karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Paczek » niedziela, 18 lip 2010, 14:48

Te wakacje ( niestety już zakończone ) jak i poprzednie a na pewno tak samo jak następne były i będą bardzo mobilne.
Tzn. nas nie interesuje siedzenie dwa tygodnie w jednym miejscu, my spędzamy w jednym miejscu 3 góra 4 dni i jedziemy dalej. Dlatego szukam alternatywy do ciągłego składania i rozkładania przedsionka , do zagospodarowywania go itp. Zresztą powtarzam się , już o tym pisałem.

A przesadzone wygody w kamperze lub w przyczepie skłaniają w końcu do noclegowania w szczerym polu. Bo jeśli masz na stanie łazienkę, WC, ciepłą wodę, zimną wodę, Trumę , TV, sat, własny prąd, gazową lodówkę itp. bajery to po co masz jeszcze płacić za pole kempigowe?

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: BIGL » niedziela, 18 lip 2010, 18:09

No właśnie :D , dlatego myślę że posiadanie łazienki było by bardzo fajnym rozwiązaniem. Jedziesz sobie i nie szukasz miejsca z prysznicem - nocujesz na zwykłym parkingu czy w lesie. To Ducato polecałem tylko ze względu na zabudowe ( znacznie większa) - tylko taka rekompensuje brak przedsionka i jest jakąś alternatywą np. na deszczowe dni. Lepszym rozwiązaniem jest np http://moto.allegro.pl/item1123592860_m ... tanio.html
http://otomoto.pl/fiat-ducato-2-5-d-zab ... 77719.html
Obrazek


Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Pająk » poniedziałek, 19 lip 2010, 08:59

Ja polecam LTka, mam autolawetę i mam kampera rocznik 1979 2.4 diesel. Gdy Wy byliście w borkach ja byłem w połowie urlopowania, obskoczyłem 2 kempingi w Zakopanym i 1 w Podlesoku na Słowacji. Pobiegałem po górach i się wymęczyłem.
Lt sprawdził się bez zarzutów, może na Słowackich serpentynach nie był mistrzem wiraży ale był chociaż czas na rozejrzenie się.
Jeździłem nim na zawody z podczepiona lawetą z autkiem i też dawał rade. Dodatkowo jest ekologiczny bo jeździ na bioester :)
W zabudowach jak w tym niebieskim (podobnym do mojego) jest brodzik, prysznic, umywalka i kibel turystyczny. Spanie górne mam inaczej rozwiązane bo wysuwane, śpi się wzdłuż auta a nie w poprzek a drugie spanie jest po opuszczeniu stołu i przesunięciu fotela kierowcy do przodu, powstaje kolejne wyro na 2 osoby.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Paczek » poniedziałek, 19 lip 2010, 09:14

Pająk pisze:Ja polecam LTka, ...


No to mamy duuuuużo do pogadania.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: BIGL » poniedziałek, 19 lip 2010, 09:14

Żaden z poprzednich LT-ów nie miał brodzika i pełnowymiarowego górnego spania. Z twoją zabudową LT-ek jak najbardziej jest super 8) . Generalnie to nie mam absolutnie nic do LT-ów , moje wątpliwości były związane tylko z zabudowami...
Obrazek

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: babula » wtorek, 20 lip 2010, 23:00

BIGL pisze:posiadanie łazienki było by bardzo fajnym rozwiązaniem. Jedziesz sobie i nie szukasz miejsca z prysznicem - nocujesz na zwykłym parkingu czy w lesie. l


Obrazek
rampa z tyłu a na niej obudowany kibelek nawet kabina prysznicowa , w środku to zabiera miejsce a w blaszaku miejsca mało

http://allegro.pl/item1063008988_bagazn ... kazja.html


Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: babula » wtorek, 20 lip 2010, 23:21

Paczek pisze:... i tylko 7.000 PLN

okazja :thumbup:


ale za to jaki wypas :D :D

szymon79
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: szymon79 » wtorek, 20 lip 2010, 23:56

hmmm.... szkoda gadać ( pisać ) - moja lepsza połówka zgodziła sie na kampera - byłem zadowolony kilka dni( stwierdziła ze możemy zamienić nasz zestaw na kampera). Obejrzałem pare sztuk kamperków i dałem sobie spokój - naprawde to nie jest warte tych pieniędzy Lepiej kupic mocniejszego holownika i większą przyczepe Ja pozostane przy niewiadowie chyba już do końca - no chyba ze trafie w totolotka
szymon79
N 132t + N250 + VW T4 multivan 2.5 LPG
Obrazek

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 623
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: desperos » środa, 21 lip 2010, 17:13

Szymon jak bym miał taki zestaw jak Ty tez bym przy nim pozostał :thumbup:
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Kopi » czwartek, 22 lip 2010, 11:16

Ważna jest jeszcze jedna rzecz na którą chyba nie zwróciliście uwagi przy kamperze: na ile osób jest zarejestrowany - ile ma miejsc przystosowanych do podróżowania. Bo zgodnie z prawem ale i logika myślenia, bezpieczeństwem etc., nie można podczas jazdy leżeć na wyrku i czytać gazety, dzieci nie mogą biegać po samochodzie czy siedzieć przy stole i rysować. Znajomy napalił sie na kupno właśnie takiego kampera o jakie pytał Paczek. Znalazł, sprowadzony, ekstra stan, mebelki luks, pomieszczenie na kibelek itd., miejsca do spania dla 4 osób. Jak pojechał obejrzeć - zachwycowny, jazda próbna i takie tam klimaty. Potem zajrzał w dowód, numery się zgadzają ale ilość miejsc: 3. No i czar prysł bo potrzebował na 4.
W innym przypadku jeden ze sprowadzonych VW miał miejsc 2.
Citroen Xsara Picasso + N-126N

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Paczek » czwartek, 22 lip 2010, 15:05

Kopi pisze:Ważna jest jeszcze jedna rzecz na którą chyba nie zwróciliście uwagi przy kamperze: na ile osób jest zarejestrowany - ile ma miejsc przystosowanych do podróżowania. ...


No właśnie

Widuje w ogłoszeniu , że " zarejestrowany na 7 osób" . Chwileczkę , jak te siedem osób tam śpi? Może na zmianę Najpierw 3 potem 4 , czy jakoś inaczej.

czy można zarejestrować auto - KAMPER - na np. 7 osób skoro są tylko 4 miejsca sypialne ?


Potraficie mi to wytłumaczyć ?

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: karawaningowe potyczki : przyczepa kontra kamper

Postautor: Pająk » czwartek, 22 lip 2010, 18:40

ja mam na 6 osób w dowodzie i realnie, 4dzieci na górze i 2 osoby dorosłe na dole - jeśli chodzi o spanie a jazda - przy stole jadą 4osoby a z przodu 2 więc wszystko się zgadza :)



Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości