Wyroby domowe

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyroby domowe

Postautor: Murano » środa, 28 wrz 2022, 07:15

Dobrze, że się wywiązała dyskusja o sokowniku parowym.
Powiedzcie mi czy temperatura nie wpływa jakoś negatywnie na pozyskany przyszły zaczyn?
Chcę w tym roku zmienić na próbę system nastawiania wina z ciemnych winogron. To wybieranie owoców z balonu już mnie irytuje a i klarowanie trwa trochę.
Rafał robiłeś może tym sposobem?
Sporo drożdży i cukru jest w skórach, sokowirówka odpada, tłoczyć nie mam czym... Jedynie sokownik.

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Wyroby domowe

Postautor: krzysztof_cw » środa, 28 wrz 2022, 07:33

reflexes pisze:Brać syfon?


Zgodnie z tradycją Snajper będzie.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyroby domowe

Postautor: reflexes » środa, 28 wrz 2022, 07:37

No to syfon też :)

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Wyroby domowe

Postautor: krzysztof_cw » środa, 28 wrz 2022, 07:47

Murano pisze:Dobrze, że się wywiązała dyskusja o sokowniku parowym.
Powiedzcie mi czy temperatura nie wpływa jakoś negatywnie na pozyskany przyszły zaczyn?
Chcę w tym roku zmienić na próbę system nastawiania wina z ciemnych winogron. To wybieranie owoców z balonu już mnie irytuje a i klarowanie trwa trochę.
Rafał robiłeś może tym sposobem?
Sporo drożdży i cukru jest w skórach, sokowirówka odpada, tłoczyć nie mam czym... Jedyni e sokownik.


Mnie też zaciekawiliście tym sokownikiem. Niedługo będą zbiory winogron u rodziców z przeznaczeniem właśnie na wino i to może byłby dobry sposób na pozyskanie soku.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyroby domowe

Postautor: stachu_gda » środa, 28 wrz 2022, 09:27

Ja robiłem czarną porzeczkę sokownikiem parowym. Leżakuje już 4 rok, ale generalnie wyszło ok. Natomiast z racji tego, że na wyjściu sokownika jest oprócz "oryginalnego" soku również woda z odparowywania, jak i cukier w nieznanej dokładnie ilości - nie da się dokładnie określić proporcji syropu oraz jego zasłodzenia w stosunku do soku (a to akurat warto wiedzieć, jeśli się robi coś wg. przepisu a nie na pałę).

PS. winogron bym nie profanował :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wyroby domowe

Postautor: RAFALSKI » środa, 28 wrz 2022, 23:02

Murano pisze:Rafał robiłeś może tym sposobem?

krzysztof_cw pisze:Mnie też zaciekawiliście tym sokownikiem.

Na szybko - odpada. Dużo pisania a dzisiaj, tuż przed wyjazdem nie miałem kiedy odpisać. Ruszamy w nocy, pogadamy na żywo na Dziadach.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyroby domowe

Postautor: Murano » czwartek, 5 sty 2023, 14:33

Winka, szynki już za nami zaraz nowalijki a u mnie kapsuła czasu...
Po 2 miesiącach w zamrażarce (choć wystarczy 2-3 dni) na tapetę weszła jarzębina a dokładnie "jarząb szwedzki".
Dla laika jarzębina ogrodowa.
jarzab-szwedzki.jpeg

Chodziłem kilka lat obok 2 drzewek na ogrodzie na wsi ale do tej pory tylko ptactwo jesienią korzystało z owoców. O dziwo nabralem szacunku do tych zwierząt.
Intensywny popas robią gdy przejdzie pierwszy przymrozek i owoce miękną.
Okazało się, że jest w nich toksyna powodująca bóle brzucha, nudności i wymioty. Ale zamrożenie likwiduje ją i można bezpiecznie spożywać. Stąd w przygotowaniach spożywczych etap mrożenia.
Jest w sieci kilka przepisów. Wykorzystałem podstawowe zalecenia oraz własne doświadczenie i czekamy...:-)


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości