Wyjazd na Chorwację 2018

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
szpakobuszmen
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 25 maja 2017, 10:46

Wyjazd na Chorwację 2018

Postautor: szpakobuszmen » czwartek, 21 cze 2018, 21:36

Witam.
W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Chciałbym jechać moją Niewiadówką, sprawną, aczkolwiek nie do końca wyremontowaną, bo widać na niej ząb czasu. Stąd do Was pytanie: jak to jest na Chorwackich campingach? Widuje się gdzieś jeszcze nasze przyczepki, czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach? :roll: :?:

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: tantalos » czwartek, 21 cze 2018, 21:51

szpakobuszmen pisze:... czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach ? :roll: :?:

Człowieku, za takie pytanie możesz być przez miłośników niewiadówek zlinczowany ;)
Odpowiem wprost: nie, nie jest wstydem pokazywać się niewiadówką. A jak jest wyremontowana, lśniąca i pachnąca :mrgreen: to wśród użytkowników pola budzi podziw (miałem takie sytuacje). Wstyd to mi by było pokazywać się zaniedbaną i zapuszczoną przyczepką bez względu na model. Wystarczy jak pojedziesz na jakiś "zagraniczny" kemping w Polsce to zobaczysz czym sąsiedzi do nas zjeżdżają 8-)
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 cze 2018, 21:55 przez tantalos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: neeken » czwartek, 21 cze 2018, 21:52

Witaj, rok temu byłem w Chorwacji na kempingu co prawda Niewiadki nie widziałem ale uważam że, nie ma się czego wstydzić. Niewiadki są jedyne!!
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
Bobobip
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 16:20

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: Bobobip » czwartek, 21 cze 2018, 22:01

Na wyspie Murter 2 lata temu spotkaliśmy niewiadówkę oczywiście z Polski, kemping polecam, a wstydu nie będzie napewno.
Benia, Maciej i Inga z Zielonek :D

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: neeken » czwartek, 21 cze 2018, 22:23

czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach ?

Pytanie podobne do tego "czy jazda maluchem po centrum Warszawy to obciach? " Trzeba odpowiedzieć uczciwie, może 20-30 lat temu pewnie tak, ale dziś???? W żadnym wypadku!!!
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: tomcat » czwartek, 21 cze 2018, 22:45

tantalos pisze:
szpakobuszmen pisze:... czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach ? :roll: :?:

Człowieku, za takie pytanie możesz być przez miłośników niewiadówek zlinczowany ;)
Odpowiem wprost : nie,nie jest wstydem pokazywać się niewiadówką. A jak jest wyremontowana ,lśniąca i pachnąca :mrgreen: to wśród użytkowników pola budzi podziw (miałem takie sytuacje). Wstyd to mi by było pokazywać się zaniedbaną i zapuszczoną przyczepką bez względu na model.Wystarczy jak pojedziesz na jakiś "zagraniczny" kemping w Polsce to zobaczysz czym sąsiedzi do nas zjeżdżają 8-)

Zgadzam się z kolegą.Jesli przyczepa jest w przyzwoitym stanie,to absolutnie nie ma się czego wstydzić :!:
Mialem też takie sytuacje kiedy ludzie pytali,oglądali i niedowiezali, że ta przyczepa ma 35 lat.
W dwóch czy trzech przypadkach posądzono mnie nawet, że mam nową przyczepę :shock:
Po takich reakcjach utwierdziłem się w przekonaniu że "niewiadowki są jakieś inne" oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: neeken » czwartek, 21 cze 2018, 22:58

tomcat pisze:"niewiadowki są jakieś inne"

Widzę, że oglądałeś film "Kobiety są jakieś inne" :D
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: Benior » piątek, 22 cze 2018, 09:37

szpakobuszmen pisze:Witam.
W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Chciałbym jechać moją Niewiadówką, sprawną, aczkolwiek nie do końca wyremontowaną, bo widać na niej ząb czasu. Stąd do Was pytanie: jak to jest na Chorwackich campingach? Widuję się gdzieś jeszcze nasze przyczepki, czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach ? :roll: :?:


Lepiej jechać niewyremontowaną niż mieć przyczepę hard-mada-faka-wszystko mającą- nigdzie nie jeżdżącą.

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: Miron EZD » piątek, 22 cze 2018, 10:06

Witam!
Najlepiej temat obrazuje motto fanklubu:

"Przyczepy Niewiadów to nie stan posiadania, to stan umysłu. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że jak człowiek wjeżdża na pole kempingowe i widzi zachodnie przyczepy za kupę kasy, luksusowe i nie czuje, że czas na zmiany". Marek

Nic dodać nic ująć :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: reflexes » piątek, 22 cze 2018, 10:14

Bez przesady. Niewiadówki nie budzą jakiegoś większego zainteresowania. Tak samo jak u nas. No chyba, że trafi się jakaś perełka albo jakiś wybitny szrot to może ktoś na to zwróci uwagę. Poza tym nie wszystkie przyczepy czy kampery jakie spotkasz na kempingach w Chorwacji to będą nówki sztuki prosto z salonu.

Awatar użytkownika
szpakobuszmen
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 25 maja 2017, 10:46

Re: Wyjazd na Chorwacje 2018

Postautor: szpakobuszmen » piątek, 22 cze 2018, 16:05

tomcat pisze:
tantalos pisze:
szpakobuszmen pisze:... czy w cieniu wszystkich wypasionych, drogich przyczep i kamperów nasza przyczepka nie jest postrzegana jako obciach ? :roll: :?:

Człowieku, za takie pytanie możesz być przez miłośników niewiadówek zlinczowany ;) ...

Pisząc ten post, obawiałem się takiej reakcji. :D
PS. Poprzez ten post chciałem się głównie dowiedzieć jakie są wrażenia osób będących z n-ką na Chorwackich campingach. ;)

naal

Re: Wyjazd na Chorwację 2018

Postautor: naal » piątek, 22 cze 2018, 16:26

Generalnie nie ma stresu. Metraż trochę mały ale zawsze masz tę 2 stopnie mniej niż na zewnątrz :) Nie do końca jest tak że są same wypasione zachodnie budy bo jest też sporo namiotowców. Generalnie nikt nikogo nie ocenia a każdy cieszy się wypoczynkiem.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wyjazd na Chorwację 2018

Postautor: RAFALSKI » piątek, 22 cze 2018, 16:27

szpakobuszmen pisze:Pisząc ten post, obawiałem się takiej reakcji

Przecież z tym linczem to był żart.
Jak dla mnie to zadałeś kompletnie dziwaczne pytanie. Czy naprawdę interesuje Cię jak postrzegany jesteś przez sąsiadów z kempingu? Co to za różnica... Jedź, wypoczywaj, rób swoje i miej w tyle co o Twojej przyczepie myślą inni.

Samoogon

Re: Wyjazd na Chorwację 2018

Postautor: Samoogon » piątek, 22 cze 2018, 17:07

Nikt tam na to nie zwraca uwagi, na kempingach masz cały przekrój od wypaśnych kamperów do namiocików ludzi podróżujących stopem.
Co prawda zdarzyło mi się, że sąsiedzi robili wielkie oczy, ale to dlatego że namiot mieliśmy rozbity w tzw "zona mare" czyli najdroższym miejscu na kempingu około 7m od wody, przeznaczonym dla dużej przyczepy lub campera.
Przyczepy są różne, stare i nowe, ale moim zdaniem niewiadówki nikt nie musi się wstydzić.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyjazd na Chorwację 2018

Postautor: stachu_gda » piątek, 22 cze 2018, 17:51

Generalnie nie zauważyłem na żadnym kempingu (czy to w PL, czy zagranicą), żeby kogokolwiek interesowało czym kto jeździ. Rok temu w Świnoujściu była na kempingu familia... z towarową przyczepką z plandeką w której mieszkali. Kemping raczej z tych droższych i sporo wypasionych sprzętów z zagranicy. Żadnego niezdrowego ani krytycznego zainteresowania nimi nie zauważyłem, a z ciekawości podglądałem czy nasi zachodni, bogatsi sąsiedzi nie będą patrzeć z wyższością.

To raczej ja lubię połazić i pooglądać sprzęty, ale to raczej na zasadzie że upoluję wzrokiem coś interesującego (lubię retro klimaciki, więc jak coś widzę to oglądam). Dlatego jedź śmiało. Jeśli już ktoś zareaguje, to pozytywnie.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości