Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: Mr.Makarena » piątek, 28 lis 2014, 09:16

No niby w instrukcji obslugi jest napisane zeby wywiercic otwor fi 70 mm w podlodze pod palnikiem zeby zapewnic dostep powietrza , ale zastanwaiam sie nad celowoscia takiego rozwiazania ...W sumie ten plomien w palniku nie jest zbyt duzy , a cepka ma otworow wentylacyjnych bez liku ..A jak macie u siebie ?
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: chris_666 » piątek, 28 lis 2014, 10:36

Mr.Makarena pisze:No niby w instrukcji obslugi jest napisane zeby wywiercic otwor fi 70 mm w podlodze pod palnikiem zeby zapewnic dostep powietrza , ale zastanwaiam sie nad celowoscia takiego rozwiazania ...W sumie ten plomien w palniku nie jest zbyt duzy , a cepka ma otworow wentylacyjnych bez liku ..A jak macie u siebie ?


bardziej chodzi o ewentualne wyprowadzenie gazu w razie nieszczelności instalacji - bo jak wiesz gaz idzie na dół i wolałbym, żeby nie poszedł pod sklejkę na podłodze :lol: - dlatego otwór w okolicy lodówki ma sens, plus oczywiście dostawa nowego powietrza i wytworzenie ciągu do chłodzenia tyłu lodówki

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: Mr.Makarena » piątek, 28 lis 2014, 11:09

chris_666 pisze:
Mr.Makarena pisze:No niby w instrukcji obslugi jest napisane zeby wywiercic otwor fi 70 mm w podlodze pod palnikiem zeby zapewnic dostep powietrza , ale zastanwaiam sie nad celowoscia takiego rozwiazania ...W sumie ten plomien w palniku nie jest zbyt duzy , a cepka ma otworow wentylacyjnych bez liku ..A jak macie u siebie ?


bardziej chodzi o ewentualne wyprowadzenie gazu w razie nieszczelności instalacji - bo jak wiesz gaz idzie na dół i wolałbym, żeby nie poszedł pod sklejkę na podłodze :lol: - dlatego otwór w okolicy lodówki ma sens, plus oczywiście dostawa nowego powietrza i wytworzenie ciągu do chłodzenia tyłu lodówki


Jak dla mnie to logiczne .. czy ktos ma odmienne zdanie ? Bo jak nie to wierce :-))))
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: mannt » piątek, 28 lis 2014, 11:22

A można zobaczyć fragment tej instrukcji ? Kiedyś czytałem od swojej lodówki i nic takiego nie rzuciło mi się w oczy. Taki otwór na pewno nie zaszkodzi :)

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: marek » piątek, 28 lis 2014, 15:07

Ja w otwór wsadziłem rurke z kolankiem w kierunku przeciwnym do jazdy

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: jacek45 » piątek, 28 lis 2014, 19:08

Witam!
W instrukcji do polarowskiej lodówki Ta 71ka (właściwie chłodziarki) są wyrażnie zaznaczone dwa otwory wentylacyjne ."..aby zapewnić
właściwy obieg powietrza wokół agregatu oraz odprowadzenie spalin...".(cyt.z instruk.) Ja mam dwie kratki wentylacyjne oraz dodatkowo
w górnej dwa wentylatorki i nawet w upały chłodzi bez problemu.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: Mr.Makarena » piątek, 28 lis 2014, 20:00

jacek45 pisze:Witam!
W instrukcji do polarowskiej lodówki Ta 71ka (właściwie chłodziarki) są wyrażnie zaznaczone dwa otwory wentylacyjne ."..aby zapewnić
właściwy obieg powietrza wokół agregatu oraz odprowadzenie spalin...".(cyt.z instruk.) Ja mam dwie kratki wentylacyjne oraz dodatkowo
w górnej dwa wentylatorki i nawet w upały chłodzi bez problemu.Pozdrawiam.


A nie ma nic o wywierceniu otworu w podłodze ?
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Czy wiercic dziure pod palinik w lodowce ?

Postautor: jacek45 » piątek, 28 lis 2014, 21:59

Witam!
A i owszem.Jeden z otworów wg instrukcji może być w podłodze (oczywiście ten dolny).Natomiast odprowadzenie spalin jest przez
kominek.Wszyscy mamy pewnie tą samą instrukcję.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości