Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: Murano » poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:24

reflexes pisze:No Panie, faktycznie z tą fizyką :lol: . Gaz za reduktorem jest parą więc żeby zamarznąć to najpierw musi się skroplić (trzy stany skupienia)...

No mówiłem, że słabo ale nie do końca przekonuje mnie stwierdzenie, że gaz jest parą :shock: .
Przyjmijmy, że jest gazem i nie zamarznie. Bartkowi ta informacja powinna wystarczyć 8-) .

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:34

BoskiWalenty pisze:Dlatego pytam. Czy izolować czy nie. Czy jest sens czy nie. Koszty znikome w sumie. Czekam na kolejne odpowiedzi

Nie ma potrzeby a w zasadzie nawet sensu. Odpuść.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: reflexes » poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:37

Marcin, proszę Cię. Przecież to wiedza z pierwszych lekcji fizyki. W naturze mamy 3 stany skupienia. Stały, płynny i gazowy/lotny. Stan płynny w stały zmienia się w procesie zamarzania, zaś płynny w gazowy w procesie wrzenia więc gaz jest parą. Wiem, że wszystkim para się kojarzy z gorącą wodą i parą wodną o temperaturze 100 stopni, ale różne materie mają różne temperatury wrzenia, propan ma tą temperaturę na poziomie -43 stopni Celcjusza.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:47 przez reflexes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: Murano » poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:46

reflexes pisze:Marcin, proszę Cię. Przecież to wiedza z pierwszych lekcji fizyki. W naturze mamy 3 stany skupienia. Stały, płynny i gazowy/lotny. Stan płynny w gazowy zmienia się w procesie zamarzania, zaś płynny w gazowy w procesie wrzenia więc gaz jest parą. Wiem, że wszystkim para się kojarzy z gorącą wodą i parą wodną o temperaturze 100 stopni, ale różne materie mają różne temperatury wrzenia, propan ma tą temperaturę na poziomie -43 stopni Celcjusza.

Nasi nauczyciele chyba ten sam uniwerek kończyli :lol: , za Chiny nie rozumiem o czym piszesz ale ok.
Dobra, bo to bez sensu... W rurkach jest gaz/para i nie zamarza. Taki bym wniosek skonstruował na koniec.
Bartek - nie izoluj :mrgreen: .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: reflexes » poniedziałek, 5 wrz 2022, 13:49

Murano pisze:
reflexes pisze:Marcin, proszę Cię. Przecież to wiedza z pierwszych lekcji fizyki. W naturze mamy 3 stany skupienia. Stały, płynny i gazowy/lotny. Stan płynny w gazowy zmienia się w procesie zamarzania, zaś płynny w gazowy w procesie wrzenia więc gaz jest parą. Wiem, że wszystkim para się kojarzy z gorącą wodą i parą wodną o temperaturze 100 stopni, ale różne materie mają różne temperatury wrzenia, propan ma tą temperaturę na poziomie -43 stopni Celcjusza.

Nasi nauczyciele chyba ten sam uniwerek kończyli :lol: , za Chiny nie rozumiem o czym piszesz ale ok.

Sorrki, pomyłka z moje strony. :oops:
Już poprawiłem " Stan płynny w stały zmienia się w procesie zamarzania, zaś płynny w gazowy w procesie wrzenia więc gaz jest parą."

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Instalacja gazowa od podstaw - prośba o weryfikację

Postautor: BoskiWalenty » poniedziałek, 5 wrz 2022, 15:18

Dziękuję za odpowiedzi. Pytałem żeby mieć pewność czy pomysły dobre czy bez sensu. Z gazem żartów nie ma. Chcę wszystko zrobić zgodnie ze sztuką i własnym sumieniem. Instalacja nie będzie skomplikowana, cztery odbiorniki i jak najmniej połączeń.
Napewno będę zakupy robił w Igaz. Mam do nich ok 100 km więc wycieczkę sobie zrobię na zakupy. Więc rurki nie będą izolowane żadną dodatkową osłoną.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości