Jaskinia Camp - Stara Morawa

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Jaskinia Camp - Stara Morawa

Postautor: tomcat » wtorek, 8 sie 2023, 16:30

Jaskinia Camp znajduje się w Starej Morawie, około dwóch kilometrów na południe od Stronia Śląskiego nad sztucznym zalewem w otoczeniu gór.
Jest to spory kompleks w skład którego wchodzi strzeżone kąpielisko z dużą, częściowo piaszczystą plażą, obiekt hotelowy oraz pole biwakowe.
Teren pola biwakowego jest w całości trawiasty, równy ze spadkiem w kierunku zalewu bez wytyczonych parcel. Znajdziecie tam miejsca zacienione jak i w pełnym słońcu.
W centralnej części pola znajduje się budynek z sanitariatami oraz aneksem kuchennym. Sanitariatom przydałby się powoli remont ( głównie stan glazury ) ale wbrew obiegowej opinii nie jest źle ( widywałem gorsze ). Najważniejsze, że są na bieżąco sprzątane i zawsze z ciepłą wodą. Zadaszony aneks kuchenny wyposażony jest w zmywaki ( z gorącą wodą ) i ławostoły. W przypadku kolejek do sanitariatów ( weekendy ) można skorzystać z drugiego punktu z sanitariatami mieszczącego się w budynku głównym-hotelowym, jednak tam trzeba się kawałek przespacerować. Na marginesie; ich stan jest sporo lepszy niż w budynku na terenie pola biwakowego.
Sporym minusem miejscówki jest brak słupków z przyłączami elektrycznymi. Jedyne gniazdka znajdują się w części kuchennej do których jest zakaz przyłączania się z przedłużaczami ( zresztą nagminnie łamany ). Cały teren jest oświetlony z wyznaczonymi alejkami spacerowymi.
W ciągu tygodnia bardzo spokojnie, cicho natomiast sytuacja zmienia się diametralnie w weekendy ale to chyba przypadłość nie tylko tego miejsca...
Lokalizacja obiektu gwarantuje świetne miejsce wypadowe na okoliczne atrakcje ( Śnieżnik, Jaskinia Niedźwiedzia, kopalnia uranu w Kletnie, itd. ), a na miejscu można skorzystać z czystego kąpieliska, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz Wake Parku.
W mojej ocenie przydałby się lepszy nadzór nad funkcjonowaniem pola, no ale to już kwestia i sprawa zarządcy kompleksu nie wpływająca na moją pozytywną opinię na temat obiektu.
Podsumowując... ja i moja załoga polecamy to miejsce :geek:
20230717_154136.jpg

20230717_154141.jpg

20230717_154159.jpg

20230719_170413.jpg

20230719_170539.jpg

20230719_170419.jpg

20230721_161654.jpg

20230719_170845.jpg

20230719_170605.jpg

Wróć do „Dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości