Blackout?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Blackout?

Postautor: Miron EZD » środa, 1 lut 2023, 12:07

krzysztof_cw pisze:Piękna sprawa, na "Dziady" jak znalazł. Też mi się taki zamarzył, od dłuższego czasu zbieram się, żeby sobie taki sprawić. W sieci sposobów zrobienia takiego powerboxa jest multum, ale chyba już ciężko cokolwiek wymyśleć nowego. No chyba, że dołożysz radio z głośnikami albo webasto :twisted:

Radio już było :lol:.
Cały czas oglądam jakieś filmiki z różnymi wariacjami na temat power box'ów
i tak jak wspomniałeś, jest tego jak mrówków.
Może do następnego coś jeszcze dołożę...

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blackout?

Postautor: robert » środa, 1 lut 2023, 15:59

Miron EZD pisze:Może do następnego coś jeszcze dołożę...


hmmm drinkbar? :mrgreen:
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Blackout?

Postautor: Miron EZD » środa, 1 lut 2023, 16:57

robert pisze:
Miron EZD pisze:Może do następnego coś jeszcze dołożę...


hmmm drinkbar? :mrgreen:

Dobre, dobre, prędzej by na tym zamontował mobilną bimbrownię, ale czekam na następne ciekawe propozycje. :lol:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Blackout?

Postautor: kooba » środa, 1 lut 2023, 17:48

Fajny gadżet i piękne wykonanie. Naprawdę szacun.

Tak się tylko czasem zastanawiam nad sensownością takiego przydasia w przypadku gdy przyczepa stoi pod domem. Pomijam tu, że w przypadku domu to można i warto zrobić przyłącze do agregatu co całkowicie rozwiązuje problem. Ale wracając do przydasia to przyczepa jest idealnym powerbox'em posiadającym solar zapewne większej mocy, zdecydowanie większy akumulator, gniazda 12, USB i 230. A do tego sucha, ciepła, można usiąść i herbatę zrobić.

Oczywiście nie dyskutuję z potrzebą majsterkowania bo tu to nie ma żadnych hamulców i nie potrzeba żadnych uzasadnień :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Blackout?

Postautor: reflexes » środa, 1 lut 2023, 18:00

Mam bardzo podobne odczucia jak Kuba. Gdy jedziemy z buda to wszystko mamy w niej, lodówkę, aku, solar, ładowarki itp. Gdy jedziemy pod namiot to wystarczy latarka i powerbank do naładowania telefonu. Od biedy sama latarka, bo bez telefonu da się przeżyć (chociaż łatwo nie jest :lol: ). W domu bez pełnego sinusa też kiepsko, bo nie obsłuży newralgicznych punktów typy ogrzewanie i lodówka. A targanie tego na grzbiecie na jakiś bushcraft lub inną aktywność bez auta czy innego środka transportu raczej nie wchodzi w grę. Także moim skromnym zdaniem kawał świetnej nikomu niepotrzebnej roboty :mrgreen:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Blackout?

Postautor: TomekN126N » czwartek, 2 lut 2023, 21:47

A mnie się podoba. Trzeba mieć pomysł i chęci, żeby coś takiego zrobić. Przynajmniej nie siedzisz przy klawiaturze i nie narzekasz, tylko coś robisz. Dorzuć jeszcze możliwość rozruchu z pokładowego aku przez kable 12v i niejednemu by się przydało w bagażniku, albo przyczepie, bo… jest mobilne. A jak wpiąć to w instalację solara przyczepy, to zawsze się doładuje i znów będzie przydatne.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Blackout?

Postautor: misha22 » czwartek, 2 lut 2023, 23:04

reflexes pisze:Mam bardzo podobne odczucia jak Kuba. Gdy jedziemy z buda to wszystko mamy w niej, lodówkę, aku, solar, ładowarki itp. Gdy jedziemy pod namiot to wystarczy latarka i powerbank do naładowania telefonu. Od biedy sama latarka, bo bez telefonu da się przeżyć (chociaż łatwo nie jest :lol: ). W domu bez pełnego sinusa też kiepsko, bo nie obsłuży newralgicznych punktów typy ogrzewanie i lodówka. A targanie tego na grzbiecie na jakiś bushcraft lub inną aktywność bez auta czy innego środka transportu raczej nie wchodzi w grę. Także moim skromnym zdaniem kawał świetnej nikomu niepotrzebnej roboty :mrgreen:

Przypominam sobie targanie wszelkiej wielkości akumulatorów żeby muzy posłuchać... A tu wszystko się z telefonu da i z bumboxa wspartego powerbankiem.
Ale już mojej koleżance co ma garaż bez prądu, takie coś by się przydało...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Blackout?

Postautor: reflexes » piątek, 3 lut 2023, 07:50

TomekN126N pisze:A mnie się podoba. Trzeba mieć pomysł i chęci, żeby coś takiego zrobić. Przynajmniej nie siedzisz przy klawiaturze i nie narzekasz, tylko coś robisz.

A czy ja napisałem, że mi się nie podoba? Znowu doszukujesz się rzeczy których nikt nie napisał. Wręcz odwrotnie, napisałem wyraźnie że świetna robota tylko że nie widzę zastosowania. Mirek pewnie widzi więc sobie zrobił, a w sumie jak sam napisał zrobił to między innymi z "potrzeby majsterkowania". Znam ten ból :lol: , bo też nie raz dłubię coś żeby tylko dłubać.
misha22 pisze:Przypominam sobie targanie wszelkiej wielkości akumulatorów żeby muzy posłuchać... A tu wszystko się z telefonu da i z bumboxa wspartego powerbankiem.

Znak czasu. Kiedyś 6 x R20 a dzisiaj telefon i JBL w kieszeń, do tego powerbank i można świat wojować i laskom imponować :lol:
A propos powerbanków to ostatnio nabyłem od majfrendów obudowę do takowego o pojemności 16x18650. Waży toto chyba z kilogram, ale kilka razy można naładować telefon. Ja niestety mam ogniwa z odzysku i już chyba nienajlepsze, ale gdyby to załadować dobrymi, nowymi ogniwami (które niestety są dość drogie) to i tydzień pewnie dałoby się ładować telefon.

6ac676cc-9331-423e-a0fe-a115951d3add.jpg

f79805b6-67ec-4005-9a0a-5e9e7e056898.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Blackout?

Postautor: tomcat » piątek, 3 lut 2023, 19:45

A ja poszedłem na łatwiznę i zanabyłem gotowca:
https://badek.pl/pl/product/111,x-starter-11-lipo

x-starter-11-lipo-3ee3b845d6214f7297db0d79e4cf477a-12d50a25.jpg

Co prawda nie ma takich bajerów i możliwości jak ten zbudowany przez Mirka ale w razie "Wu" telefon można naładować i coś tam nawet zasilić ;)

Awatar użytkownika
mcube
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: środa, 8 lis 2017, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Blackout?

Postautor: mcube » poniedziałek, 6 lut 2023, 20:21

Też mam kupny, chiński Allpowers, ale sprawdza się dobrze. Był używany intensywnie na wszystkich wyjazdach od chwili zakupu, czyli od 2 lat.
Chyba najbliższy obecnie model to ten: https://iallpowers.com/products/allpowers-300w-portable-power-station.
Obrazek
Eifelland Holiday & Kodiaq

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Blackout?

Postautor: tantalos » piątek, 1 wrz 2023, 12:55

Jakiś czas temu rozważałem zakup agregatu ale, że u mnie nie ma dostaw prądu dłużej niż kilka razy w roku po kilka godzin to odwlekałem. Aż do ostatniego weekendu gdy podczas burzy walnęło blisko mnie i byłem bez prądu 16 godzin. Jeszcze w ten sam dzień zamówiłem polecamy tutaj agregat i po dwóch dniach był już u mnie.

IMG_20230901_095617.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Blackout?

Postautor: Miron EZD » piątek, 1 wrz 2023, 15:10

Mocniejszy model, widzę kolega zakupił.
Prądu nie braknie, no i będziesz Pan zadowolony.
Jakie wrażenia z użytkowania sprzętu.
Prosimy o krótki opis. :D

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Blackout?

Postautor: tantalos » niedziela, 3 wrz 2023, 12:08

Nie ma co zbytnio opisywać, zapalił od pierwszego szarpnięcia chociaż przyjechał suchy, bez oleju i oczywiście paliwa. Popracował kilka godzin na średnim obciążeniu i wszystko ok. Zmienię olej na nowy i będę przepalał gada raz na miesiąc, dwa :mrgreen:

Zauważyłem, że wtyczka z uziemieniem nie wejdzie za względu na kształt gniazda chociaż na panelu jest osobny śrubunek aby agregat uziemić. W razie konieczności podłączenia urządzenia z uziemieniem trzeba będzie zastosować przejściówkę :roll:

1.jpg

2.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Blackout?

Postautor: Miron EZD » niedziela, 3 wrz 2023, 20:19

Widzę, że w tym modelu dodatkowo są gniazda USB.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości