poszukuję

czyli przedsionki, daszki, leżaki, etc. ...
Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

poszukuję

Postautor: Slawol74 » środa, 27 sie 2014, 20:55

Szukam przedsionka z tzw aneksem do N 126 n . Stan wiadomo bdb . Coś podobnego jak ten z aukcji . http://allegro.pl/przedsionek-namiot-hi ... 15659.html Tylko ten troszkę za duży bo 720 cm + fartuchy . Jakby ktoś coś spotkał to poproszę o info .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: poszukuję

Postautor: kooba » środa, 27 sie 2014, 21:15

A dział sprzedaży na naszym forum przeglądał?
viewtopic.php?t=4807

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » czwartek, 28 sie 2014, 18:23

wiadomo że ogladał .pisał do kolegi po 3 godz po ukazaniu ogłoszenia ale już nie było . oj miałem nerwa powiem i to jakiego :evil: . taki by był idealny i cena zjadliwa .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » czwartek, 2 paź 2014, 23:16

kupiony dzisiaj dotarł . Obelink w stanie niezłym tylko stelaż ma 3 rurki z haczykami i problem jak przytwierdzić do cepki te mocowania do nich , gość stwierdził że wystarczy dobry silikon . pomożecie ???
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » piątek, 3 paź 2014, 07:54

Też jestem na etapie poszukiwania mocowania do przedsionka. Jeżeli na rurkach masz haki to to budy trzeba przykręcić takie uchwyty, bo jakoś nie wierzę, że one na sylikon będą trzymać. Może jakiś dobry klej ale nie sylikon.
uchwyt.jpg
uchwyt.jpg (10.7 KiB) Przejrzano 14557 razy

Jest też kilka rodzajów uchwytów do rurek, które podczepia się pod kedrę przedsionka, moim zdaniem jednak u nas się tego nie da zrobić, bo listwa przedsionka jest na dachu, a te wszystkich uchwyty da się zamontować jak listwa jest na krawędzie dach-ściana. dla zobrazowanie fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Znalazłem też gdzieś w necie taki patent a gumami/przyssawkami, które tak na prawdę służą temu żeby nie uszkodzić poszycia przedsionka stelażem i ja ku takiemu rozwiązaniu się skłaniam, bo nie chcę robić dziur w laminacie.
post-12723-0-03876200-1411984253.jpg

Niestety nigdzie takich gum nie znalazłem jak do tej pory. Ktoś na k.pl podrzucił mi, że można je kupić na angielskim ebayu ale ja nie mam doświadczenia w imporcie ( http://www.ebay.co.uk/itm/AWNING-POLE-S ... 56497a6c83 ). Ktoś też podrzucił, że można do tego wykorzystać gumy ogólnie dostępne w każdym supermarkecie. Dokładniej gumy od przetykacza do rur. Ja już zakupiłem 3 sztuki i będę rzeźbił. Tak na prawdę mam zamiar je trochę przyciąć, zmniejszyć i wkleić w to rurki i będzie ok.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » piątek, 3 paź 2014, 11:57

Właśnie wiercenie też mnie nie interesuje raczej pokuszę się na takie gumy pewnie coś się znajdzie . Szkoda że niewiadki mają w tym miejscu półokrąg .Na tę chwilę muszę dogadać się z gościem bo nie było śledzi w paczce a zapewniał ze są .Jak na razie ma wyłączone halo-halo .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » piątek, 3 paź 2014, 12:09

W sumie to z ebaya nie wychodzą jakoś drogo, bo z przesyłką do Polski wychodzi coś koło 60-70 zł za 3 sztuki. Jak się zdecydujesz to zmierz rurki i poszukaj, bo są różne gumki do różnych rurek. Zakup 3 przetykaczy do rur to też coś koło 25 plnów i pewnie z godzinka roboty żeby je ładnie podocinać. Jak znajdę chwilę i to zrobię to wrzucę fotki jak to wyszło w swoim wątku remontowym. Jak rozkładałem testowo przedsionek to te rurki wsadziłem luzem właśnie na to zaokrąglenie dach-ściana i było ok ale chodzi o zabezpieczenie laminatu. Założę gumy i spokojnie będę mógł rury zaprzeć o ścianę i nimi naciągnąć materiał.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » piątek, 3 paź 2014, 22:57

A te gumki to mają działać jak przyssawki czyli zasada podciśnienia czy tylko chodzi o oparcie ??? Bo jeśli chodzi tylko o oparcie o laminat to idealne są gumy antypoślizgowe od kul ortopedycznych są miękkie i są różne wymiary.
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » piątek, 3 paź 2014, 23:05

Guma do kibla działa jak przyssawka, mam nadzieję, że jak ją przerobię to dalej będzie tak działać, bo chciałbym żeby jednak te rury były cały czas w miejscu przeze mnie przewidzianym. Na gumkach od kul nie ma na to szans, bo jak tylko będziesz po przyczepie chodził i zacznie się ona lekko bujać to mogą się one przemieszczać. Może się mylę ale tak mi się wydaje. W markecie jak byłem to jeszcze widziałem odbojniki do drzwi, które wyglądają prawie jak gumki od kul.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » niedziela, 5 paź 2014, 15:46

u mnie kiszka nie da rady z przyssawkami ale fajne takie są http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=45 ... ule_id=114
U mnie stelaż byłby za nisko musi być rura na wysokości listwy od kedry
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » niedziela, 5 paź 2014, 16:25

Zastanów się dobrze. Materiał od przedsionka nie musi leżeć na rurkach i u mnie raczej nie będzie. Materiał sam nabierze odpowiedniego kształtu jak się go rurkami porządnie naciągnie. Poza tym przykręcić uchwyty i haki zawsze zdążę. Na szczęście nie jest to jakaś rujnująca inwestycja.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » niedziela, 5 paź 2014, 20:07

U mnie raczej musi leżeć na rurkach .Kształ kupionego przedsionka jest inny niż cepka po bokach jak opuściłem rurki niżej to materiał dachu wisiał i nie był naprężony . I nawet naciąganie rurkami nie dało rady .Przedsionek jest lekko chyba za duży dlatego.Oryginał to oryginał ale ten fajny bo cały gumowany Ale nie jest tak źle.
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » niedziela, 5 paź 2014, 20:25

Ok, skoro tak twierdzisz to na pewno tak jest. Co do oryginalnego to miałem i szczerze więcej nie chcę. Ten angielski, który teraz kupiłem jest zdecydowanie mniej skomplikowany w rozkładaniu, a najważniejsze, że ściany są na suwakach a nie na guzikach, których zapinanie i odpinanie co 2-3 dni doprowadzało mnie do szału. Różnica jest taka, że mój pasuje idealnie.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukuję

Postautor: Slawol74 » poniedziałek, 6 paź 2014, 21:23

Mój jest taki . Oczywiście ściany na zamek zasłonki i takie tam ....
Załączniki
przedsionek.jpg
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: poszukuję

Postautor: reflexes » wtorek, 7 paź 2014, 07:31

Faktycznie chyba jest ciut za duży. Mój niby ma 3 metry szerokości (tak twierdził sprzedający) ale widać, że jest mniejszy, bo dach zaczyna i kończy się na wysokości zawiasów okiennych. U Ciebie dobre 20 cm niżej. Niemniej jednak myślę, że nie będzie wielkiej różnicy w położeniu rurek jeżeli będą one oparte na gumach, a powieszone na hakach. W końcu i tak musisz je dać na prostej ścianie, wiec minimalnie niżej niż na krawędzi dachu. Dodatkowo pewnie wyjdą jeszcze niżej, bo moim zdaniem trzeba dać od wewnątrz jakieś solidne wzmocnienie, żeby przy ruchach przyczepy Ci się to wszystko nie wyrwało i nie powodowało pęknięć laminatu.
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Outdoor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości