Jaka truma

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
woyek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 22:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jaka truma

Postautor: woyek » wtorek, 9 gru 2014, 08:54

Dlaczego sprawność słabsza? Tylko tu jest nowe urządzenie. Ze względu na wagę przegrywa racja.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Jaka truma

Postautor: fortis » wtorek, 9 gru 2014, 20:32

woyek pisze:Dlaczego sprawność słabsza? Tylko tu jest nowe urządzenie. Ze względu na wagę przegrywa racja.

A wymiary Ci nie przeszkadzają? Jak porównałem wymiary, to zwątpiłem, musiałbyś porównywać z konkretnym modelem trumy, ale każda chyba ma powyżej 90% sprawności, a ten sprzęt ....

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Jaka truma

Postautor: Mr.Makarena » wtorek, 9 gru 2014, 22:50

U mnie wyszła masakra :-((( . Chyba bylem ślepy . Tydzień mierzyłem i kombinowałem a i tak okazało się dopiero po wmontowaniu grzejnika ,ze dokładnie pod nim idzie resor ( mam przerobione zawieszenie ) i do tego jeszcze dwie nakrętki obejmy resora . Luz miedzy nakrętkami a ta plastikową czerpnią powietrza to ok 3 palce . Mam do wyboru : albo zrezygnować z ogrzewania ,ale szlag mnie trafia jak pomyślę ile mnie to kasy i roboty kosztowało , albo zdemontować resory i amortyzatory ale krew mnie zalewa bo cepka prowadziła się idealnie i gładko jak po stole , albo liczyć na to ze ze resor się tyle nie ugnie ale jak pomyslę ze jednak się ugnie i rozwali wszystko od spodu albo wyrwie grzejnik z podłogi to mi sie robi słabo . Której opcji bym nie wybrał to dupa :-( .
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Jaka truma

Postautor: fortis » środa, 10 gru 2014, 19:04

Mr.Makarena pisze:U mnie wyszła masakra :-((( . Chyba bylem ślepy . Tydzień mierzyłem i kombinowałem a i tak okazało się dopiero po wmontowaniu grzejnika ,ze dokładnie pod nim idzie resor ( mam przerobione zawieszenie ) i do tego jeszcze dwie nakrętki obejmy resora . Luz miedzy nakrętkami a ta plastikową czerpnią powietrza to ok 3 palce . Mam do wyboru : albo zrezygnować z ogrzewania ,ale szlag mnie trafia jak pomyślę ile mnie to kasy i roboty kosztowało , albo zdemontować resory i amortyzatory ale krew mnie zalewa bo cepka prowadziła się idealnie i gładko jak po stole , albo liczyć na to ze ze resor się tyle nie ugnie ale jak pomyslę ze jednak się ugnie i rozwali wszystko od spodu albo wyrwie grzejnik z podłogi to mi sie robi słabo . Której opcji bym nie wybrał to dupa :-( .



to może zastosuj odbój, który nie doprowadzi do zderzenia ;P

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Jaka truma

Postautor: Mr.Makarena » środa, 10 gru 2014, 20:55

No jest to jakas idea ....A swoja droga zastanawiam na ile ugina sie resor
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaka truma

Postautor: Karolus » środa, 10 gru 2014, 20:56

fortis pisze:
Mr.Makarena pisze:U mnie wyszła masakra :-((( . Chyba bylem ślepy . Tydzień mierzyłem i kombinowałem a i tak okazało się dopiero po wmontowaniu grzejnika ,ze dokładnie pod nim idzie resor ( mam przerobione zawieszenie ) i do tego jeszcze dwie nakrętki obejmy resora . Luz miedzy nakrętkami a ta plastikową czerpnią powietrza to ok 3 palce . Mam do wyboru : albo zrezygnować z ogrzewania ,ale szlag mnie trafia jak pomyślę ile mnie to kasy i roboty kosztowało , albo zdemontować resory i amortyzatory ale krew mnie zalewa bo cepka prowadziła się idealnie i gładko jak po stole , albo liczyć na to ze ze resor się tyle nie ugnie ale jak pomyslę ze jednak się ugnie i rozwali wszystko od spodu albo wyrwie grzejnik z podłogi to mi sie robi słabo . Której opcji bym nie wybrał to dupa :-( .



to może zastosuj odbój, który nie doprowadzi do zderzenia ;P


tzw. "bycze jaja"... ja bym tak zrobił... chociażby nawet jakiś metalowy stelaż przyspawał z odbojem aby na pewno nie rozwaliło pieca...

Konto usuniete

Re: Jaka truma

Postautor: Konto usuniete » środa, 10 gru 2014, 21:15

Post usuniety

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: Jaka truma

Postautor: CyberTrek » środa, 31 gru 2014, 19:12

Panowie ja też szukam, co prawda do cepki sam, i ta mega mi się podoba cenowo i z wyglądu http://allegro.pl/piec-piecyk-ogrzewani ... 13061.html co sądzicie???

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jaka truma

Postautor: Paczek » czwartek, 1 sty 2015, 08:16

Mr.Makarena pisze:No jest to jakas idea ....A swoja droga zastanawiam na ile ugina sie resor


TO jest najsensowniejsze rozwiązanie i chyba najprostsze. Nie ma co kombinować. Poprzez odbój skrócisz skok resora i po kłopocie .

leslaw.wasacz pisze:Panowie ja też szukam, co prawda do cepki sam, i ta mega mi się podoba cenowo i z wyglądu http://allegro.pl/piec-piecyk-ogrzewani ... 13061.html co sądzicie???


Właśnie te sa najlepsze ( w mojej ocenie ) . Bez zbędnej elektroniki, proste i funkcjonalne , a przez to bezawaryjne . Mam taką z mała różnicą - u mnie komin idzie do góry i kończy się na dachu. Ale kiedyś muszę pomyśleć o takim rozwiązaniu - spaliny "w dół" . :thumbup: Ogólnie POLECAM

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka truma

Postautor: dworek » czwartek, 1 sty 2015, 09:16

leslaw.wasacz pisze:Panowie ja też szukam, co prawda do cepki sam, i ta mega mi się podoba cenowo i z wyglądu http://allegro.pl/piec-piecyk-ogrzewani ... 13061.html co sądzicie???


Mam taki

Polecam zdecydowanie
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka truma

Postautor: Slawol74 » czwartek, 1 sty 2015, 17:57

Ja wczoraj sobie odpaliłem piecyk . Spaliny w dół sprawdza się super . Na dworze 0 a w cepce 25 . Właśnie kupiłem od tego gościa gotic97 .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Jaka truma

Postautor: Tarapukuara » piątek, 2 sty 2015, 06:14

Ja jednak wolę ten z termostatem. Ten utrzymuje stały płomień, a z termostatem pozwala w prosty sposób utrzymać stałą temperaturę w przyczepce niezależnie od zmian temperatury na zewnątrz. A żadnej elektroniki w nim nie ma, tylko trzeba uważać na tą cienką miedzianą rurkę, bo jak się ją złamie, to się piecyk przerobi na taki właśnie prosty;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
mr_dywan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 437
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 21:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka truma

Postautor: mr_dywan » sobota, 24 sty 2015, 20:23

Pogodziłem się już z tym, że szafa do przebudowy (projekt Zygi najlepszy).Co sądzicie o tym ogrzewaniu? Stan wydaje się idealny. Brać?
http://allegro.pl/carver-1800-piecyk-og ... 64979.html
Klajster Miasto i Kraj

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka truma

Postautor: dworek » sobota, 24 sty 2015, 20:36

No Carverek jak się patrzy :D
Brać kolego! BRAĆ :!:


...i niekonieczna przeróbka szafy :wink:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
mr_dywan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 437
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 21:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka truma

Postautor: mr_dywan » niedziela, 25 sty 2015, 10:35

Dupa. Gość pisze, że sprzedany. Jak ktoś namierzy fajny piec w granicach 5 stówek to poproszę o namiar.
Miłej niedzieli życzę!
Klajster Miasto i Kraj


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości