Camp Classic - Smołdziński Las

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Camp Classic - Smołdziński Las

Postautor: stachu_gda » niedziela, 24 lip 2016, 20:45

Dzisiaj chciałbym napisać co nieco o kempingu Camp Classic koło Czołpina (Smołdziński Las).

http://camping-nad-morzem.pl - tu znajdziecie informacje, cennik jest aktualny.

Kemping ma plusy i minusy, opiszę dla skrótu w punktach co i jak.

Plusy:
- przyzwoita cena - fajne to, że nie trzeba płacić dodatkowo za auto, nawet jak się nie kupuje prądu to pani gospodarząca mówi gdzie można sobie za free podładować komórki
- ognisko
- miejsca na przyrządzenie posiłków (zadaszone ławki), krany dostępne na polu
- czysty sraczyk, codziennie sprzątany, z ciepłą wodą, z mydłem
- duża przestrzeń
- spokojne towarzystwo (sporo rowerowców, wędrowców pieszych z namiotami, rodziny z dziećmi) - nie było imprez, spokój
- bardzo na plus miła obsługa
- bar na miejscu (ale nie korzystaliśmy więc nie wiem czy smacznie gotują)

Minusy:
- niski standard toalet, tzn. nie ma marmurów, ściany w środku z paździerza, ale zaznaczam że chociaż jest budżetowo to jest naprawdę czysto i wszystko zadbane!Wchodzi się bez obrzydzenia! Nam toalety nie przeszkadzały, bo my wymagamy właśnie aby było czysto i koniec.
- nie ma drzew, camping to trochę pole z krzaczorami gdzieniegdzie (pewnie trzeba czasu aby ładnie się zadrzewiło) - jadąc dalej mija się pola namiotowe na prywatnych posesjach (co nie znaczy małe ani ciasne), gdzie widać że z jednej strony jest przestrzeń, ale są też drzewa i jest fajniej wizualnie (odczucie subiektywne)

Ogólnie dobra miejscówa żeby się zadekować i zwiedzać okolicę.

Polecam zwiedzanie:
- latarni morskiej w Czołpinie (płatne) oraz z zewnątrz fascynujący jak dla mnie dom latarnika
- wieży widokowej na Górze Rowokół (wstęp i parking przed wejściem na górę płatne)
- muzeum wsi słowińskiej w Klukach - tu podpowiedź - od wjazdu w Klukach będą nas witać gospodarze machający żeby u nich zaparkować na posesji za parę złotych - nie trzeba, dalej jest ogromy bezpłatny oficjalny parking muzeum
- wieża widokowa w Klukach przy pomoście
- "Czerwona Szopa" - stara baza ratownictwa morskiego - obecnie bar - ładny budynek w ładnym miejscu
- wydm (my akurat pojechaliśmy do Łeby i stamtąd na Wydmę Łącką - dla mnie sama Wydma Łącka to duży zawód, jako dzieciak pamiętam że się wchodziło na szczyt wydmy i było widać piękną panoramę, teraz jest to teren ścisłej ochrony, niemniej jednak przy samym Czołpinie też są wydmy)
- Słowińskiego Parku Narodowego "od strony Łeby" - my zrobiliśmy trasę Łeba -> Wydma Łącka (plażą) -> Wyrzutnia (nie zwiedzaliśmy, ale miłośnicy militariów powinny się cieszyć) -> rejs statkiem do Rąbki -> Łeba i dalej autem powrót do camping; bardzo polecam pokonanie odcinka Wyrzutnia -> Rąbka nie pieszo, a statkiem po jeziorze Łebsko - unikamy ciągłego uciekania z drogi cholernym Melexom, których jest więcej niż turystów pieszych :(, a mamy fajną atrakcję

Wróć do „Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości