Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 2 sty 2020, 21:19

RAFALSKI pisze:Rura jest ta sama co normalnie do venta.

Czyli...
BoskiWalenty pisze:Jak się nie mylę to fi 65
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 2 sty 2020, 21:21

He he, Damian nie uwierzysz ale... ja nigdy nie znałem wartości tej średnicy :) Po prostu standardowa rura.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 2 sty 2020, 21:28

RAFALSKI pisze:He he, Damian nie uwierzysz ale... ja nigdy nie znałem wartości tej średnicy :) Po prostu standardowa rura.

No to jak standardowa, to na pewno fi 65 ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 21:36

oko pisze:
reflexes pisze: Moim zdaniem jednak bez sensu jest montować dwa systemy tzn. gazową lodówkę i kuchenkę, a ogrzewanie na ON.

Nie do końca. Zauważ, że w vanach/kamperach najczęściej jest takie połączenie systemów. Ogrzewanie webasto a kuchenka i tak na gaz. Oczywiście, tam jest zbiornik z dizlem i łatwiej to pogodzić, ale np. widzialem webasto montowane w kamperach benzynowych.

Wie ktoś, jaką średnicę ma oryginalny nawiew na przedsionek z Trumy?
.

Ale w jakich vanach? Jakich kamperach? Bo chyba piszesz o tych robionych własnoręcznie?

65mm

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 2 sty 2020, 21:42

Samoogon pisze:Ale w jakich vanach? Jakich kamperach? Bo chyba piszesz o tych robionych własnoręcznie?


Dokładnie tak. Robionych własnoręcznie i przerabianych przez firmy. A to jakiś problem jest? Wątpię.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 21:47

Nie no, żaden problem, po prostu się nie znam i myślałem, że jakaś "szanowana" firma robi takie sztuki magiczne.
W tych budowanych/przerabianych to Wiesz i kozę byś znalazł :)
Nie oznacza to jednak, że jest w tym jakikolwiek sens. Ludzie to zakładają bo jest to tania i dobra alternatywa dla trumy, można to kupić za cenę starego pieca i wielu ludzi to montuje i o ile w vanie to jest naturalne środowisko dla tego ustrojstwa, to żadna przyczepa ani kamper nie i nic tego nie zmieni.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 2 sty 2020, 22:01

Samoogon pisze:bo jest to tania i dobra alternatywa dla trumy, można to kupić za cenę starego pieca i wielu ludzi to montuje

No właśnie. To jest alternatywa. Można wybrać albo Trumę albo webasto. A czy to będzie przyczepa, kamper czy van a może wóz cyrkowy to już naprawdę nie ma znaczenia.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 23:12

oko pisze:
Samoogon pisze:bo jest to tania i dobra alternatywa dla Trumy, można to kupić za cenę starego pieca i wielu ludzi to montuje

No właśnie. To jest alternatywa. Można wybrać albo Trumę albo webasto. A czy to będzie przyczepa, kamper czy van a może wóz cyrkowy to już naprawdę nie ma znaczenia.

Nie, nie masz racji. Chciałeś obalić jak najbardziej słuszne twierdzenie, że są bardzo proste powody dla tego jaki i gdzie sprzęt jest montowany.

Do kampera, przyczepy są odpowiednie piece na gaz, do ogrzewania wozu cyrkowego służą kozy, a w przypadku campervana (który to jak każde auto może posiadać webasto fabrycznie, ale przyjmijmy że go nie ma) najłatwiej jest zamontować chińskie, tanie webasto. Podkreślam tanie, bo nikt nie zakłada oryginału. Dlaczego? Bo jest drogi! Jedyny powód!
Jakby miał zakładać oryginalne Webasto założyłby Trumę i pisał, że tak być musi.
Piszesz że można wybrać trumę albo Webasto, ale czy na pewno tylko tyle jest wyborów?
A dlaczego nie Trume albo kozę, a może Webasto i ognisko, itp.
Są przyczyny dlaczego samochód dogrzewa się piecem na ropę, a przyczepę piecem na gaz.
Czy gdyby kierowca tira założył sobie tani piecyk typu Truma, taki wykonany przez Chińczyka za 600 zł na gotowo,(myślę, że niedługo się doczekamy) miałoby to sens? Wystawiłby sobie kominek przez dach i gotowe?
On stoi na parkingu przy autostradzie, nie na cichym kempingu, może sobie warkotać ile chce, vanami jeżdżą podróżnicy, którzy uciekają wręcz od pół namiotowych. Stoją na dziko i warkot Webasto odgania groźną zwierzynę :) Jest przydatny :)
Przyczepa gaz, auto ropa, wóz Drzymały koza, wigwam ognisko :)
Takie, wypracowane przez pokolenia standardy :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 2 sty 2020, 23:43

Przemek, Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Dla mnie webasto jest wygodniejsze pod wieloma względami, o których już napisałem. Temat miał być o czym innym a przez 5 stron jest pieprzenie o wyższości Trumy nad webasto.
Mam wrażenie, że tylko w Polsce wszyscy mają problem jeśli ktoś wybierze inne rozwiązanie. Mówię o normalnych, alternatywnych rozwiązaniach a nie o durnych jak koza czy ognisko. Czemu coś, co sprawdza się wszędzie na całym świecie, u nas jest be?
Ja już się nie będę chyba tutaj odzywał, bo nie ma to sensu. Temat stworzyłem w innym celu, ale widzę że to był zły pomysł. Trzeba było po prostu założyć to webasto jak Maciek, a nie pisać o tym.
Tyle ode mnie w temacie ogrzewania.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » czwartek, 2 sty 2020, 23:58

Nie wiem, chyba niepotrzebnie się unosisz. Nie chciałem Cię urazić, ani "pieprzyć" o jakiejś wyższości. Wydawało mi się, że trwa jakaś tam dyskusja, która komuś w przyszłości może pomóc podjąć decyzję za lub przeciw, ale ok temat Twój, więc to ja się zamykam.
No może tylko jedno jedyne pytanie jeszcze. Gdzie, bo ogólnie określiłeś to całym światem, jakaś firma która produkuje przyczepy kempingowe i montuje do nich webasto? Pytam bo się jeszcze nie spotkałem.
Pokój bracie!
Peace&Love

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: RAFALSKI » piątek, 3 sty 2020, 00:13

Panowie dajcie już spokój bo to do niczego nie prowadzi a zamiast rzeczowej dyskusji czy wymiany opinii, robi się nic nie wnosząca przepychanka. To oczywiście moje zdanie. Z tego co widzę temat powstał przede wszystkim w celu wymiany doświadczeń między użytkownikami danego rozwiązania a nie jako debata co jest lepsze albo bardziej prawidłowe. Ja wiem, że ciężko uniknąć porównań obu systemów ogrzewania ale jakby nie patrzeć jest to alternatywa więc zostańmy przy klubowym powiedzonku "każdy robi pod siebie" ;)

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » piątek, 3 sty 2020, 00:20

To już sobie chyba sami do tego doszliśmy :)
Temat jest Damiana i myślę, że jeśli będzie taka jego wola, można spokojnie go wyczyścić i przywrócić na dobre tory.

dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » piątek, 3 sty 2020, 06:42

To ostatnie 3 grosze. Jak znam Przemka to wydaje mi się że ciągnie ;) dyskusję trochę z przymrużeniem oka. I nie jest to Oko Team :mrgreen: Tylko i wyłącznie w celu wymiany poglądów, bez złośliwości. Tak to odbieram. Jeżeli jest inaczej, no cóż, na najbliższe spotkanie szykuję ring.Tak, tak ring. My sobie z Przemkiem siądziemy przy kawie, a Enka z Lolka będą udowadniać wyższość trumy nad webastem lub na odwrót. A Montek będzie sędzią :mrgreen:
Ps. Kawę robi Damian :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Tata Kazika » piątek, 3 sty 2020, 06:59

Samoogon pisze:No może tylko jedno jedyne pytanie jeszcze. Gdzie, bo ogólnie określiłeś to całym światem, jakaś firma która produkuje przyczepy kempingowe i montuje do nich webasto? Pytam bo się jeszcze nie spotkałem.

Z tego co mi wiadomo (od osób które tam pracowały) w Niewiadowie :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: stachu_gda » piątek, 3 sty 2020, 08:01

Samoogon pisze:Ale w jakich vanach? Jakich kamperach? Bo chyba piszesz o tych robionych własnoręcznie?


Z tego co wiem, to akurat w niektórzych campervanach montowało się (i być może nadal montuje) webasta. Wg mojej wiedzy w niektórych zabudowach Westfalii takie montowano, i w przypadku zabudowy diesla który "normalnie" miał takie webasto od producenta jego pozostawienie w wersji zabudowanej wydaje się całkiem naturalne.

O, doklejam świeży artykuł:
https://polskicaravaning.pl/artykuly/eb ... ener,53895

Jak widać w campervanach jak najbardziej.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości