N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Kurtz1992
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 sty 2018, 07:59

N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Kurtz1992 » piątek, 12 sty 2018, 12:47

Witajcie!
Nigdy w życiu nie miałem styczności z kempigniem, jedynie czasem jakiś wyjazd pod namiot nad wodę.
Ale trafił mi się temat.
Mam możliwość kupić od sąsiada N126 w cenie tyle co dają na autozłomie + flaszka (czyli max 500zł). Przyczepka oczywiście z papierami. Niestety przyczepka w bardzo słabym stanie. Nachodzi mnie wziąć tą przyczepkę i zrobić kapitalny remont:
-podwozie piaskowanie, cynkowanie, malowanie, oczywiście kompletna renegeracja/wymiana wszystkiego co trzeba.
-wnętrze wiadomo darcie wszystkiego do gołego laminatu i tak samo na nowo instalacja i całe wyposażenie, meble itd.
-z zewnątrz oczywiście też kapitalka plus wiadomo wszystkie szyby, drzwi itd. generalnie zrobienie jej na zero.
-modernizacja ażeby wprowadzić ją w XXI wiek i zaznać trochu wygody (oświetlenie led, jakieś proste nagłośnienie obsługujące usb albo chociaż bluetooth, tv lcd lub dvd samochodowe, pewnie fotowoltaikę na dach, ogrzewanie, być może namiot i co tam mi jeszcze fajnego i przydatnego przyjdzie do głowy, może jakieś ładne alufelgi).

Generalnie praktycznie wszystko oprócz cynkowania podwozia zrobił bym sam (mam do tego talent, umiejętności i zaplecze sprzętowe).

Tylko teraz jest temat taki robiłbym to wszystko typowo dla siebie i wiadomo w takim przypadku sporo gotówki bym w to musiał włożyć, ale jak pisałem nie miałem nigdy styczności z kempingowaniem i może się okazać że takie wyjazdy nie będą dla mnie i po prostu sprzedałbym ją, tylko obawiam się że włożyłbym w remont pewnie z 8-10tys i rok dłubania a okaże się że zwróci mi się połowa z włożonej gotówki o czasie nie wspominając...
Powiedzcie mi jaka może być wartość rynkowa takiej naprawdę pięknej niewiadówki? Ile byście byli w stanie za coś takiego zapłacić?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Murano » piątek, 12 sty 2018, 13:02

My... Niewiele, większość robi jak ty. Szuka okazji i dłubie. Na wolnym rynku pewnie więcej dostaniesz ale zapamiętaj jedno. Nigdy nie odzyskasz włożonej kasy....

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Drednot » piątek, 12 sty 2018, 13:06

Zawsze możesz robić etapami. Jak Ci się odwidzi na którymś z początkowych etapów to jest szansa że sprzedasz za to samo co włożyłeś.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Murano » piątek, 12 sty 2018, 13:07

Nie chcę być prorokiem ale jak zrobisz i przyjedziesz na nasz zlot.... Nie sprzedasz :-)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: RAFALSKI » piątek, 12 sty 2018, 13:18

Kurtz1992 pisze:Mam możliwość kupić od sąsiada N126 w cenie tyle co dają na autozłomie + flaszka (czyli max 500zł). Przyczepka oczywiście z papierami. Niestety przyczepka w bardzo słabym stanie.

Zrób konkretne fotki tej budy bo może się okaże, że to padaka kompletna albo odwrotnie, nie taki diabeł straszny na jakiego wygląda ;) Pokaż ją tu, na forum a będziesz wiedział znacznie więcej o zakresie koniecznych prac.
Kurtz1992 pisze:nie miałem nigdy styczności z kempingowaniem i może się okazać że takie wyjazdy nie będą dla mnie

Idealnie by było gdybyś miał szansę najpierw pojechać gdzieś ze sprawną przyczepą żeby sprawdzić czy ta forma wypoczynku Ci odpowiada. Niestety sąsiad pewnie nie będzie czekał.
Jeśli jeździłeś z namiotem to pewnie wsiąkniesz i w przyczepy. A później będzie jak Murano pisze, że po wizycie na zlocie nie będzie odwrotu ;)

Inna sprawa, że za tą cenę, budę z kwitami brałbym w ciemno.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Zielony » piątek, 12 sty 2018, 13:38

Wszystko jest kwestią Twojego samozaparcia w remoncie. Kosztów musisz trochę liczyć. A jeżeli zrobisz po łebkach, to będziesz szybciej żałował, że zacząłeś remontować - każda niewymieniona śrubka się mści :P

Kurtz1992
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 sty 2018, 07:59

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Kurtz1992 » piątek, 12 sty 2018, 13:44

Niestety nie znam nikogo z przyczepką żeby pożyczyć na testy. A sąsiad nie poczeka bo chce ją wyzłomować. Remont gdybym robił to napewno nie po łebkach tylko na zero bo dla siebie. W sumie zawsze mogę zrobić tak jak kolega pisze etapami i zobaczę czy będzie mnie kręcić takie jeżdżenie. A swoją drogą są gdzieś dostępne w sieci może jakieś dtrki do niewiadówek?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: RAFALSKI » piątek, 12 sty 2018, 14:04

Jeśli sąsiad chce zezłomować to ratuj ją przynajmniej i odkup od niego. Szkoda przyczepy. Najwyżej pchniesz dalej komuś potrzebującemu, stratny nie będziesz.

Kurtz1992
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 sty 2018, 07:59

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Kurtz1992 » piątek, 12 sty 2018, 14:14

Wziąć ją pewno wezmę bo najwyżej odsprzedam ją jak nie zdecyduję się na remont.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Drednot » piątek, 12 sty 2018, 15:28

Kurtz1992 pisze:Wziąć ją pewno wezmę bo najwyżej odsprzedam ją jak nie zdecyduję się na remont.


Uczyń tak!

I jak już ją zatargasz na swój plac zapodaj foty.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Kurtz1992
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 sty 2018, 07:59

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Kurtz1992 » poniedziałek, 15 sty 2018, 05:49

Czepka już zaklepana:) Ale odbieram dopiero na wiosnę:) Póki co opłaciłem OC ze względu na które miała iść na złom i spisaliśmy umowę:)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 15 sty 2018, 07:47

No i bardzo dobrze, nawet jeśli się okaże że [ ...]Ale oczywiście trzymamy kciuki żebyś zrobił remont i się cieszył nabytkiem.
Murano

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: N126 wartość rynkowa po kapitalce i modernizacji

Postautor: Miron EZD » poniedziałek, 15 sty 2018, 09:40

Kurtz1992 pisze: A swoją drogą są gdzieś dostępne w sieci może jakieś dtrki do niewiadówek?

Nasze forum to najlepsza DTR'ka do przyczep. :lol:
Na stronie fanklubu w zakładce do pobrania, jest kilka plików, być może coś Cię zainteresuje.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości