Zakup ogrzewania Truma

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » wtorek, 22 wrz 2015, 18:13

Muszę się jeszcze zastanowić. Za 200PLN jestem w stanie zaryzykować gdyż to jest mniej więcej cena samego trumaventu. Muszę ponegocjować. Jak się z piecykiem nic nie da zrobić to zostawię sobie przynajmniej trumavent. Rozmawiałem z tym człowiekiem z Opalenicy i ma jeden piecyk, ale goły za 600pln. Dzis bede mial jego fotki. Zobaczymy....

naal

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: naal » wtorek, 22 wrz 2015, 19:26

A trumavent na 12v?

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » wtorek, 22 wrz 2015, 19:31

Pomarudź jeszcze temu z Opalenicy. Powiedz że mieszkasz w starej Niewiadce za 300pln;) i idzie zima i że dzwonisz z polecenia że ma dobre ceny i jeszcze lepsze serce.;). A tamtą za dwieście... może jeszcze coś da się urwać z ceny.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » środa, 23 wrz 2015, 09:13

naal pisze:A trumavent na 12v?

Tak. Na 12V.

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » środa, 23 wrz 2015, 09:14

vvarrior pisze:Pomarudź jeszcze temu z Opalenicy. Powiedz że mieszkasz w starej Niewiadce za 300pln;) i idzie zima i że dzwonisz z polecenia że ma dobre ceny i jeszcze lepsze serce.;). A tamtą za dwieście... może jeszcze coś da się urwać z ceny.

...

Ha, ha:) Dobre, mieszkam w przyczepie... No nic, zadzwonie do niego jeszcze raz dzis. Miał mi wysłać fotki i nie wysłał. Muszę sie przypomnieć.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: cyran'o » środa, 23 wrz 2015, 10:53

Nawet jak dasz 600 PLN to wiesz że piec będzie chodził bo jest od gościa co je serwisuje i się na tym zna.Kitu ci raczej nie wciśnie.Kupisz gdzie indziej i nie ma pewności że nie dołożysz pomimo tego że piec na oko będzie odpalał.Za goły piec to i tak z 500 zeta trzeba dać. :D

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » wtorek, 29 wrz 2015, 21:35

Po dłuuuugiej rozmowie z serwisantem z Opalenicy, dokładnym przejrzeniu przez niego zdjęć zakupiłem wyżej zamieszczony w tym temacie piecyk truma s3002 za 250pln. (W tym miejscu podziękowania dla Vvarriora za udostępnienie kontaktu.) W przyszłym tygodniu trafi do Opalenicy, gdzie przejdzie gruntowny przegląd, czyszczenie itp.
Z ciekawostek dowiedziałem się, że ten model z tych lat (S3002 - żebra w charakterystycznym kształcie) niczym pod względem technicznym nie różni się od carvera 1800 i istnieje w nim możliwość odprowadzenia spalin pod podłogę, co mi Pan z Opalenicy poleca. Jak dla mnie jest to jednak troszkę wbrew prawom fizyki i chyba jednak zdecyduję sie na kominek w dachu.

Mam jednak do Was pytanie odnośnie montazu piecyka. Czy do n126n lepszy jest piecyk lewy czy prawy tzn czy odprowadzenie spalin powinno byc po lewej czy po prawej stronie? Nie chciałbym natrafić np na ramę wycinając podłogę, a nie mam jak tego teraz sprawdzic bo przyczepa stoi ode mnie 500 km, a piecyk wysyłam pocztą...

No i jeszcze jedna kwestia. Razem z piecem dostałem trumavent 12V oraz sterownik do niego 230V.... Czy istnieje możliwość przerobienia tego sterownika, tak aby chodził z wiatrakiem na 12V. Sterownik i wentylator sa na zdjęciach we wcześniejszych postach.

Pozdrawienia!!! Lukasz

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » wtorek, 29 wrz 2015, 21:46

Cieszymy się że udało się znaleźć optymalne rozwiązanie. Co do sterownika to mam na zbyciu taki na 12V i nie będę go montował bo u nas w zimie i tak biega na max. Odezwij się na prv może się dogadamy.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 29 wrz 2015, 22:01

Co do odprowadzenia spalin nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia którędy poprowadzisz rurę kominka, natomiast jeśli chodzi o kierunek montażu korpusu trumy, to lepiej aby palnik był od strony dużego łóżka. W ten sposób wycinając otwór na palnik w podłodze nie naruszasz żadnego z żeber usztywniających pod sklejką podłogi.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » wtorek, 29 wrz 2015, 22:16

A i zwróć uwagę jak bedziesz już piec ustawiał żeby czujnik temperatury był od strony przyczepy a nie szafy. Można go delikatnie przełożyć na drugą stronę korpusu albo przy okazji serwisu poprosić serwis o przełożenie na odpowiednią stronę.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

naal

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: naal » wtorek, 29 wrz 2015, 23:40

Maciek ma rację. Ja przy wersji 3001 musiałem dać palnik od strony drzwi (gałki z przodu) i kantówka ucierpiała. Dobrze, że mi podłoga nie siądzie bo grubszą mam...

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » środa, 30 wrz 2015, 08:16

Patrzę na zdjęcia podłogi i wydaje mi się, że jeśli zamontuję palnik od strony dużego łóżka, to i tak jest szansa, że naruszę listwę pod podłogą biegnącą pomiędzy nadkolami, bliżej dużego łóżka. No chyba, że to tylko tak na zdjęciach wygląda. Możliwe, że w n126n i waszych n126e listwy są jakoś inaczej rozmieszczone? Będę jednak chyba musiał przed wysłaniem Trumy do serwisu udać się do Zielonej Góry i to jakoś zmierzyć.

IMG_1547.JPG


IMG_1556.JPG


IMG_1580.JPG

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » środa, 30 wrz 2015, 08:18

vvarrior pisze:Cieszymy się że udało się znaleźć optymalne rozwiązanie. Co do sterownika to mam na zbyciu taki na 12V i nie będę go montował bo u nas w zimie i tak biega na max. Odezwij się na prv może się dogadamy.

...



Co do sterownika, odezwę się na priv, jak tylko ustalę, czy mój wiatraczek na 12V w ogóle chodzi. Podłączałem go bezpośrednio pod aku i nie ruszył. myślę, że to jednak kwestia tego, że nie było podłączonego sterownika, a nie widziałem, które kabelki do niego idące połączyć razem, aby wentylator wystartował.
Sterownik, masz taki sam, jak mój tylko na 12V?
Pozdrawiam,
L.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: reflexes » środa, 30 wrz 2015, 08:26

Patrzę na zdjęcia podłogi i wydaje mi się, że jeśli zamontuję palnik od strony dużego łóżka, to i tak jest szansa, że naruszę listwę pod podłogą biegnącą pomiędzy nadkolami, bliżej dużego łóżka. N

Weź pod wzgląd, że łóżko w N126N nie kończy się dokładnie tam gdzie zaczyna się nadkole tylko kawałek dalej i w boku łóżka i szafy jest wycięcie na nadkole. Szafa stoi tak jak są listwy wzmacniające w ścianie a chłopaki to montowali więc myślę, że wiedzą co mówią :wink:

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » środa, 30 wrz 2015, 08:51

reflexes pisze:
Patrzę na zdjęcia podłogi i wydaje mi się, że jeśli zamontuję palnik od strony dużego łóżka, to i tak jest szansa, że naruszę listwę pod podłogą biegnącą pomiędzy nadkolami, bliżej dużego łóżka. N

Weź pod wzgląd, że łóżko w N126N nie kończy się dokładnie tam gdzie zaczyna się nadkole tylko kawałek dalej i w boku łóżka i szafy jest wycięcie na nadkole. Szafa stoi tak jak są listwy wzmacniające w ścianie a chłopaki to montowali więc myślę, że wiedzą co mówią :wink:


Dzięki za spostrzeżenie. Teraz sobie przypominam, że rzeczywiście w ścianie szafy od strony łóżka jest wycięcie na nadkole. Czyli ściana od szafy po stronie łóżka przebiega prawdopodobnie gdzieś ponad tą listwą.
PS> Wiem, wiem, że Chłopaki wiedzą co mówią. Wątpliwości wynikły tylko z innych modeli przyczep:)
Ostatnio zmieniony środa, 30 wrz 2015, 08:55 przez Lukasz.N, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości