojnym. Każda przecieka czy zachodnia czy nasza ale w naszej szkody to ewentualnie zgniła podłoga i wymiana tapicerki. Jest się spokojnym o to czy się cała konstrukcja nie zawali.
4.
Ceny części do zachodnich przyczep wiadomo dużo droższe.
5.
Dla mnie n132t była za mała!!!! Wiem, że niektórzy mają n132, Enkę czy nawet Zapiekankę w składzie 2+2 i twierdzą, że spokojnie się pomieszczą, nie neguje tego bo każdy ma inne wymagania co do komfortu.
Ja potrzebuję trochę przestrzeni i tyle, mam do tego święte prawo.
Mi 132t odpowiadała by gdybym jeździł tylko z żoną. Miałbym duże łóżko, namiastkę toalety i stolik z dwoma miejscami do jedzenia, picia kawy. Trzymanie jej tylko po to, że kiedyś, kiedyś jak dzieci podrosną to będziemy jeździć i zwiedzać mija się z celem bo sam nie wiem co będzie za godzinę a co dopiero za xxx lat.

Co do zachodnich, jest na pewno większe ryzyko i trzeba bardziej uważać. Niemniej jednak od razu zyskujemy większy komfort.

Osobiście szukam cały czas czegoś w stylu Intercampa żeby połączyć większą trwałość z większą przyczepą.
Gdyby Niewiadów model n-390 zrobiłby z laminatu to bym się nie zastanawiał nad wyborem.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Odp: Pożegnanie

Postautor: Paczek » niedziela, 8 cze 2014, 13:53

BobBudowniczy pisze:
Paczek pisze:
A po za tym nikt nie ma takiej kolekcji :thumbup: i to jest " satisfaction "

Znam jednego maniaka co ma większą kolekcję .... ;-)


Na pewno wszystkie ma dla siebie - czy " w celu dalszej odsprzedaży" ? :lol:

PS. na zlocie w Jędrzejowie jeden taki koleżka ( szczęśliwy właściciel sandwicza) podsumowywał swój remont polegający na ... wymianie ściany . Ponoć wyszło ok 5 000 PLN-ów .

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pożegnanie

Postautor: TomekN126N » niedziela, 8 cze 2014, 14:08

Michał, 5000pln za ścianę... to chyba w domku jednorodzinnym. Może gość miał wyższą konieczność wymiany - współczuję szczerze. Ale to (ku chwale niewiadówek) jeden z punktów przewagi nad sandwiczami. Choć niewiadki są małe, to jednak nasze ;-)
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Pożegnanie

Postautor: dworek » niedziela, 8 cze 2014, 14:10

stico80 pisze:T...Dla mnie n132t była za mała!!!! Wiem, że niektórzy mają n132, Enkę czy nawet Zapiekankę w składzie 2+2 i twierdzą, że spokojnie się pomieszczą, nie neguje tego bo każdy ma inne wymagania co do komfortu.
Ja potrzebuję trochę przestrzeni i tyle, mam do tego święte prawo...


masz prawo, nie podważam tego, moje rozmyślania idą właśnie w kierunku "jeśli przyczepa ma być większa to czy n132 na pewno taka będzie" bo czasem myślę o większej przyczepie (na szczęście tylko czasem :lol: ) i wtedy myślę jaka to miałaby być.
zauważyłem, że n132 jest faktycznie nieco większa ale nie za wiele, za to kosztem dużo większej wagi i innych wad (brak ocynku na ramie czy osiadająca skorupa chociażby"
jedna na pewno nie rozstanę się z moją n126es ... puki śmierć nas nie rozłączy :lol: , jednak może kiedyś stanąć na moim podwórku jeszcze jedna przyczepka :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pożegnanie

Postautor: TomekN126N » niedziela, 8 cze 2014, 17:23

Dworek, na moim też może stanąć jeszcze jedna... zapiekanka do przewozu moich zabytków na zloty i możliwości nocowania PODCZAS tych imprez :lol: :lol: :lol:
A co do 132, to bardzo fajna jest, ale nie mam na razie odpowiedniego holownika z odpowiednią mocą.

Stic, ludzie montują trumy itp. a nie zostawiają oryginalnych wersji, bo:
1. chcą mieć nowocześniejsze materiały (meble, tapicerki etc.)
2. Nie mają dostępu do nowych materiałów w starej wersji wzorniczej.
Ja, gdybym mógł nakleić np. starą tapicerkę, kolejówkę, tzn. stary wzór, ale nowy materiał,ale bez gąbki, to zrobiłbym tak. A, że nie mogę , to wykładzina z castoramy. Truma będzie, ale po to, żeby było cieplej na wiosnę i jesień, a mebelki zostaną oryginalne. Moja cepka będzie zmodernizowana i unowocześniona, jednak z najmniejszą możliwą WIZUALNĄ ingerencją w oryginał, ale to mój punkt widzenia.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie

Postautor: mannt » niedziela, 8 cze 2014, 17:27

Każdy robi tak jak lubi, i o to chodzi żeby był zadowolony.

mariusz724

Re: Odp: Pożegnanie

Postautor: mariusz724 » niedziela, 8 cze 2014, 19:15

Paczek pisze:
BobBudowniczy pisze:
Paczek pisze:
A po za tym nikt nie ma takiej kolekcji :thumbup: i to jest " satisfaction "

Znam jednego maniaka co ma większą kolekcję .... ;-)


Na pewno wszystkie ma dla siebie - czy " w celu dalszej odsprzedaży" ? :lol Ma dla siebie bez żadnego celu ,a w celu odsprzedaży to w ogóle ..... :lol:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości