Tapicerka N126N orginał

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Tapicerka N126N orginał

Postautor: NORBY33 » środa, 25 lut 2015, 09:06

Bardzo chciałbym zachować orginalną tapicerkę i mam pomysł żeby ją wyprać (pozbyć się resztek gąbki) i nakleić ekrany remontówkę i na to orginał. Co o tym sądzicie i jakiego kleju użyć do przyklejenia orginału do remontówki :roll: może ktoś próbował. Pomiędzy budkę a ekran DRAGON, pomiędzy ekran a remontówkę BUTAPREN ale co pomiędzy remontówkę a orginał żeby nie wychodziły plamy :?: BUTAPREN i czekać aż podeschnie :idea: Wszelkie porady bezcenne.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: BobBudowniczy » środa, 25 lut 2015, 11:19

Kup nową tapicerkę jak chcesz koniecznie oryginał. Twój pomysł z ponowny przyklejeniem starej jest delikatnie mówiąc idiotyczny. Oryginał u Dariusa bodajże 670 zł z wysyłką.? Albo jakby Cię interesowała w kolorze wiśniowym oryginalna to mogę załatwić za jakieś 500 zł. Trzecia opcja ekrany+ remontówka i będzie ok.

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: NORBY33 » środa, 25 lut 2015, 13:20

Chętnie kupię nawet za 1000 zł
Obrazek
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: DIZZY » środa, 25 lut 2015, 19:21

A dopiero co z mojej budki oryginalna miodowa poszła do pieca. Kupiłam oryginal błękit-cudeńko.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: zoja » czwartek, 26 lut 2015, 09:04

Nie da się przykleić - każdy klej przesiąknie przez tkaninę. Jakimś wyjściem mogłoby być zastosowanie taśmy dwustronnie przylepnej. Taśma powinna być, według mnie, klejona na całej powierzchni, bo tkanina jest cienka. To byłoby bardzo drogie rozwiązanie, a efekt taki sobie. Oryginalnie do pianki tkanina jest laminowana płomieniowo, nie klejona.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: DIZZY » czwartek, 26 lut 2015, 09:08

Moi rodzice kiedyś wyklajali ścianę w sypialni tkaniną tą samą co na zasłony, klejem do tapet i nic nie wsiąkło, a nie nie przesiąkło, żadnych plam czy zacieków.
Ale takim klejem przyczepy się jednak nie wyklei, chyba.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 26 lut 2015, 09:36

zoja pisze:Nie da się przykleić - każdy klej przesiąknie przez tkaninę. Jakimś wyjściem mogłoby być zastosowanie taśmy dwustronnie przylepnej. Taśma powinna być, według mnie, klejona na całej powierzchni, bo tkanina jest cienka. To byłoby bardzo drogie rozwiązanie, a efekt taki sobie. Oryginalnie do pianki tkanina jest laminowana płomieniowo, nie klejona.

Po wypraniu jeśli to przeżyje to tapicerka będzie hmmm niewymiarowa, klej przesiąknie, a pomysł z taśmą dwustronną przemilczę :oops:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: vvarrior » czwartek, 26 lut 2015, 12:09

W naszej 126e tam gdzie materiał odkleił się od gąbki i trochę wisiał był już sam z siebie, grawitacyjnie rozciągnięty więc raczej nie dało by się go z powrotem skleić żeby trzymał wymiary i się nie marszczył.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: Karolus » czwartek, 26 lut 2015, 13:34

Co do oryginału to klejenie itp jest moim zdaniem bezsensu... Nie zrobisz tego tak żeby i miało wygląd i było trwałe...

Jak już tylko oryginał z gąbką.....

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: pawko » czwartek, 26 lut 2015, 13:50

NORBY33 pisze:Chętnie kupię nawet za 1000 zł
Obrazek


Foto, które zamieściłeś wszystko wyjaśnia - fajna, klimatyczna tapicerka i chyba nie do dostania jako nowa. Nie wiem jak ją ponownie wykleić, ale idea warta zastanowienia.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: NORBY33 » piątek, 27 lut 2015, 09:27

Podoba mi się jest klimat i właśnie dlatego chciałbym ją uratować. Wiem gdzie kupić nową i gdzie uszyć na wymiar oraz ile kosztują (propozycja BobaBudowniczego za 500 złociszy całkiem atrakcyjna ale nie dla mnie) sklep Dariusa też znam. Zrobię próbę na małym kawałku orginał + remontówka i dam znać co wyszło z tego modzenia. A tak swoją drogą fajnie byłoby robić fotki cepek w orginale wysyłać to na fanklub i poukładać to rocznikowo z jakim wyposażeniem wychodziły z fabryki :idea: Niestety ja się tym nie zajmę 'mało casu kruca bomba mało casu' ale może ktoś podłapie pomysł.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: zoja » piątek, 27 lut 2015, 09:46

Pisząc wcześniejszą opinię nie brałam pod uwagę dyspersyjnych klejów wodnych. Włączył mi się szablon - do klejenia do laminatu raczej się nie nadają, ale ty będziesz kleił tkaninę do wykładziny podłogowej i tu pojawia się szansa, że się uda. Być może przesiąknie tylko woda, a zawiesina kleju zatrzyma się na tkaninie i jej nie zmieni. Nie są to drogie kleje, więc możesz spróbować. Sama jestem ciekawa wyniku. Jeszcze jedno - może być problem z klejeniem na dachu.

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: NORBY33 » piątek, 27 lut 2015, 10:56

Dzięki za podpowiedż zoja wyciągnę w weekend kawałek tapicerki pomierzę, upiorę jak się nie rozejdzie będę działał dalej. Z moich obserwacji tapicerki o jednolitym kolorze są słabsze i jest większa szansa,że się rozciągną. Moja na oko jest porządniejsza ale to się okaże w praniu :lol: Plan na klejenie jest taki : rozłożyć remontówkę na płaskim przesmarować klejem (najlepiej czymś rozpylić) poczekac aż podeschnie na to orginał i do budy na ekrany. Klej dyspresyjny zaraz sobie wygoogluje.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
AC/DC
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 20:23
Lokalizacja: Bytom

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: AC/DC » wtorek, 31 mar 2015, 20:28

NORRBY33 mialem ten sam dylemat po kupnie mojej N126n 2 lata temu. Srodek byl w b.dobrym stanie poza odklejajaca sie tapicerka, Po walce z gabka i praniu wrocila na swoje miejsce, role izolacji przejela gruba karimata z ekranem alu. Wszystko klejone na jakis rodzaj butaprenu, sama tapicerke kleilem rozcienczonym klejem i nic nie przesiaklo. Efekt koncowy ok, teraz bedzie 3 sezon i nic sie jeszcze nie odkleilo :mrgreen: wiec da sie.
Nissan Patrol + N126n

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Tapicerka N126N orginał

Postautor: NORBY33 » wtorek, 31 mar 2015, 21:40

Daj namiary jaki to klej bo już miałem się poddać no i jakie proporcje rozcieńczenia bo ja rozcieńczać umiem tylko whisky & cola & ice :roll:
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości