Zakup nowej lodowki do n126e

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: Mobil-Zasada » poniedziałek, 26 lut 2018, 09:30

Cześć wszystkim. Dawno się nie odzywałem, ale nie martwcie się, czasami zaglądam na forum. :)

Do tej pory jeździłem,ze starą chłodziarką turystyczną zasilaną na 12v. Wiadomo że taka chłodziarka ma ograniczone swoje możliwości chłodzące, a juz na pewno nie sprawdzi sie w duże upały.
Chcę kupić lodówkę. 12/230/gaz. Ze względu na to, ze nie uważam za bardzo mądre kupowanie lodówki na gaz, która ma 25lat, chce kupić nowe urządzenie. Ponadto nie znam się na tego typu urządzeniach, wiec serwisowanie starej lodówki odpada.
W nowych lodówkach nie ma jakiegoś ogromnego wyboru. Zaciekawił mnie trochę Dometic rf62.
Link https://sklep.kampi.pl/pl/p/Lodowka-abs ... c-RF62/493
Cena nie zabija, około 2000zl.
Pytanie zasadnicze ( mam daleko do przyczepy), czy wymiarami ta lodówka pasuje w szafkę do n126e?
Podoba mi się w niej to, ze drzwiczki można zamienić stronami (chyba ze w większości można). W przyszłości będę chciał ją wykorzystać do drugiej Niewiadki i nie wiadomo po której stronie będę chciał mieć zawiasy.

Jeśli możecie zaproponować jakąś lodówkę, która spełnia moje wymagania i zmieści się w szafkę kuchenną, to czekam na propozycje.

Mam jeszcze ogólne pytanie o zużycie gazu. Teoretycznie te informacje są podane w specyfikacji lodówek. Czy mają one odzwierciedlenie w praktyce? Ja będę z gazu mało korzystał, ale z ciekawości chciałbym oszacować na ile dni pracy lodówki wystarczy mi butla.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

ese
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 19 wrz 2015, 09:17

Re: zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: ese » poniedziałek, 26 lut 2018, 17:00

Witam
Nie wiem czy pasuje ,ale tu jest 150zł taniej
http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-d ... 58786.html

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: popiolekpolska » poniedziałek, 26 lut 2018, 20:35

"E" akurat nie mam pod domem ale Polar 71 w N-ce ma wys .62, szer. 52 i gł. 49. Więc powinna wejść w szafkę pod kuchenkę.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

GrzegorzBruta

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 27 lut 2018, 09:04

Mobil-Zasada pisze:Cześć wszystkim. Dawno się nie odzywałem, ale nie martwcie się, czasami zaglądam na forum. :)

Do tej pory jeździłem,ze starą chłodziarką turystyczną zasilaną na 12v. Wiadomo że taka chłodziarka ma ograniczone swoje możliwości chłodzące, a juz na pewno nie sprawdzi sie w duże upały.
Chcę kupić lodówkę. 12/230/gaz. Ze względu na to, ze nie uważam za bardzo mądre kupowanie lodówki na gaz, która ma 25lat, chce kupić nowe urządzenie. Ponadto nie znam się na tego typu urządzeniach, wiec serwisowanie starej lodówki odpada.
W nowych lodówkach nie ma jakiegoś ogromnego wyboru. Zaciekawił mnie trochę Dometic rf62.
Link https://sklep.kampi.pl/pl/p/Lodowka-abs ... c-RF62/493
Cena nie zabija, około 2000zl.
Pytanie zasadnicze ( mam daleko do przyczepy), czy wymiarami ta lodówka pasuje w szafkę do n126e?
Podoba mi się w niej to, ze drzwiczki można zamienić stronami (chyba ze w większości można). W przyszłości będę chciał ją wykorzystać do drugiej Niewiadki i nie wiadomo po której stronie będę chciał mieć zawiasy.

Jeśli możecie zaproponować jakąś lodówkę, która spełnia moje wymagania i zmieści się w szafkę kuchenną, to czekam na propozycje.

Mam jeszcze ogólne pytanie o zużycie gazu. Teoretycznie te informacje są podane w specyfikacji lodówek. Czy mają one odzwierciedlenie w praktyce? Ja będę z gazu mało korzystał, ale z ciekawości chciałbym oszacować na ile dni pracy lodówki wystarczy mi butla.

Ja bym dzisiaj zakupił taką lodówkę. Chyba, że komuś strasznie zależy na zamrażalniku to wtedy odpada zakup.
Pierwsza rzecz, to gabaryty tej lodówki są ok. Cena jest jak moim zdaniem bardzo niska. Wyglądem nie grzeszy a chłodzić chłodzi i w tym rzecz ;)
http://allegro.pl/lodowka-absorpcyjna-n ... 15089.html
Zużycie gazu to 15gramów na godzinę ( wartość zużycia podaje się w gramach ze względu na to, że jak się bierze butlę 2 kg, 3 kg lub 11 kg to łatwiej przeliczyć ) 1 kg to 1000 gramów i łatwo przeliczyć. Oczywiście zużycie będzie większe przy większych temperaturach i wahania mogą być różne ale to już szczegół ( butlę 11kg to na każdej wiosce można kupić ;)
Jak już pisałem wcześniej w postach to gdybym miał korzystać z przedsionka, to tylko lodówka wchodzi w grę przenośna ( zamykana z góry ) wstawiam do przedsionka i sobie śmiga bez strachu i obaw o kominy, węże, zawory i całe te kratki wentylacyjne a nawet wentylatory ) Najwięcej pożarów przyczep i kamperów to właśnie z powodu lodówki ;) lodowka w przyczepie to dodatkowa temperatura wewnątrz ( dlatego lepiej trzymać ją w przedsionkach )
Następna rzecz, to mobilność takiej lodówki ( czasami można ją zabrać do bagażnika samochodu ) czy nawet postawić w garażu :)
Cena takiej lodówki, to 3/4 ceny tradycyjnej.
Oczywiście jak się chce mieć wszystko w przyczepie to owszem, trzeba się porozglądać za tradycyjną lodówką, kominami, kratkami, wentylatorami itp. Trzeba też pamiętać o przeglądach dyszy, czyszczeniu komina i sprawdzaniu wielkości płomienia przynajmniej raz na sezon i przed każdym dłuższym postoju ( kilka miesięcy ) a jeżeli użytkuje się często lodówkę na gaz to nawet kilka razy w roku :) ( możesz u mnie na profilu zobaczyć jak płomień w lodówce miał kilkanaście cm i gdyby ta lodówka pochodziła w przyczepie, to bym nie miał ani lodówki ani przyczepy ;)
Jeżeli bym miał wybierać firmę Dometic czy elektrolux to zdecydowanie bym brał elektroluxa :)
Dlaczego ? Dometic to klon elektroluxa i tyle w temacie ;) Nie chcę tu robić antyreklamy ale to już sprawdzone i ustalone z fachowcami w tej dziedzinie ;)
Zrobisz jak uważasz. Jaką kupisz, taką będziesz miał. Każda będzie ok. Wymiary szafki masz, bo można zmierzyć sobie w przyczepie wnękę w szafce a wymiary lodówki masz podane przez producenta na stronie ;) Jaki problem ?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: Murano » wtorek, 27 lut 2018, 13:24

Podobny model.
Cena dużo niższa.
http://www.gomarket.pl
Załączniki
Zrzutekranu_2018-02-27-13-23-17-548.jpeg

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 27 lut 2018, 20:27

Ok, dzieki za opinie.
Ta lodówka co pokazałeś Grzegorzu dość ciekawa, chociaż mniejsza i faktycznie brak zamrażalnika. Mysle że jak już inwestować to w lodówkę z zamrażalnikiem.
Co do konkretnego modelu to jeszcze będę się zastanawiał.
Jak będę miał okazję być w przyczepie to zmierzę dokladnie szafkę i to moze mi pomoże w dokonaniu wyboru.

Mam jeszcze pytanie techniczne.
W budce mam dwie kratki wentylacyjne. Wyczytalem na forum, ze warto przy górnej kratce zamontować wiatraczki, aby pomogły przy wentylacji przestrzeni za lodówką. Tak tez zrobię.
Oczywiście potrzebuje równie wyprowadzić spaliny. W przypadku Dometica znalazłem taki zestaw:
http://go-market.pl/Czesci_do_przyczep_ ... oducts.xml

Rozumiem, ze to co oferuje ten zestaw to jest wszystko czego potrzebuję? Pytanie może głupie, ale nie mialem jeszcze w ręku lodówki na gaz i wolę się upewnić, żeby później przy montażu się nie denerwować.
Czy połączenia takiego odprowadzenia spalin należy czymś dodatkowo, uszczelnić, zabezpieczyć?
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

GrzegorzBruta

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 27 lut 2018, 21:49

Mobil-Zasada pisze:Ok, dzieki za opinie.
Ta lodówka co pokazałeś Grzegorzu dość ciekawa, chociaż mniejsza i faktycznie brak zamrażalnika. Mysle że jak już inwestować to w lodówkę z zamrażalnikiem.
Co do konkretnego modelu to jeszcze będę się zastanawiał.
Jak będę miał okazję być w przyczepie to zmierzę dokladnie szafkę i to moze mi pomoże w dokonaniu wyboru.

Mam jeszcze pytanie techniczne.
W budce mam dwie kratki wentylacyjne. Wyczytalem na forum, ze warto przy górnej kratce zamontować wiatraczki, aby pomogły przy wentylacji przestrzeni za lodówką. Tak tez zrobię.
Oczywiście potrzebuje równie wyprowadzić spaliny. W przypadku Dometica znalazłem taki zestaw:
http://go-market.pl/Czesci_do_przyczep_ ... oducts.xml

Rozumiem, ze to co oferuje ten zestaw to jest wszystko czego potrzebuję? Pytanie może głupie, ale nie mialem jeszcze w ręku lodówki na gaz i wolę się upewnić, żeby później przy montażu się nie denerwować.
Czy połączenia takiego odprowadzenia spalin należy czymś dodatkowo, uszczelnić, zabezpieczyć?

Zestaw kominowy jest ok i niczym się nie uszczelnia tego wydechu.
Jest jeszcze cos takiego jak nie chce Ci się robić samemu http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyc ... oducts.xml

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: Mobil-Zasada » środa, 28 lut 2018, 09:47

Ok, dziękuję.
Może i ciekawy ten gotów zestaw wiatraczków, ale troche nieadekwatnie drogie to rozwiązanie myślę.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: reflexes » środa, 28 lut 2018, 10:04

Zdecydowanie. 170 złociszy za 2 wentylatorki komputerowe to lekka przeginka. Szczerze nie rozumiem też po co te regulatory. U siebie mam manualny włącznik i jak latem jest gorąco po prostu odpalam i działa bez przerwy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: stachu_gda » środa, 28 lut 2018, 10:09

Też robię jak Tomek i wg mnie cokolwiek więcej to przekombinowanie, ale to tylko moja opinia.

Co do kompletności kominka, to jest kompletny, natomiast gdybyś jednak kupował lodówkę używaną to upewnij się, czy ma zawirowywacz spalin o ile są potrzebna w Dometicach i innych nowych lodówkach. Jak nie ma to sobie dorób.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: reflexes » środa, 28 lut 2018, 10:28

I słusznie. W Adriannie Fiacior wstawił jakiś tam termostat no i niestety zwariował więc jak tylko zrobi się cieplej to w jego miejsce pojawi się zwykły włącznik i po problemie.

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: zyga49 » środa, 28 lut 2018, 13:02

reflexes pisze:Zdecydowanie. 170 złociszy za 2 wentylatorki komputerowe to lekka przeginka. Szczerze nie rozumiem też po co te regulatory. U siebie mam manualny włącznik i jak latem jest gorąco po prostu odpalam i działa bez przerwy.

Wentylatorki kupiłem uzywki po 5 zł -robie włacznikiem identycznie jak Ty ,oprócz tego korzystam z wyświetlacza temperatury z sondą w srodku lodówki i jak w upalne lato na gazie lodówka ustawiona na min temperaturę skoczy mi na 13 stopni to podkręcam gaz na max i po krótkim czasie spada na 7 i jest ok i tak się bawię zaworem gazu -natomiast na noc w lecie wyłaczam wentylatory , gaz ustawiony na min i jest ok. -tak robie od paru lat i jest dobrze.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: kubuś » środa, 28 lut 2018, 21:13

A ja poszalałem, i dostałem taki na urodzinki od rodzinki :)
http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyc ... oducts.xml
Cichy, i sterowanie manualne i automatyczne. Nastawiam auto, i nie myślę o chłodzeniu lodówki. Panel sterowania mały, zgrabny i dyskretny.
Załączniki
IMG_20170704_183005.jpg
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: reflexes » czwartek, 1 mar 2018, 07:13

No cóż, każdy robi jak uważa. Ja to wolę rozwiązać taniej. Wiatraczki biorę od znajomego informatyka ze spalonych zasilaczy komputerowych, do tego termostat z ali za 5 zł albo pstryczek z marketu za jakieś grosze i w pół godziny zarobione 270 zł.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Zakup nowej lodowki do n126e

Postautor: chris_666 » czwartek, 1 mar 2018, 07:53

reflexes pisze:No cóż, każdy robi jak uważa..........


Ja zdejmuję kratki i nic więcej. Działa do +40 stopni .

Wysłane z mojego Tapatalka


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości