"Kamper" własnej konstrukcji

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Tarapukuara » wtorek, 30 sie 2016, 13:36

~9kpln;) zrobić można za ~1kpln ;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 13:59


Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: DIZZY » wtorek, 30 sie 2016, 14:11

W oryginale fajne jest to, że po złożeniu wygląda jak box dachowy, a rozłożony ma dość przestronny gabaryt.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: oko » wtorek, 30 sie 2016, 20:20

Przeróbka ciężarówki na kampera to nie nowość. Polecam ten wątek: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=22631 Wcześniej "Świstak" zbudował kampera z autobusu.
Oczywiście rozumiem, że w pierwszym poście nie ma kampera. Ale moim zdaniem, nie ważne, czy kamper, czy przyczepa, czy zwykła pusta blaszanka z materacem. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. W ubiegłym roku przerobiłem moje Doblo na mini kampera (bez WC) i pojechaliśmy na wakacje. Było naprawdę świetnie, bo było to coś innego niż namiot czy domek. Każde wakacje mogą być udane. Podczas naszego pobytu na polu namiotowym, przyjechała para. Ducato blaszak, bez okien. W środku na podłodze materac, przy przegrodzie pełnowymiarowa, domowa lodówka. Rozstawili pawilon ogrodowy, krzesełka, stolik itp. Da się? Da się. Oczywiście, kamper czy przyczepa zapewnia więcej wygody, ale jeśli nie ma innej opcji trzeba iść na kompromisy.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 20:35

oko pisze:Przeróbka ciężarówki na kampera to nie nowość. Polecam ten wątek: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=22631 Wcześniej "Świstak" zbudował kampera z autobusu.
Oczywiście rozumiem, że w pierwszym poście nie ma kampera. Ale moim zdaniem, nie ważne, czy kamper, czy przyczepa, czy zwykła pusta blaszanka z materacem. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. W ubiegłym roku przerobiłem moje Doblo na mini kampera (bez WC) i pojechaliśmy na wakacje. Było naprawdę świetnie, bo było to coś innego niż namiot czy domek. Każde wakacje mogą być udane. Podczas naszego pobytu na polu namiotowym, przyjechała para. Ducato blaszak, bez okien. W środku na podłodze materac, przy przegrodzie pełnowymiarowa, domowa lodówka. Rozstawili pawilon ogrodowy, krzesełka, stolik itp. Da się? Da się. Oczywiście, kamper czy przyczepa zapewnia więcej wygody, ale jeśli nie ma innej opcji trzeba iść na kompromisy.


Może przegapiłem ale czy mógłbyś się pochwalić przeróbką?
My przeżyliśmy najlepsze wakacje właśnie po przeróbce vana na minikampera :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Axtiff » wtorek, 30 sie 2016, 20:40

oko pisze:Przeróbka ciężarówki na kampera to nie nowość. Polecam ten wątek: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=22631 Wcześniej "Świstak" zbudował kampera z autobusu.
Oczywiście rozumiem, że w pierwszym poście nie ma kampera. Ale moim zdaniem, nie ważne, czy kamper, czy przyczepa, czy zwykła pusta blaszanka z materacem. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. W ubiegłym roku przerobiłem moje Doblo na mini kampera (bez WC) i pojechaliśmy na wakacje. Było naprawdę świetnie, bo było to coś innego niż namiot czy domek. Każde wakacje mogą być udane. Podczas naszego pobytu na polu namiotowym, przyjechała para. Ducato blaszak, bez okien. W środku na podłodze materac, przy przegrodzie pełnowymiarowa, domowa lodówka. Rozstawili pawilon ogrodowy, krzesełka, stolik itp. Da się? Da się. Oczywiście, kamper czy przyczepa zapewnia więcej wygody, ale jeśli nie ma innej opcji trzeba iść na kompromisy.


Temat zajefajny. Podziwiam takich ludzi potrafiących zrobić coś takiego....

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 20:40

Eh, ja bym bardzo chciał przerobić jakiegoś małego blaszaka na prostego mini "kampera", ale nie mogę sobie pozwolić na posiadanie kolejnego pojazdu (koszty plus naprawy starego auta bez znajomości mechaniki).
No, ale jak już mowa o posiadanych cacuszkach, pochwalę się Wam że i tak moja "stajnia niewiadowska" już wkrótce powiększy się o kolejną maszynę ;)

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 20:47

stachu_gda pisze:Eh, ja bym bardzo chciał przerobić jakiegoś małego blaszaka na prostego mini "kampera", ale nie mogę sobie pozwolić na posiadanie kolejnego pojazdu (koszty plus naprawy starego auta bez znajomości mechaniki).
No, ale jak już mowa o posiadanych cacuszkach, pochwalę się Wam że i tak moja "stajnia niewiadowska" już wkrótce powiększy się o kolejną maszynę ;)


To nie musi być blaszak.
Jakiś minivan na co dzień i nie ma problemu z 2 autem. Montaż i demontaż konstrukcji do spania zajmował mi ok 30min. Zrobiłem też tak że mogłem z nią jeździć na co dzień jak wiedziałem, że nie potrzebuję więcej miejsca w aucie.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 20:52

Benior pisze:
stachu_gda pisze:Eh, ja bym bardzo chciał przerobić jakiegoś małego blaszaka na prostego mini "kampera", ale nie mogę sobie pozwolić na posiadanie kolejnego pojazdu (koszty plus naprawy starego auta bez znajomości mechaniki).
No, ale jak już mowa o posiadanych cacuszkach, pochwalę się Wam że i tak moja "stajnia niewiadowska" już wkrótce powiększy się o kolejną maszynę ;)


To nie musi być blaszak.
Jakiś minivan na co dzień i nie ma problemu z 2 autem. Montaż i demontaż konstrukcji do spania zajmował mi ok 30min. Zrobiłem też tak że mogłem z nią jeździć na co dzień jak wiedziałem, że nie potrzebuję więcej miejsca w aucie.


Co nie zmienia faktu, że przy minivanie potencjalny zakup używki wykracza poza mój zwyczajowy budżet na samochód. Może kiedyś. Na codzień muszę mieć auto, którym dzień w dzień robię bezawaryjnie i w miarę ekonomicznie ponad 100km na dojazd do roboty. Wydaje mi się, że coś większego gabarytowo zawsze przegra z osobówką jeśli chodzi o spalanie, dodatkowo na rynku wtórnym w niskim budżecie będzie miało przebieg i stopień wyeksploatowania charakterystyczny raczej do woła roboczego, który musi się zamortyzować, niż do cywilnie eksploatowanego auta.

Inna sprawa, że ciekaw jestem jak w razie jakichś kontroli policja zapatruje się na wrzucone mebelki zamiast siedzeń pasażerów. Albo, w blaszaku - czy montaż na stałe zabudowy jest legalny? Wiem że pytanie się może wydawać durne, ale dla mnie to nie jest oczywiste.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 20:56

stachu_gda pisze:
Inna sprawa, że ciekaw jestem jak w razie jakichś kontroli policja zapatruje się na wrzucone mebelki zamiast siedzeń pasażerów. Albo, w blaszaku - czy montaż na stałe zabudowy jest legalny? Wiem że pytanie się może wydawać durne, ale dla mnie to nie jest oczywiste.


Towar jak każdy inny więc nie ma o co policja się przyczepić. Ważne aby to wszystko jak każdy inny towar był dobrze zabezpieczony i to nie dla policji tylko dla naszego bezpieczeństwa. Moja konstrukcja była mocowana na na stałe w miejsca montażowe tylnej kanapy.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: oko » wtorek, 30 sie 2016, 20:56

Benior pisze:Może przegapiłem ale czy mógłbyś się pochwalić przeróbką?

Nie ma problemu. Daję w tym wątku.
Podczas prac tak to wyglądało:
Obrazek
Po częściowym obiciu wykładzina remontową:
Obrazek
Na środku jest półka, na której można postawic i wysunąć kuchenkę. Oczywiście całość da się złożyć.

Jechaliśmy w trójkę, czyli Bunia, ja, pies i bagaże, ale śmiało można to zamienić na cztery osoby po prostu. Dyliżans jako kamper zdał egzamin celująco.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety ten daszek, w naszym przypadku nie zdał egzaminu. Podczas dużego deszczu i wiatru "lekko" się poskładał. Wyciągneliśmy wnioski:

Obrazek
Obrazek

Spanie było naprawdę komfortowe. Może dla kogoś, kto woli "All Inclusive" jest to nie do pomyślenia ale my wolimy "No Exclusive" i takie rozwiązania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Auto wbrew pozorom pozostało mobilne. Poskładanie majdanu do pozycji marszowej zajmowało ok 15 minut, natomiast rozłożenie noclegu ok 10 minut.
Doblo to porządne auto rodzinne, idealne na wakacyjne wyjazdy. Oczywiście dla dwóch osób, no i dla tych co nie posiadają kampera. Polecam.


stachu_gda pisze:[
Inna sprawa, że ciekaw jestem jak w razie jakichś kontroli policja zapatruje się na wrzucone mebelki zamiast siedzeń pasażerów. Albo, w blaszaku - czy montaż na stałe zabudowy jest legalny? Wiem że pytanie się może wydawać durne, ale dla mnie to nie jest oczywiste.

Trzeba zmienić przeznaczenie pojazdu, na "kempingowy- specjalny" Na camperteam.pl jest to dokładnie opisane krok po kroku.
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 sie 2016, 21:01 przez oko, łącznie zmieniany 1 raz.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 21:00

Bardzo ładna konstrukcja :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 21:01

A jak w tym Doblo wyglądała rano sprawa zachuchania szyb? Kiedyś w 2 osoby spaliśmy w moim kombiaczu przy złożonych siedzeniach w bagażniku i pamiętam, że rano szyby były na tyle zachuchane, że samo przewietrzenie nie pomogło (trzeba było przemyć szyby od wewnątrz) - kwestia małej kubatury.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: oko » wtorek, 30 sie 2016, 21:03

Powierzchnia spania 120x190 więc dla nas wystarczająca. Spało się naprawdę wygodnie.

stachu_gda pisze:A jak w tym Doblo wyglądała rano sprawa zachuchania szyb? Kiedyś w 2 osoby spaliśmy w moim kombiaczu przy złożonych siedzeniach w bagażniku i pamiętam, że rano szyby były na tyle zachuchane, że samo przewietrzenie nie pomogło (trzeba było przemyć szyby od wewnątrz) - kwestia małej kubatury.

Wiesz co, nie miałem takiego problemu. Może to kwestia pory roku (lato) ale raz chyba tylko lekko przednia szyba zaparowała.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 21:06

oko pisze:Powierzchnia spania 120x190 więc dla nas wystarczająca. Spało się naprawdę wygodnie.

stachu_gda pisze:A jak w tym Doblo wyglądała rano sprawa zachuchania szyb? Kiedyś w 2 osoby spaliśmy w moim kombiaczu przy złożonych siedzeniach w bagażniku i pamiętam, że rano szyby były na tyle zachuchane, że samo przewietrzenie nie pomogło (trzeba było przemyć szyby od wewnątrz) - kwestia małej kubatury.

Wiesz co, nie miałem takiego problemu. Może to kwestia pory roku (lato) ale raz chyba tylko lekko przednia szyba zaparowała.


Rozumiem. Być może ja wtedy miałem brudnawe (dawno nieczyszczone) szyby od środka, z czasem wiadomo jak się nie czyści to się zatłuszczają, tym bardziej jak się w aucie pali papierochy, i wtedy dużo bardziej parują.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości