Rzym - Ostia

Awatar użytkownika
Adam_Paw
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 7 wrz 2012, 14:50
Lokalizacja: Katowice - Tysiąclecie
Kontaktowanie:

Rzym - Ostia

Postautor: Adam_Paw » sobota, 8 wrz 2012, 11:45

Rok temu podczas majowego weekendu odbyłem wycieczkę do Rzymu (z okazji beatyfikacji).
Po internetowych poszukiwaniach znalazłem: http://www.romacampingcastelfusano.it/pl/index.htm.
Fajnie bo stronka w ludzkim, znaczy naszym języku.
Dla Polaków ważne jest, że to chyba najtańszy obiekt w okolicy. Za cztery osoby z namiotem, bez prądu zapłaciłem 34 Euro/dzień.
Teren mocno zakrzaczony i zadrzewiony, w nocy oświetlony. Węzły sanitarne czyste, gorąca woda całą dobę.
Jest miejsce zrzuty nieczystości i możliwość opróżniania toalet chemicznych.
Na miejscu sklepik i restauracja. Ponoć teraz jest też basen.
Bezpłatna plaża znajduje się za płotem, po drugiej stronie ulicy.
Około dwóch kilometrów (można dojechać autobusem miejskim) do stacji kolejki Rzym - Ostia.
Do poruszania się po Rzymie polecam kupić bilet dobowy za 4 Euro. Można jeździć z nim: wymienioną kolejką, metrem, tramwajami i autobusami.
Obsługa mówi po włosku i angielsku, chyba też po niemiecku i francusku.
n126e + Skoda Roomster

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rzym - Ostia

Postautor: Paczek » sobota, 8 wrz 2012, 21:16

No i SUPER

Bardzo proszę wypełnij formularz i wyślij na nasz adres :

http://www.fanklub-niewiadowek.com/form ... lopowy.php

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Rzym - Ostia

Postautor: NIL2 » niedziela, 2 cze 2013, 22:34

Na obwodnicy Rzymu jest kemping Tiber ( nad samymą rzeką Tyber ) też nie za drogi , zacieniony z basenem i dobrą obsługą . Tam najlepiej zostawić samochód i w recepcji wykupić jednodniowy bilecik na wszystkie środki lokomocji i po Rzymie poruszać się metrem z kempingu jest darmowy busik kursujący do najbliższej kolejki podmiejskiej którą dojedziemy do stacji metra a dalej wszędzie metrem - jest szybko i wygodnie .


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości