drugi raz nie pojadę

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 4 mar 2008, 19:17

no ja napewno nie pojadę do Chłapowa. zejście na plaże bardzo nie dogodne. plaża bardzo wąska. przy wejściu do wody bardzo dużo kamieni naniesionych przez fale.natomiast dla dzieci atrakcyjne miasteczko cantry.pozatym jadąc autem do Władka, syn po drodze odwiedził bank, aptekę porozmawiał z wczasowiczami wszystko to gdy ja jechałem z prędkością ślimaka , takie korki.no i powrót do Wrocławia przez Gdynie, Gdańsk, Tczew był złym powrotem.90km. w czasie 5 godz.tj. Chłapowo - Tczew. pozdrawiam.ps. pogoda tylko dla wiatraków ustawionych w tej okolicy.BB.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » wtorek, 4 mar 2008, 21:13

W ubiegłym roku byłem w Chłapowie na kempingu KLIF, warunki znośne jak na tą cenę. Ale już mi to wystarcza. Do Biedronki, czy do POLO MARKET 4,2 km, a czas pokonania tej odległości to 50 do 60 minut. Miraż owszem super, ale dojście do morza " pod zdechłym Azorkiem ", taszcząc ze sobą parawan, ponton i tym podobne plażowe klamoty, to całkiem odechciewa się plażowania.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

[OT] Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: wedrowniczek » środa, 19 mar 2008, 23:27

bogus bednarski pisze:syn po drodze odwiedził bank, aptekę porozmawiał z wczasowiczami wszystko to gdy ja jechałem z prędkością ślimaka , takie korki.no i powrót do Wrocławia przez Gdynie, Gdańsk, Tczew był złym powrotem.90km. w czasie 5 godz.tj. Chłapowo - Tczew

witam, ale ja bym nie marudzil za bardzo na korki, bo to nasza, polska rzeczywistosc. samochodow przybywa, drog niestety nie - trudno winic za to innych niz rzadzacy dotychczas. dodatkowo cala Polska zciaga nad morze, wiec gdzies ci ludzie musza sie pomiescic. sily nie ma ;( na pocieszenie powiem, ze w ostatnich 2 latach (co trwa do dnia dzisiejszego, obejmujac swym zas.nowe drogi) trwa intensywnie program naprawy drog i kladziona jest nowa nawierzchnia. aby jednak nie bylo tak rozowo - ustawiono nowe fotoradary lub zmieniono lokalizacje istniejacych ;) dlatego nad morze... wciaz najlepiej jest jechac pociagiem. niestety nie da sie podciagnac nim kempingowki, ale za to nie stoi sie w korkach. takze mozna dobierac godziny dojazdu inne niz wszyscy - w stylu srodek nocy i niekoniecznie przyjazd w piatek wieczor, a powrot w niedziele rano. jesli sie ma GPSa - szukac "niestandardowych" drog, innych niz glowne, wojewodzkie. takze mozna (niestety nadkladajac nieco drogi) wczesniej starac sie uciekac z zatloczonych drog w bok. wiem, ze z przyczepkami nie smiga sie tak swobodnie jak samym aukiem, ale niestety jadac jak wszyscy - bedzie sie stalo. no, wyjatkiem sa tereny, gdzie nie ma innej mozliwosci - jak droga z Wladkowa do Helu - tam wspolczuje wszystkim..
a tak troche OT, to w lutym bylismy we Wrocku, i jechalismy przez Kalisz, z ktorego sciagalem swoja przyczepke :) fakt, ze droga kiepska, ale chyba i tak znacznie lepsza, niz 7 na Wawe! tylko fotoradarow przed samym Wrockiem wiecej, niz na calej 7ce ;-P
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
Leszek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Strażów (koło Rzeszowa)

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: Leszek » niedziela, 30 mar 2008, 22:26

Teraz Chłapowo to bardzo zatłoczony rejon .Przez ostatnie lata odwiedzałem to miejsce z sentymentu więc widzę zmiany jakie zachodzą. Turkot samochodów po drodze brukowej jest ogromny wynajęcie domku w okolicach tej drogi to porażka .w wekend samochody jadą bezustannie dzień i noc. Wszędzie tam zaczyna być drogo i tłoczno .
Mimo iż nie lubię takiego zgiełku i tłoku to ile razy jestem nad morzem zawsze tam na chwilę zaglądałem. W domu jest spory kwietnik obłożony dość sporymi kamieniami –pamiątkami z plaży .Plaże są kamieniste ale kamienie z tej plaży są piękne nieraz niepowtarzalne. No i ten klif stanowi jednak niepowtarzalny urok ,widać tam potęgę morza .
Z Chłapowa na Rozewie można przejść plażą bo to nie za długa wycieczka ,zwiedzić latarnię i zobaczyć co morze potrafi :oberwane brzegi ,zapadliska ,ogromne głazy nanoszone przez fale .To wszystko wymaga troszkę trudu ale wrażenia spore gdy się popatrzy nie tylko od strony naszej wygody.
Zdjęcie klifu ,widać zapadlisko a niżej morze:
Obrazek
Leszek

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 31 mar 2008, 14:11

Od lat odwiedzamy rejon Pobierowa, Niechorza, Mrzeżyna po Koszalin i nigdy nie staliśmy w takich korkach. Pokusiły mnie strony z lat wyjazdów na kolonie w rejon Pucka. Jadąc po swojemu do Chłapowa od strony Bydgoszczy na Słupsk nie było problemu tylko w drogę powrotną chciałem inną trasą [ zalecaną przez kolegę] a poza tym to wyraziłem opinie na temat całego Chłapowa.i co? nie pojadę! Między Swinoujściem a Koszalinem też jest co zwiedzać. Pozdrawiam a przy okazji wybieram się do Dźwirzyna.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 wrz 2010, 17:19 przez b.b tulipan, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » poniedziałek, 31 mar 2008, 21:30

Ja też mam w planach Dźwirzyno, czyżby na zlot?
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 1 kwie 2008, 15:47

kotek pisze:Ja też mam w planach Dźwirzyno, czyżby na zlot?
A jakby inaczej? Tylko Zlot Rodzinny, będzie Wrocław i Mazury [rodzinka].
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » wtorek, 1 kwie 2008, 20:43

Przy najbliższej wizycie w bph wrzucę na konto.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » wtorek, 1 kwie 2008, 20:50

"Tylko Zlot Rodzinny, będzie Wrocław i Mazury [rodzinka]"
Jeżeli nie przeszkodzą mi smutne sprawy rodzinne, to od 29 czerwca jestem w Dźwirzynie.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Fle-r
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 22 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: Fle-r » środa, 23 kwie 2008, 22:43

W Chłapowie byłam jakiś czas temu i jest dość tłoczno.
Co do zejścia na plażę- faktycznie trzeba przejść trochę schodów- taki urok wybrzeża klifowego.
Uważam, że klif w Chłapowie jest piękny i są z niego niesamowite widoki na morze. Cała przyjemność mieć taki widok z przyczepki przy porannej kawie :)
Jest to też świetne miejsce do spacerów. Można przejść się na Hel, albo do Jastrzębiej Góry.
N126N :)

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 24 kwie 2008, 17:57

kotek pisze:"Tylko Zlot Rodzinny, będzie Wrocław i Mazury [rodzinka]"
Jeżeli nie przeszkodzą mi smutne sprawy rodzinne, to od 29 czerwca jestem w Dźwirzynie.
przepraszam mała zmiana gdyż dostaliśmy senatorium w Cieplicach w lipcu.
może uda się Częstochowa, Miedziana Góra lub Borki.pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » czwartek, 24 kwie 2008, 20:40

Kiedy Częstochowa? Czyżby na Oleńce?
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » piątek, 25 kwie 2008, 16:33

kotek pisze:Kiedy Częstochowa? Czyżby na Oleńce?
Częstochowa jest 07 - 09. 09 na Oleńce. W zeszłym roku byłem i było świetnie poza pogodą.
W tym jak nic nie będzie na przeszkodzie to musowo tam będę.
A 30.05 do 01.06 planuję Borki.potem 20-22.06Swiętojanki w Kielcach. pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: kotek » piątek, 25 kwie 2008, 21:31

Nie wiem czy będę w tym czasie w domu, ponieważ optuję jednak Orlinek.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: drugi raz nie pojadę

Postautor: b.b tulipan » piątek, 25 kwie 2008, 22:09

a co w Orlinku?
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4


Wróć do „Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości