Golenie tradycyjne.

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: oko » piątek, 7 sty 2022, 21:47

Samoogon pisze:Ja nie mam tych problemów, przy moim zaroście, po prostu podczas jazdy samochodem wystawiam za okno głowę. Zarost mi wiatr powyrywa i jest ok :)

To się masz fajnie ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: ruciak76 » sobota, 8 sty 2022, 19:12

Samoogon pisze:Ja nie mam tych problemów, przy moim zaroście, po prostu podczas jazdy samochodem wystawiam za okno głowę. Zarost mi wiatr powyrywa i jest ok :)

To pewnie dla tego że cebulki masz przemrożone od nurkowania noworocznego ;) :lol: :lol:
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

dzin1975

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: dzin1975 » sobota, 8 sty 2022, 19:50

ruciak76 pisze:
Samoogon pisze:Ja nie mam tych problemów, przy moim zaroście, po prostu podczas jazdy samochodem wystawiam za okno głowę. Zarost mi wiatr powyrywa i jest ok :)

To pewnie dla tego że cebulki masz przemrożone od nurkowania noworocznego ;) :lol: :lol:


Możliwe, że nie tylko cebulki :mrgreen:
Ja od zawsze miałem problem, ryj pocharatany, jakieś pryszcze etc. Dlugo podcinałem maszynką do włosów, a teraz idę na rekord :mrgreen: ZZ TOP to pikuś ;)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 27 sty 2022, 18:24

Miałem już wcześniej coś dodać ale jakoś zapomniałem a potem wątek spadł z listy aktywnych ;)
oko pisze:Temat przewijał się czasem w innych wątkach, głównie w "PRL-u", gdzie sam jakiś czas temu stwierdziłem, że:
oko pisze: brakuje mi tej ceremonii mydlenia twarzy pędzlem.

Dlatego stwierdziłem, że trzeba wrócić w końcu do korzeni i zacząć się golić tak jak należy. Skompletowałem więc sprzęt i kilka tygodni temu zacząłem od nowa.

Fajnie. Pamiętam, że gdzieś już o tym pisaliśmy i to nawet nie raz. Widzę, że wkręciłeś się w temat na ostro. W tym przypadku to chyba dobre określenie :lol:

Moja półeczka :)
P1070442.JPG

Działam na sprzęcie z epoki i w sumie jestem zadowolony. Kilka starych maszynek z których wybrałem sobie najlepszą, najwygodniejszą dla mnie, pędzel za dwie dychy i miseczka. No właśnie, z tą ostatnią miałem spory problem bo niby prosta sprawa a jednak znalezienie tej idealnej wielkością i kształtem zajęło mi sporo czasu. Żyletek używam głównie Bic bo wydają mi się lepsze niż Wilkinson. Innych nie używałem, poza wiekowymi z Wizamet-u.

Dołączę to co pisałem w innym temacie:
RAFALSKI w wątku PRL pisze:
IMG_20211202_095734.jpg

oko pisze:Wizamet W-6

Dokładnie :) Bardzo fajna maszynka, dobrze leży w dłoni, ma odpowiednią dla mnie wagę i kąt natarcia ostrza (nieregulowany). Goli się nią bardzo przyjemnie, mam porównanie do Wizamet W-11, "Junior" i jeszcze innej oraz jakiejś radzieckiej i jednak W-6 jest dla mnie najlepsza. Kiedyś nie zdawałem sobie sprawy jak duże mogą być różnice między tak prostymi urządzeniami jakimi są maszynki do golenia. Do czasu aż wypróbowałem kilka.

Ostatnio prócz wody zacząłem też używać balsamu po goleniu Lider. Fajny, niemal to samo co ten od Gilette który używałem kilka lat temu. To się różni chyba tylko marką, zapachem no i ceną.

P1070443.JPG

oko pisze:Ja mogę powiedzieć, że od kiedy zacząłem się golić w ten sposób, zaczęło mi to sprawiać przyjemność. To już nie jest tylko szybkie golenie plastikową jednorazową maszynką, ale cała ceremonia golenia. Mnie te 15 minut niesamowicie relaksuje.

Dokładnie tak jest. Zadziwiające jak taka błaha czynność potrafi pozytywnie oddziaływać na człowieka. Na żyletki przesiadłem się z iluś tam ostrzowej Fusion i różnica w towarzyszących odczuciach jest ogromna. Na plus oczywiście ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: oko » czwartek, 27 sty 2022, 18:32

RAFALSKI pisze:wkręciłeś się w temat na ostro

Raczej tak, ponieważ
RAFALSKI pisze:Zadziwiające jak taka błaha czynność potrafi pozytywnie oddziaływać na człowieka

RAFALSKI pisze:miseczka. No właśnie, z tą ostatnią miałem spory problem bo niby prosta sprawa a jednak znalezienie tej idealnej wielkością i kształtem zajęło mi sporo czasu
Też mam ten problem, bo ta którą mam w tej chwili jest moim zdaniem ciut za mała i piana jest trochę za słabo wyrobiona.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: Murano » czwartek, 27 sty 2022, 19:36

Panowie z tematem łączy mnie tylko posiadanie zarostu i pozytywne wibracje do PRLu ale wtracę 3 grosze w temacie miseczki.
Nie wiem, może musi być porcelana lub kość słoniowa ale jeśli nie to być może nada się gumowa, którą używają modelarze lub technicy protetyki do mieszania gipsu?.
Kiedyś miałem taką w rękach i tak mi się nasunęło... :-).
Screenshot_2022-01-27-19-33-30-236_com.android.chrome.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 27 sty 2022, 22:00

Myślałem o takiej miseczce i chodziło mi po głowie zagadać sąsiadkę, właśnie panią technik od spraw zębowych ale odpuściłem bo w Action znalazłem to co trzeba. Kompletnie nie mam pojęcia jaka według znawców tematu powinna być ta właściwa, znalazłem "na czuja" odpowiednią dla siebie.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: oko » piątek, 28 sty 2022, 12:27

RAFALSKI pisze:Kompletnie nie mam pojęcia jaka według znawców tematu powinna być ta właściwa

Chyba nie ma jednej idealnej. Ważne są własne preferencje. Chociaż widzę, że lepsza jest szersza bo lepiej można pianę wyrobić.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: Golenie tradycyjne.

Postautor: Andrzej132 » niedziela, 30 sty 2022, 19:55

Jak więcej przejdzie na metody tradycyjne to co z tymi "maszynkami o 100 ostrzach"?
Dla Pań zostaną?


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości