Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 13:50

Jako że w temacie gazu jestem noga stąd pytanie. Chce mieć awaryjnie kuchenkę gazową w przedsionku, taką do położenia na szafce lub stoliku. Chciałbym zasilać ją butlą Nano. Jest zgrabna i nie za ciężka. Wiem że w niej jest czysty propan i stąd pytanie. Polećcie mi jakąś kuchenkę, czym mam się kierować przy wyborze, może jakieś propozycje. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: andslu58 » niedziela, 13 lis 2016, 14:00

Ja używam takiego wynalazku http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 79649.html Kartusze śmiesznie tanie a jak zależy Ci na zasilaniu z butli to jest króciec do wkręcenia i podpięcia węża od butli gazowej - tak więc urządzenie uniwersalne i niedrogie. Kuchenka jest na propan-butan ale nic nie stoi na przeszkodzie by ją zasilać samym propanem. Propan bez butanu spala się lepiej i ma chyba wyższą wartość kaloryczną. Sam używam też czystego propanu do zasilania piecyka gazowego do ogrzewania wcześniej namiotu a teraz N126E.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 14:35

Tą właśnie też oglądałem. Fajnie bo jest w walizce. Pytanie czy na propanie nie trzeba zmieniać dysz?

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 14:38

Może nie ma się co bawić w dużą butlę, tylko takie coś wystarczy? W sumie jakoś nie nastawiam się na gotowanie, tylko podgrzanie ew. jajecznica :). Na długo taki kartusz starcza?

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: andslu58 » niedziela, 13 lis 2016, 15:09

Seba pisze:Może nie ma się co bawić w dużą butlę, tylko takie coś wystarczy? W sumie jakoś nie nastawiam się na gotowanie, tylko podgrzanie ew. jajecznica :). Na długo taki kartusz starcza?

Nigdy nie sprawdzałem na jak długo, bo przy cenie 4 zł za sztukę specjalnie mnie to nie interesowało. Oczywiście czas użytkowania ma tu znaczenie bo ilość gazu jaka poleci przy zagotowaniu czajnika 2l wody a 0,5l wody np. na herbatkę czy kawę będzie różna. Musiałbyś to sprawdzić ale i tak uważam, że takie rozwiązanie jest dobre bo jak Ci nie spasują kartusze to zawsze możesz przejść na zasilanie alternatywne.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: DIZZY » niedziela, 13 lis 2016, 15:38

WP_20161113_012.jpg
Na jednym kartuszu gotowanie wody na kawy i herbaty dla 2 osób - nam starcza na 3 dni i jeszcze nie jest pusty jak wyjeżdżamy. Gotujemy raczej na kuchence zasilanej butlą, bo gotujemy i dla siebie i dla psów.Bardzo polecam taką kuchenkę na kartusze. Jest lekka, poręczna i dość trwała. To druga od 5 lat.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: DIZZY » niedziela, 13 lis 2016, 15:48

Seba pisze:Jako że w temacie gazu jestem noga stąd pytanie. Chce mieć awaryjnie kuchenkę gazową w przedsionku, taką do położenia na szafce lub stoliku. Chciałbym zasilać ją butlą Nano. Jest zgrabna i nie za ciężka. Wiem że w niej jest czysty propan i stąd pytanie. Polećcie mi jakąś kuchenkę, czym mam się kierować przy wyborze, może jakieś propozycje. Z góry dzięki.

Nano mamy podłączoną tylko na zimę do zwykłej kuchenki, ta jeszcze z PRL
WP_20161113_013.jpg
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 16:22

Dzięki. To pewnie ta na kartusze wyląduje u mnie :). Pytalem bo mam butle tą 11 kg i wymiana w Obi 40 zł, a reduktor chyba 5,99. W kufer by weszła i była awaryjnie. Pewnie i tak ją wymienie. A ta kucheneczka na kartusze powinna wystarczyć, w sumie ten karusz niedrogi.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: vvarrior » niedziela, 13 lis 2016, 16:45

Szukaj kuchenki w wersji 2w1 czyli zasilana i z butli i z kartusza. Cena zazwyczaj ta sama a jest alternatywa.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: andslu58 » niedziela, 13 lis 2016, 17:28

andslu58 pisze:Ja używam takiego wynalazku http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 79649.html Kartusze śmiesznie tanie a jak zależy Ci na zasilaniu z butli to jest króciec do wkręcenia i podpięcia węża od butli gazowej - tak więc urządzenie uniwersalne i niedrogie. Kuchenka jest na propan-butan ale nic nie stoi na przeszkodzie by ją zasilać samym propanem. Propan bez butanu spala się lepiej i ma chyba wyższą wartość kaloryczną. Sam używam też czystego propanu do zasilania piecyka gazowego do ogrzewania wcześniej namiotu a teraz N126E.
A co ja koledze wskazałem wcześniej jak nie takie właśnie rozwiązanie?

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Przenośna kuchnia gazowa do przedsionka

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 17:35

Dokładnie andslu58 pokazałeś właśnie tą. Absolutnie ;).


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości