Ogrzewanie folią grzewczą

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie folią grzewczą

Postautor: vvarrior » środa, 11 mar 2015, 02:24

vvarrior pisze:... powiem tyle że wystarcza to do komfortowego trzymania "ciepłych nóżek żoneczki" ...

Zacytuję siebie i uściślę że jeśli chodzi o nas(mnie i Anię) to powinno być że "ciepłych nóżek przyszłej żony" ale to już nie długo się zmieni... ;) ot tak tylko żeby nie było nieporozumień. Sorry za O/T. Reszta zostaje bez zmian :) Czyli truma i elektryka w 12V.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
red
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 24 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Ciechanowiec (podlaskie)

Re: Ogrzewanie folią grzewczą

Postautor: red » środa, 11 mar 2015, 05:14

dworek pisze:Ja mam w domu w łazience elektryczną matę grzejną pod kaflami i jest też grzejnik/drabinko-suszarka. Ciepła podłoga jest przyjemna i w chłodne poranki gdy centralne już nie grzeje jest bardzo miło, jednak jako jedyne ogrzewanie bym tego nie stosował. Odwiedziłem kiedyś kolegę co ma ogrzewany podłogowo cały parter domu, siedząc na sofie po godzinie czasu już tak dość miałem tego "grzanka w giry" że o mało nóg do kieszeni nie schowałem :lol:

Załóż sobie kolego Trumę, nic lepszego do ogrzewania przyczepy nie wymyślono :wink:

Ja mam w całym domu ogrzewanie podłogowe i trochę ciepła podłoga jest jak na dworze jest spory mróz. Ogrzewanie podłogowe to ciepło od podłogi a nie ciepła podłoga.
W przyczepie raczej słabo to widzę bo taki system ma bardzo dużą bezwładność a zakładając że mata będzie miała np. 25 stopni to efektywne podgrzanie wnętrza zajmie dobrych kilka godzin zwłaszcza że powierzchnia podłogi jest jakby nie patrzeć mała.
http://www.s7reklama.pl
REKLAMY na wszystkim, na każdą kieszeń, na lata WYŚWIETLACZE LED TELEBIMY sprzedaż seris montaż wynajem
VW Sharan TDI 4Motion + Dethleffs Nomad RN5

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie folią grzewczą

Postautor: robert » środa, 11 mar 2015, 06:44

Z moich doświadczeń z ogrzewaniem podłogowym stwierdzam, że to super sprawa.
Ale do domu, do pomieszczeń stale ogrzewanych.
Ten typ ogrzewania jest ekonomiczny (woda ok 30 st. C) ale ma 0 jak pisali przedmówcy - dużą bezwładność związaną z czasem nagrzania się wylewki i płytek podłogowych.
Dotknięcie podłogi ręką nie daje odczucia ciepła, ale stanie stopami już tak. Jest bardzo przyjemnie, szczególnie przy dużym mrozie na zewnątrz.

W przyczepie nie widzę za bardzo możliwości zastosowania z uwagi na prądożerność - chyba, że zrobić pompkę i obieg wodny z bojlera trumy, ale konieczna jest regulacja temperatury wody, co nie będzie takie łatwe.
Kolejny łopot to praktycznie zerowa izolacja podłogi - w efekcie ciepło będzie tracone i sprawność ogrzewania będzie kiepska.

Reasumując do przyczep tylko piec Trumy....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ogrzewanie folią grzewczą

Postautor: reflexes » środa, 11 mar 2015, 07:30

vvarrior pisze:
vvarrior pisze: ale to już nie długo się zmieni... ;)

To może jakieś forumowe weselisko :mrgreen: W Wodnej Farmie jest świetlica z tarasem to się załatwi z kierownikiem Waldkiem, nocleg w budach, a na kaca, sauna, kąpiel w bali i jeziorko :twisted:

Sorrki z OT. Ja również uważam jak koledzy. Jak ma być na 230V to olejak spokojnie daje radę (wiem, bo mam), a jak bez 230V to tylko gaz i truma.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości