Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Awatar użytkownika
Alex
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 1 mar 2014, 17:36
Lokalizacja: Wartkowice

Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: Alex » czwartek, 10 mar 2016, 10:17

Witam forumowiczów.
Ślesin i najbliższe okolice - to 2 kempingi - "Wiktorówka" kilkanaście kroków od OSiR w Ślesinie i "Letnik" w miejscowości Szyszyńskie Holendry, 3 km od Ślesina. Może nie będę obiektywny, bo na "Letnik" jeżdżę od 2 lat i tak mi się to miejsce spodobało, że jest to moje stałe miejsce letnich wypadów. Wiktorówkę odradzam przede wszystkim ludziom, chcącym mieć sanitariaty na jakimś poziomie. W Wiktorówce budynek z toaletami zatrzymał się gdzieś w PRL-u. Po jednej muszli klozetowej i jednej umywalce dla pań i panów, na zewnątrz zlewy do mycia naczyń. W kranie tylko i wyłącznie zimna woda, brak prysznica. Tak jak ktoś tu napisał - można wziąć prysznic idąc do pobliskiego ośrodka i płacąc 5 zł. Żeby być nieco obiektywnym w wypowiedzi - dopiszę, że pytałem właścicieli dlaczego sanitariaty wyglądają u nich tak, a nie inaczej - odpowiedziano mi, że chcieli wybudować nowe, miałaby być ciepła woda i warunki na miarę XXI wieku, ale nie otrzymają zezwolenia na budowę, ze względu na to, że (o ile dobrze zrozumiałem) miasto ma co do tego skrawka ziemi jakieś plany. Co do miejsca - faktycznie zjazd / podjazd jest nieco karkołomny, prąd co kilkanaście metrów, do ujęć wody niedaleko, do jeziora po kilkanaście, kilkadziesiąt metrów - w zależności gdzie się stanie. Sporym plusem jest też to, że wokoło jest sporo wysokich drzew liściastych, dających wytchnienie (z uwagi na cień) w letnie upalne dni. Co do cen - w roku 2014 za samochód, przyczepę i 4-ro osobową rodzinę płaciłem 63 zł za dobę.
Ze względu na sanitariaty i cenę - przenieśliśmy się na Letnik. I teraz porównanie - cena na letniku za ten sam zestaw (samochód, przyczepę i 4-ro osobową rodzina) - to 45 zł! Co do sanitariatów - budynek dużo większy niż na Wiktorówce, wewnątrz glazura i terakota, po 2 muszle klozetowe, po 2 umywalki u pań i panów, u panów dodatkowo pisuar, u pań w to miejsce - nieco więcej miejsca pod prysznicem. Prysznice - po jednym u pań i panów. Wewnątrz zawsze czysto - właściciele sprzątają zawsze o 7-ej rano, jeśli jest więcej ludzi na kempingu - to również popołudniu. Oto budynek i kilka zdjęć wewnątrz:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o ciepłą wodę, a nawet gorącą - nigdy jej nie brakło. W rozmowie z właścicielem dowiedziałem się, że wcześniej miał wodę ogrzewaną w termach elektrycznych, ale ciepłej wody nie wystarczało w szczególności wtedy, kiedy było więcej gości, dlatego zdecydował się na zakup pieca na eko-groszek i w tej chwili ogrzewanie wody jest realizowane za pomocą tegoż pieca.
Co do miejsca - pole jest ułożone "kaskadowo". Ja podzieliłem "Letnik" na "półki". Jest tu dolna półka - najbliżej jeziora. Miejsce wspaniałe dla rodziców z małymi dziećmi, które można mieć na "oku" siedząc przed przyczepą:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Górna półka - przednia i tylna. Przednia - dla rodziców, którzy mają nieco starsze dzieci i nie muszą mieć ich cały czas "na oku", tylna półka - głównie dla emerytów ceniących spokój:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Półka prawa - dobra zarówno dla rodziców z dziećmi, dla ludzi aktywnych (na tej półce jest boisko do gry w siatkówkę i huśtawki), a także młodzieży ceniącej nieco intymności. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Półka dolna przy toaletach - miejsce najbardziej zacienione, najbardziej oddalone od jeziora, położone przy toaletach. Tu najczęściej stają imprezowicze, mniej ceniący uroki jeziora, a bardziej uroki spożywania trunków procentowych i bliskość toalet:

Obrazek

Co kilkadziesiąt metrów znajdują się ujęcia wody, są też zrzuty wody szarej oraz przyłącza elektryczne. Właściciel dba o porządek, szybko żegna się z osobami naruszającymi spokój wypoczywających. Postaram się być obiektywny, dlatego wypiszę plusy i minusy "Letnika":

PLUSY:

* Czyste, zadbane sanitariaty, z zawsze ciepłą wodą

* Zadbane pole kempingowe

* Dostępność wody / prądu / zrzutów szarej wody

* Podział na "półki" - na których każdy może znaleźć dla siebie najodpowiedniejsze miejsce

* Boisko dla miłośników siatkówki / huśtawki

* Możliwość wodowania sprzętu wodnego

* Możliwość połowu ryb z pomostów

* Dbałość właściciela o to, aby "dziadostwo" omijało kemping szerokim łukiem

* Bliskość anteny nadawczej naziemnej TV - nie ma problemu z obejrzeniem wiadomości w TV

* Atrakcyjna cena

MINUSY:

* Odległość do sklepów - ok. 3 km

* W dzień może przeszkadzać obecność skuterów / motorówek

* Nieco mała ilość zacienionych miejsc - zwłaszcza na środku półki dolnej i na półce prawej.

Do minusów niektórzy dopisaliby zapewne nieco sporą odległość do toalet. Ale to tylko, kiedy stoimy na dolnej półce - mamy wtedy jezioro na wyciągnięcie ręki, do toalet zaś jakieś 100 - 150 metrów. Jeśli rozstawimy się na tylnej półce przy toaletach - będziemy mieć blisko toalety i punkt mycia naczyń, nieco dalej zaś do jeziora.

W tym roku właściciel wybrukował miejsce pod grilla (miało to być zdaje się w formie otwartej altany grillowej - takiej, aby można było wesoło, w większym gronie wrzucić coś na ruszt) i postawił nową niewielką toaletę na "górnej półce" - tak więc odległość do toalety jest teraz dużo mniejsza.

Dla mnie - jest to idealne miejsce, do którego powracam co roku najczęściej na cały urlop. Polecam je wszystkim. Myślę, że należy tu przenocować 2 - 3 noce, żeby wyrobić sobie zdanie. :)
Holownik: Mercedes W124
Budka: ADRIA 530 (nieNIEWIADÓWKA)

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: Nacia » czwartek, 10 mar 2016, 11:55

Byliśmy tam i również polecamy :D
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 10 mar 2016, 11:56

Bardzo ładny opis :D już sobie zapisałem w moim notatniku .
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: reflexes » czwartek, 10 mar 2016, 12:21

http://www.letnik-slesin.pl/ to je to? :lol: Też zapisuje, bo wygląda przyzwoicie.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 10 mar 2016, 13:59

Potwierdzam słowa Alexa i bardzo miło wspominam weekend na letniku. Bardzo fajny tarasowy kemping.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: ruciak76 » czwartek, 10 mar 2016, 16:20

Nacia pisze:Byliśmy tam i również polecamy :D


Nie da się ukryć, :lol: został uwieczniony w dokumentacji fotograficznej nawet Wasz zestaw z poprzednim holownikiem :lol:


Fajna miejscówka, w tym sezonie w jeden z weekendów muszę ją odwiedzić :D
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: woj205 » czwartek, 10 mar 2016, 16:40

Witam
I ja chciałem potwierdzić dobra opinie o Letniku napisaną przez mojego Szwagra.
Długo bede również pamietał weekend jaki spędziliśmy tam wspólnie z Załogą Alexa, Renią i Maciejem.
pozdrawiam
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Letnik - Szyszyńskie Holendry k. Ślesina

Postautor: Drednot » czwartek, 10 mar 2016, 17:22

Dzięki za cynk.

Fajna meta do zwiedzania Gniezna (1h) Biskupina (1,30h).
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157


Wróć do „Wielkopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości