Chorwacja - sprawdzone porady

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Chorwacja - sprawdzone porady

Postautor: NIL2 » piątek, 30 gru 2016, 21:58

Wydzielone z Pierwszy raz Chorwacja 2015

reflexes pisze:A tak przy okazji, bo my też planujemy Chorwację w 2017, to trzeba coś rezerwować czy da radę na żywioł? Tzn. tak sobie planuję, bo nie wiem kiedy dojedziemy, ile zostaniemy i przede wszystkim gdzie. My planujemy jak zawsze zmieniać lokalizację co kilka dni, bo 2 tygodnie w jednym miejscu to nuda.

Wiem o jaki wyjazd Ci chodzi i jeśli mogę coś doradzić to w życiu nic nie rezerwuj bo będziesz gonił terminy a nie wypoczywał i zwiedzał , jedz na pałę a miejsce zawsze gdzieś znajdziesz i nie muszą być nad samą wodą , gdzie w sezonie wszyscy się duszą i masz hałas jak na tureckim bazarze , te 40-70 metrów dalej od wody to nie problem a miejsca są też fajne i tańsze ( niektóre kempingi poniżej 3 dni życzą sobie +20% od ceny za dobę ) ; my już w Chorwacji byliśmy chyba z 15-ty raz i tylko raz rezerwowaliśmy ; zjezdziliśmy już kilkakrotnie od Istrii po Dubrownik ; musisz wybrać jakiś region i tam się pokręcić bo w 2 tygodnie to i tak się za dużo nie zjedzie ale gwarantuję Wam , że jak złapiecie Chorwackiego bakcyla to przez ładnych kilka lat zachorujecie na amen na ten kierunek . :lol:
Pozdrowionka.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: reflexes » piątek, 30 gru 2016, 22:03

NIL2 pisze:
reflexes pisze:A tak przy okazji, bo my też planujemy Chorwację w 2017, to trzeba coś rezerwować czy da radę na żywioł? Tzn. tak sobie planuję, bo nie wiem kiedy dojedziemy, ile zostaniemy i przede wszystkim gdzie. My planujemy jak zawsze zmieniać lokalizację co kilka dni, bo 2 tygodnie w jednym miejscu to nuda.

Wiem o jaki wyjazd Ci chodzi i jeśli mogę coś doradzić to w życiu nic nie rezerwuj bo będziesz gonił terminy a nie wypoczywał i zwiedzał , jedz na pałę a miejsce zawsze gdzieś znajdziesz i nie muszą być nad samą wodą , gdzie w sezonie wszyscy się duszą i masz hałas jak na tureckim bazarze , te 40-70 metrów dalej od wody to nie problem a miejsca są też fajne i tańsze ( niektóre kempingi poniżej 3 dni życzą sobie +20% od ceny za dobę ) ; my już w Chorwacji byliśmy chyba z 15-ty raz i tylko raz rezerwowaliśmy ; zjezdziliśmy już kilkakrotnie od Istrii po Dubrownik ; musisz wybrać jakiś region i tam się pokręcić bo w 2 tygodnie to i tak się za dużo nie zjedzie ale gwarantuję Wam , że jak złapiecie Chorwackiego bakcyla to przez ładnych kilka lat zachorujecie na amen na ten kierunek . [emoji38]
Pozdrowionka.

Dzięki za radę. Faktycznie może ograniczymy trochę rewir, bo mamy już z Polski doświadczenie, że jak za dużo się zaplanuje to później jest rozczarowanie, że się nie udało.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: stachu_gda » piątek, 30 gru 2016, 22:16

Reflexes, jeśli chcesz to ja posiadam pobraną z baze serwisu camping.info bazę współrzędnych kempingów w pliku KML, który możesz zaimportować jako bazę własnych POI do nawigacji (np. maps.me działającej offline).

Wada tej bazy to to że jest sprzed dwóch lat (nie chce mi się pisać na nowo skryptu ściągającego bazę, a stary gdzieś zapodziałem) oraz to, że nie wszystkie współrzędne są prawdziwe/rzetelne (ale to akurat plus, bo dzięki temu nawigacja wyprowadziła nas w Czarnogórze tak rewelacyjne miejsce, gdzie nigdy w życiu byśmy sami z siebie nie skręcili).

W bazie tej jest jakieś 24 tysiące kempingów ze współrzędnymi (ale tak jak napisałem, znaczna część współrzędnych jest nierzetelna). Jako że jednak przy kempingach są ich adresy, można sobie poradzić.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 22:17

Ile teraz za autostradę?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: reflexes » piątek, 30 gru 2016, 22:20

stachu_gda pisze:Reflexes, jeśli chcesz to ja posiadam pobraną z baze serwisu camping.info bazę współrzędnych kempingów w pliku KML, który możesz zaimportować jako bazę własnych POI do nawigacji (np. maps.me działającej offline).

Wada tej bazy to to że jest sprzed dwóch lat (nie chce mi się pisać na nowo skryptu ściągającego bazę, a stary gdzieś zapodziałem) oraz to, że nie wszystkie współrzędne są prawdziwe/rzetelne (ale to akurat plus, bo dzięki temu nawigacja wyprowadziła nas w Czarnogórze tak rewelacyjne miejsce, gdzie nigdy w życiu byśmy sami z siebie nie skręcili).

W bazie tej jest jakieś 24 tysiące kempingów ze współrzędnymi (ale tak jak napisałem, znaczna część współrzędnych jest nierzetelna). Jako że jednak przy kempingach są ich adresy, można sobie poradzić.

Chętnie. Zawsze to jakieś dodatkowe dane, które mogą się przydac. Dzieki.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 22:20

aa czy można płacić kartą?

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 22:21

autostrady zawsze unikałem i nie wiem :(

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 22:32

Będę teraz dużo się pytał i pisał o cro a zainspirował i wręcz zachęcił reflexes. Skoro lubi czytać co napisałem to nie mogę go zawieść więc piszę.
Tak jak on lubi merytorycznie.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 22:50

Jadąc z Kravica (BiH) kierując się na Orebić trzeba uważać aby nie pojechać na przejście graniczne dla lokalsów bo tak właśnie navi mnie poprowadziła. Ustawiłem na najszybszą a mimo to wyprowadziła mnie w głąb lądu. Co prawda widoki były fantastyczne i w sumie nie żałuję ale jednak nadrobiłem kilometrów. Z celnikiem zamieniliśmy kilka zdań i powiedział, że to w sumie normalny widok tacy turyści w tym miejscu. Wtedy autostrada była dopiero w budowie. Kolejka na granicy od 1 godz do 3, tyle staliśmy na kilku granicach cro-bih, bih-cro, mon-serb, serb-hun.

Teraz jest dobrze? czy coś jeszcze poprawić panie Profesorze reflexes ?
Pisz na PW wymienimy jeszcze kilka konstruktywnych zdań i będziemy dążyli do ideału.

grzesiek0

Chorwacja - sprawdzone porady

Postautor: grzesiek0 » piątek, 30 gru 2016, 23:18

NIL2 pisze:.... musisz wybrać jakiś region i tam się pokręcić bo w 2 tygodnie to i tak się za dużo nie zjedzie ale gwarantuję Wam , że jak złapiecie Chorwackiego bakcyla to przez ładnych kilka lat zachorujecie na amen na ten kierunek . :lol:
Pozdrowionka.

Od wybrania regionu to trzeba zacząć to całe planowanie. Chociaż z tym różnie bywa.
My w tym roku planowaliśmy Kvarner. Jak zajechaliśmy na miejsce to było w sierpniu 23stC. Bryyy.
Szybka decyzja. Jedziemy bardziej na południe. 250 km i temperatura wyższa o 7 stopni, więc do zaakceptowania.
Wniosek z tego taki, że trzeba mieć zawszę alternatywę.
A bakcyla napewno załapie jak każdy jadący pierwszy raz do Cro :D
pawlo fiona n126e pisze:Ja rezerwowałem zawsze na początku Styczeń-Marzec roku, miejsce tam z reguły zawsze się znajdzie, ale nie w pierwszej linii obstawione przez stałych bywalców.

Jeszcze napisz czy wymagają zaliczki? Na 90% do Chorwacji dotrzemy około 23 sierpnia, może 24.
Generalnie nie lubię planować tak na wyrost, ale w tym nadchodzącym roku raczej nie mam wyjścia.

Benior pisze:Będę teraz dużo się pytał i pisał o cro a zainspirował i wręcz zachęcił reflexes ...

Tylko podziękować Reflexes'owi. Szkoda że dopiero teraz zaczniesz pisać.
I mam nadzieję że nie będziesz dawał "suchych" linków z szukajki google, jak to miało miejsce w wątku o Czarnogórze.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: Benior » piątek, 30 gru 2016, 23:35

grzesiek0 pisze:I mam nadzieję że nie będziesz dawał "suchych" linków z szukajki google, jak to miało miejsce w wątku o Czarnogórze.


suchych linków powiadasz? widzisz słabo u Ciebie z żartami

a może taki weteran jak Ty by się rozpisał co?

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: CornBlumenBlau » sobota, 31 gru 2016, 09:39

Benior nie rozumiem skąd u Ciebie taka złośliwość i nagła niechęć do Pawła i Tomka. Prawdę mówiąc nie zamierzam dociekać, bo to w sumie Wasz problem, ale za wpis:
Benior pisze:Teraz jest dobrze? czy coś jeszcze poprawić panie Profesorze reflexes ?
otrzymujesz ostrzeżenie, jako sygnał dla Ciebie, że siejąc zamęt swoją samowolą tracisz dużo w oczach ludzi, którzy pewnie zdążyli bardzo Cię polubić. Jak wiesz wycieczek osobistych się u nas na ogólnym forum nie toleruje, a Ty robisz sobie takimi wpisami jaja z moderatora, bez wzgledu na to jak Ty to sobie teraz pokrętnie wyłumaczysz.
Fajnie byłoby jakbyś ten przekaz załapał, dopuścił do siebie myśl, że nie masz racji i wszystko wrociło do "normy" bez dalszych zbędnych zabiegów, bo krawaning ma nas łaczyć, nie dzielić ;)
Pozdrawiam.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Re: Chorwacja - sprawdzone porady

Postautor: reflexes » sobota, 31 gru 2016, 10:03

A ja pozwoliłem sobie kolejny raz posprzątać Pawła relację z Chorwacji, ale tym razem wydzielając nowy temat "Chorwacja - sprawdzone porady", w którym Benior możesz opisywać swoje doświadczenia. Mimo wszystko ja żadną informacją nie pogardzę i przeczytam wszystkie także do dzieła.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Pierwszy raz Chorwacja 2015

Postautor: niebieski-n2 » sobota, 31 gru 2016, 10:54

stachu_gda pisze:posiadam pobraną z baze serwisu camping.info bazę współrzędnych kempingów w pliku KML, który możesz zaimportować jako bazę własnych POI do nawigacji (np. maps.me działającej offline).

Wada tej bazy to to że jest sprzed dwóch lat ...oraz to, że nie wszystkie współrzędne są prawdziwe/rzetelne

W bazie tej jest jakieś 24 tysiące kempingów ze współrzędnymi.....przy kempingach są ich adresy


Czy dobrze rozumuję????
Znaczy to, że to, co mogę wyszukać online w wyszukiwarce na tej stronie - Ty masz ściągnięte i można korzystać OFFline za pomocą jakiegoś programu potrafiącego odczytać plik w formacie takim jak ta baza danych???
Jeśli tak i wiesz jak to użytkować np. na laptopie podczas jazdy to należy Cię ozłocić!!, gdyż w tej bazie są kempingi w różnych dziwnych krajach, takich nawet, w których nawigacja może mieć problemy, a jeśli nawet nie, to warto mieć alternatywną bazę danych offline.

Po drugie jak duża jest nierzetelność w zakresie własnych doświadczeń mniej więcej??? 10,50 czy może 90% (i jakie to są różnice czyli, że kemping jest kilometr dalej czy, że go w ogóle nie było w danej okolicy)
Zresztą przecież akurat to jest dokładnie tak samo w wersji online.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Re: Chorwacja - sprawdzone porady

Postautor: NIL2 » sobota, 31 gru 2016, 11:54

'' Od wybrania regionu to trzeba zacząć to całe planowanie. Chociaż z tym różnie bywa.
My w tym roku planowaliśmy Kvarner. Jak zajechaliśmy na miejsce to było w sierpniu 23stC. Bryyy.
Szybka decyzja. Jedziemy bardziej na południe. 250 km i temperatura wyższa o 7 stopni, więc do zaakceptowania.
Wniosek z tego taki, że trzeba mieć zawszę alternatywę."

Pod koniec sierpnia to już w rejonie Istrii i dalej w kierunku Zadaru nieraz może być różnie z pogodą i trzeba się z tym liczyć dlatego unikać należy rezerwacji i wtedy nawet już wjeżdżając do Chorwacji możemy zdecydować o zmianie miejsca wypoczynku np. jadąc w okolice Makarskiej lub pod Dubrownik ; Kvarner jest jeszcze zaskakujący pod innym względem bo po dłuższych opadach deszczu w powietrzu może być > 30 stopni a woda ma temperaturę nie odbiegającą od naszego Bałtyku jest to spowodowane spływaniem z gór słodkiej wody cholernie wychłodzonej pod skałami i wydobywającej się na dnie morza .


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości