Ranking toalet turystycznych

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: reflexes » czwartek, 16 kwie 2015, 21:37

A co do postu Twojego Reflexes to powiem Ci, że ja płynów nie używam. Co dzień na biwaku opróżniam a po wyjeździe dokładnie myję cały kibelek...

Jakoś nie dojrzałem jeszcze do płynów :D

Wiesz jedni lubią jak pachną pomarańcze, a inni jak im śmierdzą skarpetki :D Jak już w razie zakupię to będę chemii używał, bo latem to nawet w jeden dzień musi z takiego kibelka walić na kilometr.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: vvarrior » czwartek, 16 kwie 2015, 23:33

Częstotliwości wymiany zależy od miejsca w którym stacjonujemy. Ale chemia do spłuczki i zbiornika zawsze jest. W naszym na każdy zbiornik wchodzi po 150ml. Używamy thetfrorda rózowego do spłuczki i zielonego do dolnego ;) skarbca. Koszt każdego od 45-60 pln. Są też produkty tornado - tańsze ale trudniej dostępne i na k.pl czytałem też o tabletkach. Ale ich nie testowałem.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Drednot » piątek, 17 kwie 2015, 00:29

Dzięki Panowie za wymianę informacji. Wychodzi na to że duży Thetfrord - w sumie przecież żeby kasetka była lekka w obsłudze nie musimy jej zapełniać na full. Niestety mój pomysł z wymianą kaset (jedna jest używana, gdy druga jedzie na wypróżnienie) nie zadziała bo nie znalazłem nigdzie opcji kupna samej kasety.
BTW koszt płynów 100 zł za jedno tankowanie to szczerze powiem że ta własna toaleta wcale nie jest taka "darmowa".
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

leonfox
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 22 sty 2012, 22:52
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: leonfox » piątek, 17 kwie 2015, 01:44

Jeżeli interesuja kogoś z Was tanie płyny do toalet to proponuje podjechać do jakiegoś serwisu toy toya i dogadać sie z którymś z pracowników,niestety chemia ta jest bardziej brutalna w zapachu
N126e+Subaru Forester

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: reflexes » piątek, 17 kwie 2015, 07:35

Drednot pisze:BTW koszt płynów 100 zł za jedno tankowanie to szczerze powiem że ta własna toaleta wcale nie jest taka "darmowa".


To jest kwota za litr każdego z płynów, a na jedna wymianę dajesz 100-150 ml czyli flaszka na trochę starcza, pewnie sezon sie na komplecie obleci. Poza tym można zamówić tańsze. Ja ostatnio ojcu na działkę zamawiałem za jakieś 50 plnów komplet i stąd moje pytanie, bo nie wiem czy warto oszczędzać czy lepiej zapłacić za sprawdzoną jakość. W altance na działce ma to mniejsze znaczenie, w budzie wolałbym żeby mi nic nie feciło.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Murano » piątek, 17 kwie 2015, 09:49

Przepraszam koledzy, że nie w dziale SPRZEDAM - chociaż zaraz chyba tam będzie..
Ale mam na sprzedaż 2 sztuki nowych toalet LaPlaya ze zbiornikami 15 góra i 20 L dół, wysokość 38 cm, białe.
Toalety są całkowicie nowe, w workach i oryginalnych pudełkach z zestawem startowym do obu pojemników po 100 lub 150 ml każdy.

Oto link z identyczną toaletą - chociaż cena w tym sklepie iście europejska :D :D :D

Czy cena 180zł z przesyłką w GRATISIE! jest ok?

Czekam na info.

W przyszłym tygodniu lądują na OLX-ie w nieco mniej konkurencyjnej cenie, a majówka tuż tuż...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: reflexes » piątek, 17 kwie 2015, 09:53

Nie dałeś linka. Cena dość atrakcyjna tylko firma jakoś mało znana.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Murano » piątek, 17 kwie 2015, 09:59

Proszszsz...

http://www.fiammastore.com/Camping-and- ... ble-Toilet

To są te największe modele 15+20L Bi Port 39 chyba się to nazywa

Tu nawet na zlocie handelek tym "towarem" :)
http://images68.fotosik.pl/287/7ac76faa08165c9dmed.jpg

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Drednot » piątek, 17 kwie 2015, 20:11

reflexes pisze:To jest kwota za litr każdego z płynów, a na jedna wymianę dajesz 100-150 ml czyli flaszka na trochę starcza, pewnie sezon sie na komplecie obleci


Uf, to już lepiej. Dzięki za info.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: tantalos » niedziela, 19 kwie 2015, 18:59

Czy do takich toalet musi byc specjalny papier toaletowy,normalny nie da rady się rozpuścic? No bo cena specjalnego trochę wysoka.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Benior » niedziela, 19 kwie 2015, 19:40

Ponoć musi ale on drogi jest.
Ja używam zwykłego i jest ok. płynu dać do spłukiwania i w kuwetę od razu więcej to sobie poradzi.
Najwyżej będziesz więcej razy płukał.
Ja używam płynu TORNADO i radzi sobie.

Z dobrych patentów to dobrze zanim rozpoczniemy twardy zrzut to na dno toalety położyć listek ręcznika papierowego a "towar" sam się zapakuje i tak nie zapaskudzi toalety.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: tantalos » niedziela, 19 kwie 2015, 19:54

Właśnie mam zamiar zakupic TORNADO biodegradowalne.
Benior pisze:Z dobrych patentów to dobrze zanim rozpoczniemy twardy zrzut to na dno toalety położyć listek ręcznika papierowego a "towar" sam się zapakuje i tak nie zapaskudzi toalety.

Skoro "zrzut" robisz w papierowy ręcznik a jest on zdaje się twardszy od toaletowego to bez problemu poradzimy sobie ze zwykłym papierem :D
Dzięki za radę.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: pawko » poniedziałek, 29 cze 2015, 00:22

Czy ktoś orientuje się jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma toaletami:

http://allegro.pl/thetford-toaleta-tury ... 14865.html

http://allegro.pl/thetford-toaleta-tury ... 58869.html
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: Karolus » poniedziałek, 29 cze 2015, 09:18

pawko pisze:Czy ktoś orientuje się jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma toaletami:

http://allegro.pl/thetford-toaleta-tury ... 14865.html

http://allegro.pl/thetford-toaleta-tury ... 58869.html


Identyczne, różnią się tylko nazwą....

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Ranking toalet turystycznych

Postautor: pawko » poniedziałek, 29 cze 2015, 09:46

Też tak mi się na moje oko wydawało, tylko zastanowiło mnie dlaczego u tego samego sprzedawcy "porta potti" zakupiono 10szt, a "qube mg" zero :)
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości