Czarnogóra - Ulcinj

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » piątek, 30 paź 2015, 09:56

Pod granicą z Albanią jest ciekawa plaża bo piaszczysta tylko ciut ten piach ciemny jest :lol:
Bardzo fajny kemping. Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Można się zadekować w lesie lub na patelni blisko plaży i morza. My wybraliśmy na patelni i owszem dawało czadu ale najgorsze to było w okolicach 14stej gdy wiatr się wzmagał i piach wszędzie fruwał. O tej porze schodzili kitesurferzy i mięli używanie.
Toalety czyste tylko jak dużo ludzi na raz brało prysznic to bardzo słabło ciśnienie wody było. Blisko jest do miasta gdzie zakupy bez problemu zrobimy, jeśli chodzi o pieczywo to należy je kupować tylko w piekarniach a jest ich dużo. Nie można porównać smaku pieczywa i ich wyboru z żadnymi marketowymi.
Stragany z owocami są bardzo częstym obrazkiem przy drogach. Trzeba też nauczyć się ich kultury jazdy bo różni się od naszej ale do ogarnięcia :lol: z pewnością trzeba nauczyć się używać klaksonu. Tam trąbią aby pogonić kogoś, coś zasygnalizować lub na wiwat :lol: Nie zauważyłem tam agresji na drodze a policja jest wyrozumiała dla turystów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mapa

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: niebieski-n2 » piątek, 30 paź 2015, 19:44

Fajne miejsca odwiedzałeś. Bez przyczepy jeszcze, czy specjalnie solo?? Namiot??

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » piątek, 30 paź 2015, 21:33

niebieski-n2 pisze:Fajne miejsca odwiedzałeś. Bez przyczepy jeszcze, czy specjalnie solo?? Namiot??


Wtedy jeszcze przyczepy nie posiadałem. Z hondy zrobiłem bardzo mini campera, namiot miałem tylko i aż do posiedzenia i przygotowania posiłków.
Namiot z decathlonu ze ścianami i moskitierami, był to strzał w 10tkę bo bez niego teraz nie wyobrażam sobie wyjazdu.
Z całą pewnością udało nam się wjechać w takie miejsca gdzie z przyczepą bym się nie odważył. Z drugiej strony mógłbym zostać w niektórych miejscach na dłużej lub w ogóle ale właśnie brak jakiejkolwiek infrastruktury sanitarnej na to nie pozwalał. Ze względu na gabaryty toalet nie zabrałem i tylko mieliśmy prysznic. W Bośni i Czarnogórze kilometrami nie ma gdzie się zatrzymać na dłuższy postój a bezpośrednio przy ulicy nie za bardzo lubimy.
Boczne drogi nawet wąskie zawsze gdzieś prowadziły i były uczęszczane przez miejscowych. Na jednej braliśmy prysznic :oops: i dosłownie jak tylko skończyliśmy najechali miejscowi i musięli poczekać aż się zwinę z majdanem ale cały czas się uśmiechali. Innym razem byliśmy tak głodni, że już dalej jechać nie mogliśmy i wjechałem w drogę wydawało by się nie uczęszczaną. Składałem i rozkładałem 3 razy :lol: Nikt nigdy na nas się nie złościł. Ludzie tam są życzliwi i wyrozumiali.

Gorąco polecam wyjazd do Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Węgry - Majówka 2014r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

grzesiek0

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: grzesiek0 » środa, 28 gru 2016, 10:19

Bernard, możesz zapodać jeszcze raz fotki?

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » środa, 28 gru 2016, 11:02


grzesiek0

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: grzesiek0 » środa, 28 gru 2016, 11:23

Tak patrze na Twoje zdjęcia i Cię nie poznaję :lol:

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: tantalos » środa, 28 gru 2016, 20:51

Benior Twoje fotki nie weszły ,zrób coś z tym ;)

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » środa, 28 gru 2016, 21:06

tantalos pisze:Benior Twoje fotki nie weszły ,zrób coś z tym ;)


Weszły ale wyszły :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

sąsiednia plaża
Obrazek

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » środa, 28 gru 2016, 21:19

wybierasz się tam?

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: tantalos » środa, 28 gru 2016, 21:38

Jeśli do mnie pytanie to w przyszłości może tak ale to strasznie daleko...Jeśli jechać to na miesiąc bo walić taki kawał na 2 tygodnie to nieporozumienie-przynajmniej dla mnie.Piszesz że przyczepą to nie bardzo w tamte rejony tzn.górzysty teren czy ty sobie tak jechałeś?

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » środa, 28 gru 2016, 21:50

Tam akurat z przyczepą to bez najmniejszego problemu. Mi ten objazd zajął ok. 16dni z regeneracją w Węgrzech.
Śmiało bym pojechał i na krócej tylko bym ciut inaczej trasę ułożył i więcej czasu poświęcił na BiH.
Czarnogóra jest malutka i możesz sobie znaleźć kemping i zrobić z niego bazę wypadową.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: tantalos » środa, 28 gru 2016, 21:58

Mam małe już ciśnienie żeby gdzieś wyskoczyć za miedzę ale do tego trzeba więcej miedzi niż na kraj.Trzeba zaliczyć jakiś spocik aby właśnie pogadać o takich sprawach.No jeżeli bym jechał taki kawał to właśnie żeby po drodze już coś zaliczyć zanim dotrze się do celu.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: Benior » środa, 28 gru 2016, 22:39

Myślę, że to jest do zrobienia ;) służę pomocą, byle jaką ale służę :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: stachu_gda » czwartek, 29 gru 2016, 07:31

Czarnogóra jest rewelacyjna, do tego mała więc nie potrzeba jakoś bardzo dużo czasu. Ten kraj to jest autentyczna egzotyka dla Polaków, polecam! Część tras do zrobienia bez ogona, bo w wysokie góry to nie dasz rady :)

skolioza
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 22 sie 2016, 17:09

Re: Czarnogóra - Ulcinj

Postautor: skolioza » sobota, 7 sty 2017, 18:36

Również dołączam do zachwytów nad MNE.
Wart polecenia z campów nadmorskich jest też camping w Swiętym Stefanie, choć tam plaża piaszczysta nie jest.
Ulcinij za to jest bardziej orientalny w odczuciach (przynajmniej jako miasto) - wszak to tuż przy albańskiej granicy (sama Albania przepiękna, nastawiać się jednak trzeba głównie na góry i dobrze jest mieć napęd na 4 łapy).


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości