Niewiadów Nova 340

Nowości ze świata karawaningu i Niewiadówek
serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » środa, 27 sie 2008, 11:06

i wszystko sie wyjaśniło... ze str. karawaning.pl/ tu jest link http://www.forum.karawaning.pl/viewtopi ... 42c3#57659

poniżej cytuje całośc wypowiedzi :

Witam wszystkich forumowiczów,
jestem osobą, pracownikiem Niewiadowa, która w jakiś sposób jest zaangażowana w projekt nowej przyczepy kempingowej i czytając wasze posty postanowiłem się zarejestrować i sprostować kilka rzeczy. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, proszę je zadawać, postaram się w miarę możliwości zaspokoić Waszą ciekawość.
Na początek- model to Nova 340. Ten symbol mówi między innymi o długości wnętrza i porównywalny jest z Adrią Action 341. Ponieważ oklejenie to jedna z propozycji, ale widzę po waszych uwagach, że ta akurat jest chyba mało czytelna to zastanowimy się nad jej zmianą.
Użytkownik, który twierdzi,że widział ją w Gąskach niestety nie ma racji nigdy jej tam nie było. Była tam niedawno zwykła N-ka nieco przerobiona na życzenie naszego klienta, wyposażona m.in. w klimatyzację, tv, itp.
Parę słów na temat Novej. Przyczepa obecnie znajduje się w próbach trakcyjnych stąd nie ma o niej jeszcze głośno w branży bo nie wiadomo czy coś tam jeszcze nie wyskoczy. Jej kształt a w zasadzie pewne detale mogą jeszcze ulec zmianie, głównie dot. to świateł obrysowych, pozycyjnych, kołpaków a także być może oklejenia.
Przyczepa gabarytowo, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, jest zdecydowanie większa od N-ki choć dedykowana jest 3 osobom (układ piętrowy podobnie jak w Adrii Action - duże łóżko 2 osobowe na dole i jedno na górze co pozwoliło wygospodarować całkiem niezły schowek z dostępem od zewnątrz).
Niestety większe wymiary i inna technologia ścian to również większa masa. Przyczepa będzie rejestrowana na DMC 1000 kg. Będzie występowała w 3 wersjach wyposażenia z których najbogatsze obejmuje właśnie klimatyzację, łazienkę (ale bez prysznica), ogrzewanie, LCD 15' + DVD z radiem, alu felgi, bagażnik rowerowy, moskitiery (wersja full będzie kosztować ok. 15 000 Euro) i będzie tańsza od jej konkurenta (pod względem gabarytów i mas) Adrii Action a możliwość jej doposażenia będzie znacznie ją przewyższała.
Rzeczywiście planowana premiera była odwlekana kilka razy z różnych powodów, m.in. w międzyczasie pojawiły się 3 nowe modele przyczep kempingowych z serii Eximo z czego największa ma ponad 5 m dugości i to miedzy innymi hamowało rozwój konstrukcji brendowanej logo firmy (priorytety). Dla ciekawskich, wspomniane przyczepy robimy tylko na zamówienie konkretnej firmy, która markuje to swoją nazwą i póki co nie będą one zupełnie dostępne w Polsce. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni wystartujemy z promocją Novej ( po przejściu prób) i będzie ona dostępna w ofercie 2009.
Co do tego, że skierowana będzie głównie na rynki zachodnie (choć będzie w normalnej ofercie Niewiadowa również w kraju) to raczej nie ma wątpliwości. Taki jest rynek i takie są jego prawa. Mimo, że do tej pory mieliśmy najtańszą przyczepę na rynku, która wyposażeniem niczym nie ustępowała zachodniej konkurencji to ludzie i tak kręcili nosem i porównywali ją z zachodnimi, dającymi wg nich więcej luksusu i komfortu, które można sprowadzić za 10 000 zł do Polski. Ale przecież tu nie o to chodzi i nie można tego w ten sposób porównywać (nowe to nowe). Oczywiście zawsze będą zwolennicy 20 letnich Mercedesów i nowiutkich Opli.
Być może pamiętacie przyczepy Stratus (375, 390), która była odpowiedzią na zapotrzebowanie kraju na większą przyczepę i okazała się niewypałem (ale tylko handlowym) bo klienci chcieli więcej ( w sensie gabarytów) za mniej od N-ki.
No jak na pierwszy raz to chyba się za dużo rozpisałem. Na koniec chciałbym pogratulować użytkownikowi, który zdobył zdjęcia Novej. Są to zdjęcia z sesji fotograficznej do przygotowywanego właśnie katalogu (nie do końca jeszcze obrobione). Cieszę się, że pojawiły się na forum i jest to niejako materiał VIP bo jako pierwsi oglądacie je oficjalnie ale ciekawość mnie zżera skąd je wytrzasnąłeś bo wysyłałem je tylko 2 osobom w tym do artykułu, który ukaże się dopiero we wrześniu. Jak możesz podziel się tą wiadomością. Oczywiście nie jest to jakieś tajne ale ciekaw jestem po prostu.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Niewiadówek.
Łukasz Smejda

Ps.
mam nadzieje ze nie naruszyłem zanych regół
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: bartosz » środa, 27 sie 2008, 11:31

yyy to efekt mojego maila do pana z Niewiadówa bo pytał skąd mamy fotki n348 :)
http://www.fanklub-niewiadowek.com/kara ... ostki.html - zakładka Niewiadów348

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » środa, 27 sie 2008, 11:34

bartosz pisze:yyy to efekt mojego maila do pana z Niewiadówa bo pytał skąd mamy fotki n348 :)

a no słyszałem heheh wczoraj od Marka , ze był zdziwiony...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » wtorek, 16 gru 2008, 08:10

czy ktos miał juz szczęście widzieć na żywca ten model niewiadówki... Czy jest ona juz w sprzedaży ...???

Przejeżdzajac w ostatni weekend przez Andrychów wstapiłem do Goliat-a porozgladac sie za rzeczami do remontu mojej enki i zapytałem czy coś wiedzą o Nowej 340 , ale odparli ze kompletnie nic... :oops: :(
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: Brian » wtorek, 16 gru 2008, 10:03

Serek w Goliacie już od dłuższego czasu mają tylko Enke i Adrię. A co do samej przyczepy to w weekend przeglądałem ogłoszenia z Niemiec i nawet tam nic nie było :o Ale czytając posty na karawaning.pl to model powinien być dostępny w ofercie 2009.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » wtorek, 16 gru 2008, 10:15

Brian pisze: model powinien być dostępny w ofercie 2009.


fajnie . dzieki za info...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: bartosz » wtorek, 16 gru 2008, 10:59

fajna wiadomość - http://www.fanklub-niewiadowek.com/kara ... rasie.html
napisałem do Niewiadówa z prośbą o fotki, które dali do polskiego karawaningu ale jakoś nie odpisują :(

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » wtorek, 16 gru 2008, 11:50

hmmm może i zajęci bardzo są...!!!
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: bartosz » wtorek, 16 gru 2008, 19:54

tja to było dobry miesiąc temu...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » wtorek, 16 gru 2008, 23:11

bartosz pisze:tja to było dobry miesiąc temu...


w takim razie muszą yć bardzo zajęci... :D

to smutne :x :? :(
życie jak droga, kiedyś się kończy...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » środa, 28 sty 2009, 12:25

Wreście coś się ruszyło w sprawie nowej Niewiadówki...miło ... :o

Może ktoś się chce wypowiedzieć na temat "Nowej "340 ...???
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: marek » środa, 28 sty 2009, 14:17

Zabudowa podobna do Adrii Action www.adriacaravan.pl/corpo/przycz_2009/action361ph.jpg ,ale nasza rodzima,te zdjęcia które są projektami to wersja docelowa,tak że wydaje mi się że możemy chodzić z głowa podniesioną do góry że jest taka młodsza siostra naszych 126 i 132.Jeszcze tylko cena :idea:

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » środa, 28 sty 2009, 14:24

Ciekawi mnie sposób montażu ścian i dachu w tej przyczepie...stelaż montowany osobno i laminat osobno do tego ...ciekawe rozwiazanie...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: marek » środa, 28 sty 2009, 14:27

Na zlocie w Borkach już zaklepałem wycieczkę do fabryki więc dowiemy się u źródła :wink:

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Niewiadów Nova 340

Postautor: serek » środa, 28 sty 2009, 14:31

marek pisze:Na zlocie w Borkach już zaklepałem wycieczkę do fabryki więc dowiemy się u źródła :wink:



cholera już teraz wiem ze nie przyjade swoją enką , poprostu za bardzo sie nastawiłem na remont wnętrza i szkada by było jechac rozbebeszoną , wiec raczej przybęde samym cholownikiem ... na jeden dzień ( takiej okazji nie moge przegapić...)
życie jak droga, kiedyś się kończy...


Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości