CB Radio...co kupic?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Romlas » sobota, 10 cze 2017, 06:51

Jeżeli do jazdy w karawanie to fajne, w pracy głównie do tego korzystam. Wybrany kanał inny jak ogólny i sympatycznie droga leci. Do nasłuchu ogólnego kanału szkoda nerwów.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
Aganetka
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 209
Rejestracja: wtorek, 14 lip 2015, 00:27
Lokalizacja: Magnum Sal

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Aganetka » sobota, 10 cze 2017, 08:28

tantalos pisze:Jak byłem w Straży Granicznej to mieliśmy Motorole i nawet w samochodzie dobrze się spisywały,jednak był to sprzęt z górnej półki i że dawno to modelu nie pamiętam. Cena na pewno sporo wyższa niż dobry zestaw CB.


Wiem o czym mówisz ale to już zupełnie abstrakcja. Ja nawiązałem do zestawu "walkie talkie" do 300 zł za zestaw. Jakby nie patrzeć to są zabawki dla dzieci tyle że całkiem fajnie działają. Cena taka bo to już górna półka tych zabawek.

Te o których wspomniałeś że były w "firmie" masz rację, sprawdzają się. Przy użyciu jednego przemiennika z ręcznika ogarniesz zasięgiem prawie całe miasto. Tylko to już nie są zabawki, inna częstotliwość inna moc. Za zestaw takich radyjek teoretycznie można by kupić zestaw holownik + zapiekanka.
Sama częstotliwość już ma znaczenie. Pasmo cb 27 MHz to jeden wielki śmietnik. Dawniej jak na rynku były radia cb z kilkoma czterdziestkami. Dało się zauważyć kosmiczną różnice jak się odskoczyło np dwie bandy w górę.

Alternatywą moze były by ręczniki na pasmo 2 metry czyli 144 MHz ale chyba nie o to chodziło Murano, bo za 100 czy 200 zł też ich nie kupisz.
Koncepcja deszczu zależna jest od człowieka.
Pesymistów olewa, na optymistów leci.
2017: 25 nocy / 2494 km, [size=50]2018: 19 nocy /? km, 2019: 30 nocy / 2540 km,2020: 11 nocy/0km

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Fiacior75 » sobota, 10 cze 2017, 08:29

Ja kilka lat temu kupiłem radyjko Midlanda i działa całkiem fajnie ,zgadzam się z kolegami ze niestety chamstwa kłótni i przekleństw jest sporo jak jadę z córką to staram się wyciszyć radio jak się zaczyna ...... Jak kupiłem to żona powiedziała mi że wioche robię w aucie "halo mobilki ...Hahaha" ale szybko zmieniła zdanie jak inwestycja się spłaciła już po pierwszym wyjeździe na mazury. Generalnie biorę je jak jadę gdzieś daleko, teraz bardzo mi się przydaje jak jeżdzimy na kilka zestawów oczywiście przełączamy się na inny kanał i swobodnie między sobą rozmawiamy a od czasu do czasu ktoś przełącza się na 19 wypytać co i jak .
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: CB Radio...co kupic?

Postautor: chris_666 » sobota, 10 cze 2017, 11:02

Murano pisze:Chyba dojrzałem do ucywilizowania się i rozważam zakup CB.
Jako, że temat jest mi kompletnie obcy proszę użytkowników o poradę.
Cenowo...raczej ekonomicznie.
Czekam na głos osób które używają.
Jakie radio? Jaka antena...?
Dosłownie wszystko.

Nie jest to objaw cywilizowania tylko dziczenia, niczego na CB nie dowiesz się, chyba że opinii innych o tobie i to niekoniecznie pochlebnych [emoji12], w zasadzie po odrzuceniu wyzwisk i przekleństw to panuje tam cisza [emoji33]

Wysłane z telefonu

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: reflexes » sobota, 10 cze 2017, 12:25

Czyli Marcin masz już jasność. Żadnej pochlebnej opinii o tym nie tak dawno jeszcze fajnym wynalazku. Ja osobiście pierwsze radio dostałem parę lat temu z Focusem i jak się zepsuło to szybko poleciałem i kupiłem nowe. Wtedy jeszcze coś tam się działo pożytecznego jednak mam nieodparte wrażenie, że w ostatnim czasie ci którzy korzystali zgodnie z przeznaczeniem przesiedli się właśnie na Yanosiki itp. a zostali ci co muszą korzystać, bo im to życie ułatwia czytaj zawodowi kierowcy i niestety bydło. Niestety nie da się ukryć, że wielu z tych zawodowych kierowców, którym CB pomaga w codziennym życiu taką właśnie trzodę w eterze robi. Przykre to ale prawdziwe, bo gdyby nie zniechęcili do korzystania z radia wielu cywilów to byłoby im jeszcze łatwiej. Sam nie raz jeżdżąc po mieście naprowadzałem "tirowców" na różne firmy w mieście. Dzisiaj w mieście nie włączam w ogóle, czasem tylko na dłuższych trasach w obce rejony.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Murano » sobota, 10 cze 2017, 12:30

Dzięki za dyskusję.
Chyba zostanie mi kilka stówek w kieszeni na pożyteczniejsze rzeczy...

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: dmb5 » sobota, 10 cze 2017, 16:32

Wyjedziesz gdzieś dalej masz awarie brakuje klucza krzykniesz ktoś stanie pomoże bez będziesz ręką machał ? A bydło hmmm zawodowi robią ? W niedzielę jakoś nie jeżdżą a wtedy słychać cuda a tym jak mnie słychać nawet nie wspomnę. Radio jest urządzeniem jakiś kierowca przeklina możesz je wyłączyć. Co do radia Uniden 520 lub President Harry ale jedynka bez zbędnej elektroniki co lubi się psuć, co do anteny Sirio ładnie wychodzą tylko średniej długości
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Murano » sobota, 10 cze 2017, 17:02

dmb5 pisze:Wyjedziesz gdzieś dalej masz awarie brakuje klucza krzykniesz ktoś stanie pomoże bez będziesz ręką machał ?
[...]
Co do radia Uniden 520 lub President Harry ale jedynka bez zbędnej elektroniki co lubi się psuć, co do anteny Sirio ładnie wychodzą tylko średniej długości


Jakoś tak mam że jadąc gdzieś daleko auto i formalności mam tak przygotowane, żeby nie machać ręką.
Nie wiem czy to już dojrzałość z racji wieku czy odpowiedzialność za rodzinę ale nie dopuszczam auta do stanu, który stwarzałby cień wątpliwości co do możliwości awarii w trasie. A jeżeli by taka sytuacja wystąpiła to ZAWSZE mam pełny Asistance i ubezpieczenie turystyczne.

Co do drugiej części cytatu... Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz :-(
Być może dlatego że nie "kumam" pewnych trakerskich dialektów. Jest to chyba kolejny argument przeciwko montowaniu CB...
Nie odnajdę się w eterze...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: reflexes » sobota, 10 cze 2017, 17:25

dmb5 pisze: A bydło hmmm zawodowi robią ? W niedzielę jakoś nie jeżdżą a wtedy słychać cuda a tym jak mnie słychać nawet nie wspomnę. Radio jest urządzeniem jakiś kierowca przeklina możesz je wyłączyć.

Spokojnie. Nie napisałem przecież, że wszyscy i że tylko zawodowi.

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Marcin4x4 » niedziela, 11 cze 2017, 22:37

Jadąc na dwa samochody rozważ zakup PMRek - mają tę zaletę, że można je wykorzystać również na kempingu, do zabawy z dziećmi, etc. Zasięg - tak jak przedmówca pisał - kilkaset metrów, między dwoma mobilami nie ma się co spodziewać większych odległości.
W SG mogliście mieć Motorole MT2100 - inne pasmo, 10 x większa moc - ale zasięg między mobilami też nie wzrośnie jakoś znacząco, zamknięta puszka ma swoje prawa. Gdybyś chciał się pobawić to mam takie na sprzedaż - powiedzmy zestaw 2 sztuk z ładowarka w cenie średniego zestawu CB :)))
Pozdrawiam!
Marcin

dzin1975

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 12 cze 2017, 08:30

Murano pisze:
Co do drugiej części cytatu... Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz :-(
Być może dlatego że nie "kumam" pewnych trakerskich dialektów. Jest to chyba kolejny argument przeciwko montowaniu CB...
Nie odnajdę się w eterze...


Spokojnie, odnajdziesz się. Pogrzebie w czeluściach strychu,powinienem odnaleźć jakiś kpl radio plus antena. Podrzucę Ci do Sobieszewa. Wrzucisz do auta, pojeździsz, na koniec sezonu, gdzieś na zlocie oddasz...albo i nie... ;)
Chcesz?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Murano » poniedziałek, 12 cze 2017, 09:56

No właśnie chyba się rozmyslilem...
Nie chcę tej plątaniny kabli w aucie i jadu w eterze.
Wolę posłuchać Krzycha Krawczyka :-)

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Zielony » poniedziałek, 12 cze 2017, 10:24

Wszystko ma swoje wady i zalety. Jeszcze kilka lat temu nawet po mieście jeździłem na CB. Teraz radio mam zamocowane na stałe (stare TTI 770), antenę (Lemm) połączoną z FM przez splitter i CB zawsze jest pod ręką. Wszystkie kable ukryte. Ale fakt, uruchamiam je wtedy, jak jadę w grupie albo jeżeli potrzebuję się czegoś dowiedzieć. Jadąc samemu też przyjemniej zamienić z kimś kilka słów - nawet od czasu do czasu.
Dlaczego rzadziej korzystam i nie jestem cały czas na nasłuchu? Jako antymisiek wystarcza zabudowany tablet z automatycznie uruchamiającym się janosikiem ;)

dzin1975

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 12 cze 2017, 11:09

Zielony pisze: Jako antymisiek wystarcza zabudowany tablet z automatycznie uruchamiającym się janosikiem ;)

a cos blizej? jakies szczegóły?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: CB Radio...co kupic?

Postautor: Zielony » poniedziałek, 12 cze 2017, 11:26

Zabudowa DIY, tablet na Androidzie i aplikacja Tasker będąca podstawą automatyzacji.
Jakieś szczegóły i zdjęcia w temacie: http://nissanzone.pl/viewtopic.php?p=430475#430475


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości