Koronawirus

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Koronawirus

Postautor: tantalos » czwartek, 19 mar 2020, 13:53

Samoogon pisze:Masakra, nie wiem co Wam napisać. Po prostu się trzymajcie.

Dokładnie, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Koronawirus

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 19 mar 2020, 20:48

Duuużo zdrowia! trzymajcie się!
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Koronawirus

Postautor: tantalos » sobota, 21 mar 2020, 22:06

Szeryf zdecydował się zamknąć firmę tymczasowo, taki scenariusz nie do pomyślenia jeszcze tydzień temu....idę się napić...

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Koronawirus

Postautor: dworek » sobota, 21 mar 2020, 23:31

A mnie w tym roku taka radość spotkała, że pierwszy raz w życiu na moich urodzinach były wszystkie moje dzieci. Izabella (prawie 21) i Maciej (18) przylecieli z Manchesteru wieczorem 13 marca. Loty powrotne odwołali im już w dniu następnym więc wracać musieli Sindbadem - ponad 30 godzin jazdy... dobrze chociaż, że ta możliwość jeszcze jest dostępna... Córka pracuje w szpitalu jako pielęgniarka, szaleństwo i u nich, dzisiaj poszła do pracy i przez sześć dni nie wyjdzie, 12godzi pracy i 12 odpoczynku w strefie socjalnej, po sześciu zmianach trzy dni wolnego i od nowa, i do tego na oddziale zakaźnym z zarażonymi koronawirusem... A ja z uwagi na"zagranicznych gości" zostałem wysłany na tygodniowy urlop i poproszony o niepojawianie się "w pracy" w jego trakcie...
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Koronawirus

Postautor: Murano » niedziela, 22 mar 2020, 00:09

dworek pisze:A mnie w tym roku taka radość spotkała, że pierwszy raz w życiu na moich urodzinach były wszystkie moje dzieci. Izabella (prawie 21) i Maciej (18) przylecieli z Manchesteru wieczorem 13 marca. Loty powrotne odwołali im już w dniu następnym więc wracać musieli Sindbadem - ponad 30 godzin jazdy... dobrze chociaż, że ta możliwość jeszcze jest dostępna... Córka pracuje w szpitalu jako pielęgniarka, szaleństwo i u nich, dzisiaj poszła do pracy i przez sześć dni nie wyjdzie, 12godzi pracy i 12 odpoczynku w strefie socjalnej, po sześciu zmianach trzy dni wolnego i od nowa, i do tego na oddziale zakaźnym z zarażonymi koronawirusem... A ja z uwagi na"zagranicznych gości" zostałem wysłany na tygodniowy urlop i poproszony o niepojawianie się "w pracy" w jego trakcie...

Jest to jakiś sposób na "wagary" :-).
U mnie wolne do 31 marca z nastawieniem na 17 kwietnia.
Do tego czasu "pod telefonem". W związku z powyższym i z uwagi na charakter pracy (rozładunek transportów i obsługa magazynów części) wczoraj zostałem wezwany do rozładunku zaległych transportów. Kierowcy, którzy utknęli na zachodnich granicach po 2 dobach koczowania prawie ze łzami w oczach prosili o opróżnienie naczep i zwolnienie do domu.
Z planowanych 7 transportów zrobiło się 17.....
Po 8 godzinach "w siodle" (wózka widłowego) zgasiliśmy oświetlenie bo zaszło podejrzenie, że ciagną do światła jak ćmy...

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Koronawirus

Postautor: ruciak76 » niedziela, 22 mar 2020, 12:26

A u mnie w robocie na magazynie asortyment z ciuchami i butami powoli się wygasza, ale że firma obsługuje logistycznie wszelakie branże, wzrosła ilość zamówień na spożywce, więc tam jesteśmy przekierowywani.
Najgorsze jest to że mamy kontakt z kierowcami z różnych zakątków nie tylko Polski (Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Litwini, Czesi, Słowacy, a nawet "ciapaci" którzy jeżdżą u podwykonawców) nie wspomnę o pracujących na magazynie setkach Ukraińców, a środków dezynfekujących i jakiegokolwiek zabezpieczenia dla pracowników brak :(
Na szczęście są chociaż maseczki dla kierowców których i tak wpuszczają na magazyn by byli przy rozładunku-załadunku, aż strach paraliżuje przy przekazywaniu i odbieraniu dokumentów transportowych.
Ech szkoda gadać.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

dzin1975

Re: Koronawirus

Postautor: dzin1975 » niedziela, 22 mar 2020, 16:04

U mnie zero ruchu. Jadę, bo jadę. Bo inaczej trzeba będzie nadgodziny ochronie zapłacić. Co będzie za miesiąc, dwa? Nie wiadomo. Ceny surowców spadły masakrycznie. Złom miedzi około 15zł/kg, tak źle dawno nie było. A opłaty stałe...
Jedno z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w okolicy, pt 9 rano Kielce.

IMG_20200320_084800_7.jpg

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Koronawirus

Postautor: krystek » poniedziałek, 23 mar 2020, 00:33

Dankm życzę zdrowia i dużo spokoju. W domu zasadniczo w tej chwili wydaje mi się najbezpieczniej. Można samemu nadzorować dostęp czynników zewnętrznych, wirus nie utrzymuje się długo na powierzchniach na których nie ma żywiciela. Ogólnie wszyscy twierdzą, że są procedury, ja tam widzę raczej inaczej. Oczywiście nie wszędzie. Najlepiej samemu o siebie dbać. Wirus też wnosi trochę dobrego, w sklepach pełna kultura nie ma obmacywania wszystkich półek. Pozdrawiam.

Samoogon

Re: Koronawirus

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 23 mar 2020, 02:35

I ja od jutra postojowe, do kiedy? Nie wiem.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Koronawirus

Postautor: desperos » poniedziałek, 23 mar 2020, 08:24

Ja na L4 od piątku do kiedy się da. Niestety nie pozwolili mi pracować zdalnie mimo, że posiadam PS4 z kierownicą do niej.
Całą rodziną siedzimy w domu, żona tylko liczy straty a ja mam to szczęście, że pensje dostanę mimo tego kryzysu.
Mogę sobie tylko wyobrazić co czują Ci na samozatrudnieniu. Miejmy nadzieję, że uporamy się z tą zarazą szybko ale to wymaga dyscypliny i uczciwości w narodzie.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus

Postautor: robert » poniedziałek, 23 mar 2020, 14:29

Tak z innej beczki - troszkę na wesoło....

Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Koronawirus

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 24 mar 2020, 13:04

Ośmiolatek dba żeby o higienie nie zapominać.

IMG_20200324_130203.jpg
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » wtorek, 24 mar 2020, 15:43

Od jutra zakaz przemieszczania się i zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Koronawirus

Postautor: tomcat » wtorek, 24 mar 2020, 16:06

Zniosą go przed wyborami ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koronawirus

Postautor: oko » wtorek, 24 mar 2020, 16:28

tomcat pisze:Zniosą go przed wyborami ;)

To na pewno. Po trupach do celu.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości