Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 kwie 2016, 07:53

Czy ktoś z Was przerabiał temat ewentualnego farbowania barwnikami do tkanin oryginalnych pokrowców na materace, ewentualnie zasłonek? Posiadam wersję którą określiłbym jako jasnobrązową, w tym roku raczej nie zmienię na nowe zresztą są w idealnym stanie uprane pachnące, ale chciałbym zmienić kolor.

Próbował ktoś? Pamiętam z dzieciństwa, że były barwniki w których się wygotowywało tkaninę, teraz widzę że są takie które się wrzuca do pralki, ale nie mam pojęcia czy się nadadzą do materiału, z którego są pokrowce w naszych przyczepkach.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 8 kwie 2016, 08:03

.
To już nie lepiej kupić nowy materiał i uszyć? Kiedyś farbowano bo poza octem i musztardą nie było niczego i trzeba było kombinować, w sumie niewiele się zmieniło teraz jest wszystko ale złotówek w kieszeni mało i też się kombinuje. Ja zastanawiałem się kiedyś nad farbowaniem wyblakłego przedsionka ale pokrowcach nigdy bym nie pomyślał.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 kwie 2016, 08:04

BobBudowniczy pisze:.
To już nie lepiej kupić nowy materiał i uszyć? Kiedyś farbowano bo poza octem i musztardą nie było niczego i trzeba było kombinować, w sumie niewiele się zmieniło teraz jest wszystko ale złotówka nie jest równa wartością funtowi i... też się kombinuje. Ja zastanawiałem się nad farbowaniem wyblakłego przedsionka i pokrowcach nigdy bym nie pomyślał.


Pewnie lepiej i to zrobię, ale na przyszły sezon dopiero, bo to wymaga troszkę czasu, a pofarbowanie kosztuje grosze i nie wymaga żadnego wysiłku. Stąd moje pytanie.

A patrząc na wybór farb do tkanin, to tak samo teraz się farbuje jak i kiedyś, i nie dlatego że czegoś nie ma tylko ze ludzie chcą mieć taki kolor jak im pasuje :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: reflexes » piątek, 8 kwie 2016, 08:08

Ja bym nie kombinował. Poszukaj po znajomych, może trafi się jakaś krawcowa, a one często coś tam mają w zapasie. Mi znajoma krawcowa uszyła do niewiadówki pokrowce z materiału, z którego szyje się ubrania robocze. Materiał był super, bo fajnie się bronił przed zabrudzeniami. Skąd ona ten materiał miała to się można domyślać :wink: , ja musiałem tylko zapłacić za suwaki i flaszkę za robotę :lol: .

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: zoja » piątek, 8 kwie 2016, 08:44

Bawełna, len można by było ufarbować, ale od dłuższego czasu pokrowce i zasłonki są z tkanin poliestrowych i tu w domowych warunkach raczej trudno o sukces :!: . Nie zaryzykowałabym.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: DIZZY » piątek, 8 kwie 2016, 09:23

Nic lepszego od tych oryginalnych nie uzyskasz farbowaniem w domowych warunkach.
Jeśli masz beżowo brązowe (oryginalne) to nie uzyskasz nic innego, jak ciemniejszy odcień brązu, lub czarne. Inny kolor barwnika, np. niebieski, zielony sprawi, że popsuje się kolor pierwotny i zrobi się taka "szarasikawesz".
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 kwie 2016, 09:36

DIZZY pisze:Nic lepszego od tych oryginalnych nie uzyskasz farbowaniem w domowych warunkach.
Jeśli masz beżowo brązowe (oryginalne) to nie uzyskasz nic innego, jak ciemniejszy odcień brązu, lub czarne. Inny kolor barwnika, np. niebieski, zielony sprawi, że popsuje się kolor pierwotny i zrobi się taka "szarasikawesz".


Dzięki za informację. Wygląda na to, że chyba faktycznie warto sobie temat odpuścić :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: DIZZY » piątek, 8 kwie 2016, 10:24

Ja już będziesz się w przyszłości decydował na nowe pokrowce, polecam tą tkaninę, świetnie się sprawdza, mam już drugi sezon i jak nowa, a jak wiesz często korzystam z przyczepy i mam dużego psiaka

tkanina.jpg
tkanina.jpg (53.54 KiB) Przejrzano 9537 razy


http://allegro.pl/tkanina-meblowa-pikowana-karo-hugo-sawana-alcantra-i6022760575.html

Tu w innym sklepie i trochę drożej za m2, ale szersza gama kolorów do wyboru

tkaniny2.jpg

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6075105148&reco_id=82065cbc-fd64-11e5-91dd-027f8d968121&ars_rule_id=802&ars_source=ars&ars_socket_id=10#thumb/5
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Francio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 4 paź 2016, 12:34

Re: Czy ktoś próbował farbowania pokrowców?

Postautor: Francio » czwartek, 6 paź 2016, 10:22

Ja bym nie kombinował z farbowaniem pokrowców, bo efekt może być niezadowalający. Lepiej przemęczyć się przez 1-2 sezony i później zainwestować w materiał i uszyć nowe :)
Francio

mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

farbowanie

Postautor: mariusz60 » poniedziałek, 10 paź 2016, 22:06

Prawdopodobnie efekt byłby niezadawalajacy .(lub prawie pewne =) )Im wieksza zawartość sztucznych włókien tym gorzej .(a nie jestem pewien czy to nie sztuczne włókno ) W razie decyzji barwienia czegokolwiek polecam barwniki firmy Simplicol .Wkada sie to do pralki i reszta sama sie dzieje .Jezeli zdecydujesz sie na szycie nowych pokrowców skontaktuj sie ze mna Odsprzedam Ci materialy obiciowe w dobrych cenach.Choć nie twierdze ,ze sa tanie =).
Pozdrawiam .


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości