Turystyczna czy kasetowa?

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
aron48
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 22:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: aron48 » piątek, 26 cze 2015, 23:19

Od razu powiem - jestem totalnie początkującym "amatorem" i zbieram informacje sobie powolutku co by sobie wymarzyć i zaprojektowac przyczepkę marzeń :) Ale do rzeczy...

Jednym z moich priorytetów byłby kibelek :) Po pierwsze z racji planów podróży z dzieckiem (narazie 3 latka), po drugie z racji chęci podróży objazdowych a nie stacjonarnych. Pomijam narazie, że nie wiem czy w ogóle dał bym radę upchnąć wszystko co bym chciał do przyczepki ale małymi kroczkami będę sobie odrzucał albo dodawał pomysły :)

Generalnie pytanie jest takie - jeżeli chciałbym wstawiac/projektować łazieneczkę to jaką toaletę brać mógłbym pod uwagę i jakie są plusy i minusy turystycznych czy kasetowych? Temat narazie jest dla mnie teoretyczny tylko, więc prosiłbym i z góry dziękuję za jakieś naprowadzenie mnie lub wyprowadzenie z błędu :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: reflexes » sobota, 27 cze 2015, 00:00

Kaseta, plus jeden podstawowy to opróżnianie z zewnątrz. Ja nie używałem kasety, mam przenośny i nie narzekam tylko powtarzam opinie zasłyszane od bardziej doświadczonych.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: chris_666 » sobota, 27 cze 2015, 07:17

kasetę wypróżniasz od zewnątrz, przenośną możesz wystawić i też opróżnić na zewnątrz , ale kaseta wygodniejsza jako że na stałe zamocowana i nie lata po budzie

mając eNkę możesz zamiast szafki kuchennej zrobić łazienko-kibelko-szafę

Awatar użytkownika
aron48
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 22:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: aron48 » sobota, 27 cze 2015, 21:12

Narazie to ja jeszcze nic nie mam, ale tak się narazie dowiaduję, czy w ogóle dałbym radę zmieścić się jakoś w Nce z ogrzewaniem, kibelkiem, kuchnią i łóżkami 2+1 :) chyba ze bez okien i piętrowo :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: reflexes » niedziela, 28 cze 2015, 17:19

Może być ciężko ale zawsze toaletę możesz wyporządzić do rozkładanego namiotu na zewnątrz. Kilka osób tutaj używa takiego rozwiązania.

Awatar użytkownika
aron48
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 22:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: aron48 » niedziela, 28 cze 2015, 19:01

No właśnie ja za bardzo nie myślę o przedsionku/namiocie bo przyczepa ma być głównie wykorzystywana do spania "na trasie" i ewentualnego jedzenia/odpoczywania w przelotach w ciągu dnia :)

A może taka toaleta? :) Od czwartku w Netto :)
Obrazek

A tak na serio - jak szukać/patrzeć na ewentualne kasetowe? Jakie elementy musi posiadać, żeby była wygodna w użytkowaniu (ale tym serwisowym/czyszczeniowym a nie codziennym :P )? One też mają jakieś strony typu prawa/lewa? Czy to kwestia ułożenia/przełożenia? Od jakiego momentu toaleta zaczyna się liczyć jako warta uwagi?

No i czy jakieś wymiary są raczej standardowe czy mocno różne i coś szukać, żeby było malutkie?

Czy przykładowo ten typ to już coś warte?
http://olx.pl/oferta/toaleta-thetford-kamper-camper-kasetowa-CID5-IDaFidR.html#c71a79084b

naal

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: naal » wtorek, 30 cze 2015, 14:16

Poj. 22l :lol:

A tak na serio to ciężko Ci będzie upchnąć w środku 3 osoby i kibel. Ja mam przy niby trzech, ale pies ma zarezerwowaną podłogę.

Popatrz jeszcze na fotki n132 roberta. Tam by pewnie weszły trzy osoby, ale jakby kega wystawił :lol:

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: NORBY33 » poniedziałek, 6 lip 2015, 13:50

Przedsionek i kibelek turystyczny plus chemia to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie kitowania na kibelku w tak małej przyczepce :crazy: Szkoda miejsca i rodziny a szczególnie z małym dzieckiem. Ja za swój kibelek (używany) zapłaciłem 80 PLN i działa już trzeci sezon.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 6 lip 2015, 16:50

NORBY33 pisze:Przedsionek i kibelek turystyczny plus chemia to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie kitowania na kibelku w tak małej przyczepce :crazy: Szkoda miejsca i rodziny a szczególnie z małym dzieckiem. Ja za swój kibelek (używany) zapłaciłem 80 PLN i działa już trzeci sezon.

Wiadomo że gdzie dwóch Polaków tam 5 zdań ale pozwolę sobie się nie zgodzić z tą opinią. Kibelek w przeedsionku to moim zdaniem pomyłka i to zwłaszcza przy małym dziecku.
Jadąc w trasie ktoś ma się zatrzymywać i rozstawiać przedsionek żeby dziecko lub ktokolwiek zrobił zrzut? Można trzymać kibelek pod łóżkiem, stołem ale ja sobie nie wyobrażam jedzenia z klopem pod nim. Dlatego moim zdaniem kibelek TAK ale w zamykanym pomieszczeniu. Poza tym sytuacja gdzie na kempingu leje deszcz, do kibelka 3 kilometry a skoro leje deszcz to średnio i tak ze stawianiem przedsionka i cała rodzina gapi się w telewizor a tam Jarek Kret w telewizorze zapowiada że tak będzie jeszcze trzy dni może powodować zakwasy na zwieraczach
Dlatego moim zdaniem jak klop to oddzielne pomieszczenie, najlepiej ze zmywalnymi ścianami i dobrą wentylacją i dobre środki chemiczne do samego klopa a problemu nie będzie.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: reflexes » poniedziałek, 6 lip 2015, 18:20

dobre środki chemiczne do samego klopa a problemu nie będzie.

A chemia to chyba podstawa. Płyn kupiłem w komplecie Endersona czyli tej samej firmy co kibel. Po ostatnim wyjeździe kupiłem jeszcze tabletki Tornado, bo lekko mi feciło jak zlewałem zawartość. Tragedii nie było ale zawsze, poza tym nie wszystko się rozpuściło. Teraz w weekend prawdopodobnie przetestuje te pigułki, a jak one się nie sprawdzą to zastosuje się do zasady, która gdzieś kiedyś wyczytałem, że do zbiornika tylko i wyłącznie Thetforda, a do spłuczki to cokolwiek najtańszego.

Awatar użytkownika
aron48
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 22:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: aron48 » poniedziałek, 6 lip 2015, 23:17

vvarrior pisze:
NORBY33 pisze:Przedsionek i kibelek turystyczny plus chemia to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie kitowania na kibelku w tak małej przyczepce :crazy: Szkoda miejsca i rodziny a szczególnie z małym dzieckiem. Ja za swój kibelek (używany) zapłaciłem 80 PLN i działa już trzeci sezon.

(...)Można trzymać kibelek pod łóżkiem, stołem ale ja sobie nie wyobrażam jedzenia z klopem pod nim. Dlatego moim zdaniem kibelek TAK ale w zamykanym pomieszczeniu.(...)
Dlatego moim zdaniem jak klop to oddzielne pomieszczenie, najlepiej ze zmywalnymi ścianami i dobrą wentylacją i dobre środki chemiczne do samego klopa a problemu nie będzie.

Kurcze fajnie by było jakby mieć osobne oddzielne pomieszczenie czy to z kasetą czy nawet turystyczną. Ale jakoś tak po przemyśleniach i rozmowach raczej będę musiał i chciał zakręcić się gdzieś koło N126N. A przy założeniu objazdówek i układu 2+1 jakoś nie widzę miejsca w eNce na osobne pomieszczenie :) Przedsionek z założenia objazdówek już odpada więc wszystko w środku musi się zmieścić :) A kibelek osobny chyba najwięcej miejsca by zajął i chyba jednak będzie trzeba mieć kibelek właśnie pod łóżkiem czy stołem, żeby było miejsce i na łóżka i na ogrzewanie i na kuchenke z lodówką :)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: vvarrior » wtorek, 7 lip 2015, 00:39

Wiadomo że "każdy robi pod siebie". Ale skoro w E da rade upchnąć no to N tym bardziej. Może nie potrzebna jest kuchnia dwupalnikowa i po trochu można coś wydrzeć na szerokości kuchni i ew. wyrka. Ja absolutnie nie neguje żadnego z rozwiązań ale wydaje mi się że tym bardziej przy objazdówkach im mniej do rozkładania i uruchamiania na postoju tym lepiej.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: reflexes » wtorek, 7 lip 2015, 07:31

Moim zdaniem jeżeli ma być takie wyposażenie i 3 osoby na pokładzie to tylko piętrówka. Kupiłbym N126NT ale ich jest bardzo mało więc zaaranżować układ taki jak w NT i nad szafką z lodówką i dużym łóżkiem, od drzwi do przedniej ściany zrobił hamak dla dziecka. Ewentualnie hamak od prawej do lewej na dużym łóżkiem ale taki będzie łatwiejszy do zrobienia ale mniej wygodny.
Przechwytywanie.JPG

A dlaczego hamak, a no dlatego, że dla 3 lata wzupełności wystarczy na ładnych kilka lata i zawsze można go zwinąć i korzytać ze złożonego stolika i siedzisk.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: vvarrior » wtorek, 7 lip 2015, 10:31

Przykład rozwiązania z kasetą (co prawda w E bo to mój przedział);) i zarazem natchnienie przy naszym remoncie.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Turystyczna czy kasetowa?

Postautor: NORBY33 » wtorek, 7 lip 2015, 12:12

Przedsionek rozkładam w 15 minut i tyle samo składam ale jak ktoś nie chce lub nie ma czasu może kupić takie cudo
http://allegro.pl/turystyczna-kabina-pr ... 25147.html i siedzieć na tronie jak król :D
Znalazłem na szybko widziałem kiedyś nawet za 100 pln. Każdy robi cepkę dla siebie i fajnie, że wszyscy nie robią takich samych.Ja jednak właśnie z uwagi na 3 letnie dziecko już nie wspominając o kolejnym w drodze :wink: wykorzystuję miejsce w cepce na maxa a bajzel i tak jest. Jadąc w trasie raczej z kibelkiem problemu nie widzę (stacje paliw itd.) a na kempingu kibelki są i to coraz czystsze. Awaryjnie można nakitować nawet do pustego w cepce bo podczas przymusowego postoju raczej nikt w niej nie siedzi.Na dziko wiadomo freestyle raczej na Małysza i liściem he he :lol: :lol:
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości