Telewizja, radio... czyli multimedia w Niewiadówce.

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Telewizja, radio... czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: tantalos » piątek, 5 lip 2019, 20:35

Wiem że dużego pola manewru w naszych przyczepkach nie ma jeśli chodzi o techniką multimedialną (no,może się mylę) ale myślę, że temat jest warty uwagi.
Zastanawiam się (jak zwykle :mrgreen: ) nad TV w przyczepce bo fajnie czasem obejrzeć jakiś dobry film wieczorem. Niektórzy wspominali w swoich wątkach remontowych o montażu TV ale z reguły były to informacje przelotne.
No i czas na pytania skierowane do właścicieli laminatów (i nie tylko) którzy już mają ten "luksus" na pokładzie ;)
1. jaka przekątna telewizora, model oczywiście na 12V
2. jaki uchwyt: składany, stały, samoróbka
3. jaka antena: maszt, przenośna, z zasilaczem
Fajnie jakby podano konkretne modele, polecono lub odradzono nietrafione pomysły czy sposób i miejsce montażu, itp.
Są modele TV z wyjściem USB ale czy tak się da obejrzeć film zgrany na pendraka?
Zdjęcia, najlepiej szczegółowe mile widziane :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Murano » piątek, 5 lip 2019, 21:25

Ja nie mam ale nosa wtrącę... :evil:
Nie po to uciekamy z miasta aby siedzieć przed TV. Kurde Damian.... Wieczory są do integracji, rozmów, planszówek z dziećmi, rowerów....
Możecie mi cuda opowiadać jak to się nie da dzieci bez mediów utrzymać na wodzy. Da się! Kurde da się!
Ostatnio mój szwagier kupił auto i ma DVD w dachu... ;) Wow! Ale na serio nie ma nic przyjemniejszego za oknem auta tylko monitor pod podsufitką?
Kiedy kuzynowie moich dzieci oglądają w drodze 15 km "coś" na dvd w aucie to mój syn zachomikował telefon dwa tygodnie temu i nie używa u babci na wsi.... Zakłada mundur moro, hełm i o 7 rano na boso zabiera swojego "szarika" (owczarka) do lasu na manewry.
Na serio Damiano jest ci to potrzebne? Ok, enka igła itd... rozumiem ale nie da się bez? Weź świeczki, wino...wygodne fotele i już. ;-)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: oko » piątek, 5 lip 2019, 21:49

Wiecie co, siedzimy teraz z Anią w Zędowicach na polu. Cisza, spokój. Z radia cicho leci Lista Przebojów Trójki, sączymy zimne piwko i rozmawiamy. (No dobra, ja teraz piszę na forum) Tak po prostu. I w 100% zgadzam się z Marcinem. Nie po to tu jesteśmy, żeby lampić się w TV. Ale ok, może ktoś potrzebuje. Nie oceniam.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: tantalos » piątek, 5 lip 2019, 22:06

Murano pisze:Na serio Damiano jest ci to potrzebne? Ok, enka igła itd... rozumiem ale nie da się bez? Weź świeczki, wino...wygodne fotele i już. ;-)

oko pisze: Nie po to tu jesteśmy, żeby lampić się w TV. Ale ok, może ktoś potrzebuje. Nie oceniam.

Wyraźnie zaznaczyłem że
tantalos pisze:Zastanawiam się

Wiedziałem że zostanie to tak odebrane ale nie sądziłem że tak szybko : "No tak, dzieciaki cały dzień przed pudłem ,potem starzy wieczorem i do nocy lampią się w telewizor, z budy nie wyłażą"
tantalos pisze:... bo fajnie czasem obejrzeć jakiś dobry film wieczorem. :

Może faktycznie jeśli to ma być " czasem " to nie warto sobie głowy zawracać.
W domu TV nie oglądam i radia nie słucham ( no prawie) ale dobry film lubię obejrzeć - niestety rzadko.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Murano » piątek, 5 lip 2019, 22:15

Twoja decyzja i Twój wybór. Nikt nie krytykuje żeby było jasne. Tylko próbuję Ci przypomnieć sens karawaningu i turystyki kempingowej. Ale jeśli lubisz... Spoko. Szanuję....

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: dmb5 » sobota, 6 lip 2019, 00:20

Też będę montował telewizor w przyczepie .22cale LG ,niestety zasilany 220v ale mam małą przetwornicę 100W. Sprawdzałem, daje radę; dekoder Polsatu i czasza 60cm na maszcie aluminiowym, 16zł/metr, ewentualnie przytwierdzonym do ramy z przodu. Trójnóg z allegro za 80 zł , wszystko ma być zasilane z 12V .

A co do moich szanownych kolegów ;zgadzam się z nimi, że to jest zupełnie niepotrzebne.Ze swojego doświadczenia kierowcy mogę napisać ,że jak laptopy pojawiły się w kabinach ciężarówek to kierowcy się pozamykali ,firanki pozasłaniali ,że nawet z kim porozmawiać nie było. Boję się tego, że może ja nie ale moje dzieci mogą zamiast się bawić to siedzieć i bajki oglądać.

Co do radia to kupiłem głośnik Blaupunkta z funkcja radia ładowany przez mini usb.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: kooba » sobota, 6 lip 2019, 11:21

Tu masz opisany montaż viewtopic.php?f=36&t=6744&start=255#p155111

A odpowiadając na pytania:
1. 19" max 22" ze wzgledu na masę i miejsce
Ja mam poprzednią wersję tego https://allegro.pl/oferta/telewizor-19- ... 7427276755 i używam w kuchni już od 6 lat bez żadnych problemów, a teraz drugi zamontowałem w przyczepie. Tylko nie wiem czy ta nowsza wersja raz ma zewnętrzny zasilacz.
2. Użyłem regulowanego chyba najmniejszego i najtańszego z alledrogo tylko po ustawieniu tv skręciłem w nim śruby tak, że już nie da się regulować ;)
3. Żadna. Dobry film to znajdziesz na pendrive, a nie w publiczniej tv.

Samoogon

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Samoogon » sobota, 6 lip 2019, 11:36

Jestem zdecydowanym wrogiem wszelkich patefonów, radiów czy telewizorów na wyjazdach.
Słuchamy szumu lasu, śpiewu ptaków, wąchamy kwiecie, patrzymy w niebo zamiast w telewizor.
Serio.
Przyczepa miała jednak przykręconą antenę(korona), cóż było robić? :mrgreen:
Telewizor taki:
https://allegro.pl/oferta/telefunken-l2 ... witemShare
Na 230v z jakąś małą przetwornicą, która przydaje się też do szybkiego ładowania telefonów.
Sporo różnych wejść, USB które działa spoko, czyta filmy i napisy i nawet można regulować ich wielkość.
Uchwyt kupiłem, ale nie przyszedł na czas i zrobiłem swój. Chyba zostanie na dłużej, jest całkiem spoko. Tv wieszam na tej otwartej półce, po prostu zahaczam za krawędź w czasie jazdy jest zabezpieczony na łóżku.
20190706_082724.jpg
20190706_082710.jpg
20190706_082647.jpg


Może nie jest to potrzebne, ale w chłodny wieczór miło było obejrzeć fajny film w ciepłym łóżku. Naprawdę :)
Radio też już było, jakieś stare jeszcze na kasety, więc za całe 130 zeta kupiłem nowe, całkiem chińskie radio 1 Din z wyświetlaczem 4.2 cala, USB, wyjściem na kartę i tymi wszystkimi bajerami
https://allegro.pl/oferta/radio-1din-lc ... witemShare
W planach montaż kamery przed przyczepą, takie oko saurona dla ubogich, nie zdążyłem tego zrobić przed urlopem.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: tantalos » sobota, 6 lip 2019, 19:18

Patent Przemka jest prosty ale znów trzeba na czas przejazdu kłaść telewizor.Z drugiej strony jest mobilny,na weekendowe wypady zostaje w domu albo można go też wynieść przed przyczepę.
Skłaniałbym się jednak tylko do pendriva bo jak kooba wspomniał w publicznej g..no jest.

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Florida_blue » sobota, 6 lip 2019, 20:51

A "trudne sprawy"? To co? Też g...o?
Bez jaj :)
Tv waży 3.5 kilo, jeśli miałby być na stałe to raczej tylko na szafie, inaczej bałbym się zaryzykować A na szafie odpada bo wychodzi, że tam mamy głowy.
A nawet jakby urwac głowę i do dupy przyprawić, to też musi być zdejmowany bo nie podniosę łóżka :)
To mówiłem ja, trener drugiej klasy samoogon :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: reflexes » niedziela, 7 lip 2019, 16:57

Zgadzam się ze zdaniem, że to zbędny gadżet. Od dawna mówię, że nie po to jadę do lasu żeby tv oglądać. Z resztą w Knausie miałem cała instalację z super anteną, uchwyt ale wszystko poszło z budy do ludzi. Oczywiście nie będę się zapierał, że czasem nie oglądam w budzie filmów ale wszystko to do tej pory opędzam na Xiaomi Redmi Note 5a przekątna 5,5". Nawet ebooki na tym czytałem ale tu poszedłem o krok do przodu i zainwestowałem w czytnik :mrgreen:

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: misha22 » niedziela, 7 lip 2019, 17:09

Ten pomysł na wynoszony TV jest idealny,
Wiem ze niektórzy za sportem nie przepadają ale jak cos jest na "żywo" to nie trzeba latac po barach i świetlicch. Integracja jest przed budą;)
A sport to jedyna rzeczTV bez scenariusza i to jest w tym najlepsze...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Victus » niedziela, 7 lip 2019, 17:25

Samochodowa ANTENA DVB-T UFO magnes +45db tir taxi - www_anteny_pl
recenzja na forum karawaning
https://allegro.pl/oferta/samochodowa-a ... OTEwNWM%3D
Tuner FERGUSON Ariva T760i
Cyfrowe wyjście HDMI: Tak
Rozdzielczość sygnału: 720p, 1080i, 1080p
Wejście/wyjście antenowe: Tak
Złącze USB: Tak
Złącze Ethernet (LAN): Tak
Złącze EURO (Scart): Tak
https://allegro.pl/oferta/tuner-ferguso ... 7769297660
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: desperos » niedziela, 7 lip 2019, 18:52

TV :
20190707_183701.jpg
20190707_183546.jpg

Uchwyt:
20190707_183324.jpg

20190707_183344.jpg

Jest to Manta 24 calowa z zasileniem na 230V jak i 12 DC.Niestety ma jeden feler,mianowicie przy napięciu ok 12.3V zaczyna mrugać ekran.Udało mi się to "poprawić" za pomocą przetwornicy step up ustawiając napięcie na 13V.
20190707_183558.jpg

Antena to samoróbka taka jak na zdjęciu (poglądowe znalezione w sieci)
dvb-t-ikona2.jpg

Ma również wejście usb więc filmy z nośnika zewnętrznego jak najbardziej odtwarza :)
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Samoogon

Re: Telewizja,radio...czyli multimedia w Niewiadówce.

Postautor: Samoogon » niedziela, 7 lip 2019, 21:26

Patent na wieszak taki jak mój, zresztą uchwyt kupiłem ten sam, ale jak pisałem nie doszedł na czas więc leży. Pomysł na montaż miałem inny, otóż w półce miały być na stałe śruby grzybkowe na które miał być zakładany wieszak. On ma takie łezki, wiecie jakie, przez jedna część można przełożyć łeb śruby, druga jest wąska i nie spadnie.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości