Mocowanie stolika

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
grzesiek0

Mocowanie stolika

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 29 cze 2015, 10:26

Może ktoś podpowie jak w prosty sposób zabezpieczyć stolik duży w pozycji do spania żeby się nie przemieszczał w czasie jazdy.
Bakisty mam oryginalne, stolik będę dorabiał. chętnie zobaczę zdjęcia.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Mocowanie stolika

Postautor: pawko » poniedziałek, 29 cze 2015, 11:17

Też mam oryginalne bakisty i też muszę dorobić stoliki i też zastanawiałem się jak prosto i skutecznie zrobić takie zabezpieczenie i chyba najprościej będzie coś w rodzaju jak na załączonym obrazku... Z jednej strony oryginalne mocowania, a z drugiej takie małe obrotowe "skobelki".

Z czego będziesz robił te stoliki?
Wydaje mi się, że płyta meblowa ze swoją wagą odpada. Klejenie od podstaw szkieletu i laminatu chyba będzie w moim przypadku zbyt czasochłonne. Mogę mieć w świetnym stanie stoliki z n126n wraz z mocowaniami, które wydają mi się solidniejsze, stabilniejsze niż te z blaszki ocynkowanej, które mam w swojej n132. Mierzyłem i trzeba by je było zwęzić, obciąć i po takim zabiegu wkleić pomiędzy dwie warstwy laminatu boczne listwy szkieletu, które przy zwężaniu zostaną amputowane. Oczywiście po takiej przeróbce obrzeża stolika trzeba na nowo okleić.
Załączniki
CCF20150629_00000.jpg
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mocowanie stolika

Postautor: reflexes » poniedziałek, 29 cze 2015, 11:36

Nie wiem jak było oryginalnie w 132 ale w N126N jest na to prosty patent.
Między skrzyniami jest kawałek płyty z specjalnymi zaczepami pod które wkłada się zawiasy od stołu i wszystko leży na swoim miejscu.
Mowa o tym pierwszym elemencie od góry zdjęcia.
Obrazek
Pozwoliłem sobie pożyczyć fotkę od Maćka (CornBlumenBlau), bo w swoich nie mam takiego na którym to dobrze widać.
Z grubsza działa to tak jak na szkicu poniżej
Bez tytułu.jpg

Widzę, że Maciek ma na przykład jakieś małe kołki zabezpieczające ale ja u sibie nie miałem nic i stolik zawsze leżał gdzie trzeba, w przeciwieństwie na przykład do szafy :)

grzesiek0

Re: Mocowanie stolika

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 29 cze 2015, 13:04

pawko pisze:Z czego będziesz robił te stoliki?
Wydaje mi się, że płyta meblowa ze swoją wagą odpada.Klejenie od podstaw szkieletu i laminatu chyba będzie w moim przypadku zbyt czasochłonne.


No ja na tą chwilę blat stołu będę miał z płyty. Sama płyta stołu będzie ważyła 10 kg. Mam pomysł na zrobienie nowego lekkiego stołu od podstaw ale to takjakpioszesz czasochłonne. :wink: Muszę jeszcze podpytać w sklepie meblowym i będę miał co robić na zimowe wieczory.

reflexes pisze:Nie wiem jak było oryginalnie w 132 ale w N126N jest na to prosty patent.
Między skrzyniami jest kawałek płyty z specjalnymi zaczepami pod które wkłada się zawiasy od stołu i wszystko leży na swoim miejscu.
Mowa o tym pierwszym elemencie od góry zdjęcia.


Myślałem właśnie nad tymi zawiasami. Tylko nie wiem czy one utrzymają płytę. Przy hamowaniu to niezły pocisk by z niej był jak by się zerwała.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Mocowanie stolika

Postautor: pawko » poniedziałek, 29 cze 2015, 15:48

Reflexes, pisząc "oryginalne mocowania" miałem na myśli właśnie te zaczepy i zawiasy, których schemat wrzuciłeś - dzięki :) W n126n są to solidne elementy, w mojej n132 to takie blaszki wydmuszki - może też spełniają swoją rolę, ale te z n126n sprawiają lepsze wrażenie.
...ale nie o to chodzi - te zaczepo-zawiasy z pewnością utrzymają blat na miejscu, nie powinien się wysunąć, bardziej zastanawia mnie to czy blat nie będzie podskakiwał góra-dół na dziurskach nie od strony tych zawiasów tylko po przeciwnej stronie, tu gdzie te białe kołeczki, myślę że może kłapać jak paszcza krokodyla :) ...dlatego pomyślałem o czymś takim jak na tym moim mało wyrafinowanym schemaciku ;)

Myślałem właśnie nad tymi zawiasami. Tylko nie wiem czy one utrzymają płytę. Przy hamowaniu to niezły pocisk by z niej był jak by się zerwała.


Te zawiasy to raczej są konieczne. Powinny utrzymać też płytę meblową, ale jakaś dodatkowa stabilizacja też może być pomocna np. tak jak piszesz w razie awaryjnego hamowania - wtedy masa takiego blatu myślę, że może kilkakrotnie przekroczyć te 10kg
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mocowanie stolika

Postautor: reflexes » poniedziałek, 29 cze 2015, 19:58

...
bardziej zastanawia mnie to czy blat nie będzie podskakiwał góra-dół na dziurskach nie od strony tych zawiasów tylko po przeciwnej stronie, tu gdzie te białe kołeczki, myślę że może kłapać jak paszcza krokodyla :) ...dlatego pomyślałem o czymś takim jak na tym moim mało wyrafinowanym schemaciku ;)

Aaaa, o to chodzi :) . U mnie nie było tego kłopotu, bo zawsze na tym blacie leżały materace i najczęściej jakiś przedsionek albo inne graty. Nie przypominam sobie też żeby ktoś tu opisywał taki problem więc on chyba raczej nie występuje :)

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Mocowanie stolika

Postautor: pawko » poniedziałek, 29 cze 2015, 21:09

W sumie racja! Nie pomyślałem, że przecież w czasie jazdy mogą być rozłożone materace i jeszcze na tym jakieś bambetle, które nie pozwolą za bardzo "podskakiwać" stolikowi. Tak to jest gdy głos zabiera teoretyk :wink:
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Mocowanie stolika

Postautor: Karolus » poniedziałek, 29 cze 2015, 21:13

Z zasady podczas jazdy łóżka powinny być rozłożone jak do spania... Aby się nie odczepiło podskakując i nie zrobiło bałaganu....

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mocowanie stolika

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 30 cze 2015, 06:05

Ja w swojej N126e nie używam oryginalnego stołu ze względu na jego ciężar. W miejsce jego do spania dorobiłem płytę ze sklejki 0,6mm i jest OK. Łoże jest zawsze rozłożone tak jak do spania. Materace związują całość i nic nie skacze. W miejsce stołu używam stolik turystyczny, na zewnątrz a czasami i w środku.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości