Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: łapa » sobota, 30 lip 2011, 13:17

Jutro jadę po swoją wymarzoną przyczepkę i mam taki problem.
Przyczepka ma katowickie czarne tablice rejestracyjne ja również jestem z katowic i chciał bym je zachować.
Wiem ,że można tak zrobić tylko nie wiem jak. Macie jakieś pomysły

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: Paczek » sobota, 30 lip 2011, 14:12

Jest kilka sposobów

1/ spisujesz umowę kupna - sprzedaży i wciąż jeździsz na dokumenty sprzedawcy ( nie zalecane )

2/ jeśli jest to to samo Starostwo no najprawdopodobniej nie musisz zmieniać tablic , jedynie dowód rejestracyjny .

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2976
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: robert » sobota, 30 lip 2011, 15:02

Paczek pisze:jeśli jest to to samo Starostwo no najprawdopodobniej nie musisz zmieniać tablic , jedynie dowód rejestracyjny


Niestety Paczku nie masz racji. Stare czarne tablice już nie obowiązują - tzn po zmianie właściciela wymieniane są na nowe białe. Dzięki czemu z czasem znikną zupełnie z dróg.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
łapa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: łapa » sobota, 30 lip 2011, 17:43

wiem ,że jest jakiś sposób generalnie nawet w legendach prl u był program o maluchach które zmieniły właściciela na młodszego i ten chwalił się ,że na tych samych tablicach od początku.Kiedyś na forum fso był temat niestety nie potrafię go odnaleźć.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: kotek » sobota, 30 lip 2011, 21:35

Jeżeli jest to ten sam urząd i wydział komunikacji a w dowodzie rejestracyjnym jest miejsce na wpisy o zmianie właściciela, to nikt nie zmusza do wymiany tablic, chyba że urzędnik bo uciekają im pieniądze.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: Paczek » niedziela, 31 lip 2011, 14:11

kotek pisze:Jeżeli jest to ten sam urząd i wydział komunikacji a w dowodzie rejestracyjnym jest miejsce na wpisy o zmianie właściciela, to nikt nie zmusza do wymiany tablic, chyba że urzędnik bo uciekają im pieniądze.



No właśnie tak mi się kojarzyło .

Kolega ma Fiacika , jeszcze na czarnych blachach . Z powodu kolejnego już przeglądy technicznego, skończyło mu się miejsce na wpisy w dowodzie . Wymienili mu dowód i nadal fiacik ma czarne tablice.

Więc chyba można

Bale76
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 20:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zachowanie czarnych tablic rejestracyjnych ????

Postautor: Bale76 » niedziela, 31 lip 2011, 19:11

Paczek pisze:
kotek pisze:Jeżeli jest to ten sam urząd i wydział komunikacji a w dowodzie rejestracyjnym jest miejsce na wpisy o zmianie właściciela, to nikt nie zmusza do wymiany tablic, chyba że urzędnik bo uciekają im pieniądze.



No właśnie tak mi się kojarzyło .

Kolega ma Fiacika , jeszcze na czarnych blachach . Z powodu kolejnego już przeglądy technicznego, skończyło mu się miejsce na wpisy w dowodzie . Wymienili mu dowód i nadal fiacik ma czarne tablice.

Więc chyba można

Przy przedłużeniu dowodu czyli tak jak piszesz zmiana dowodu z powodu braku miejsc na pieczątki z przeglądu na 100% nie trzeba zmieniać blach na białe, ale przy zmianie właściciela to kiepsko widzę przychylność urzędnika.....
Kiedyś N126 1980r, potem N127 1979r, N126n z 1996r. obecnie Sprite Alpine ^89 + Lew 406


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości