Różnica wymiarów mebli D i 127

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: Miron EZD » poniedziałek, 31 sty 2022, 21:09

RAFALSKI pisze:
Miron EZD pisze:Szerokość szafy to około 45 cm. Dla porównania zmierzyłem w N126E i wymiar jest ten sam.

Szerokość jest ta sama natomiast w 127 szafa jest inaczej wykończona od góry. Porównywałem kiedyś ze Stacha zapieksą.
Dla Kolegi nie ma to znaczenia, piszę bardziej dla uściślenia.

Czyli piecyk Truma nie wejdzie w szafę bez przeróbki?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 31 sty 2022, 21:10

Niestety nie wejdzie :(

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: Murano » poniedziałek, 31 sty 2022, 21:39

Jeśli jesteś na etapie składania wnętrza to poszedłbym Mirek w skrócenie łóżka. Inną opcją jest dobudowa do szafy od strony drzwi ale zwęża się przejście. Fiacior tak robił.

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: jarekvolvo » poniedziałek, 31 sty 2022, 22:49

Miron EZD pisze:Byłem w niewiadowskiej jaskini i dokonałem trochę pomiarów wnętrza.

Super! Wielkie dzięki! :) :)
Muszę sobie porobić porządne rysunki w różnych wersjach wymiarowych... ale to pewnie po powrocie z sanatorium. Wyjeżdżam 5 lutego pozbywać się resztek kowida :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Życzmy sobie miłego dnia !

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: jarekvolvo » wtorek, 1 lut 2022, 20:07

Qurcze, już nie wiem :( Przednie łóżko (ćwiartka) mam 61 x 55, tylne od szafy - 125,5. Nie wiem, co o tym myśleć.
Ale inna sprawa - w jaki sposób "regenerujecie" drewno?
Ja to co "drewniane" to szlif 120 i Capon, sklejka szlif 100 taśmową i 120 oscylacyjną dużą i Capon, w widocznych miejscach lakier podłogowy. Węzły klejone poliuretanem i wkręty. Czy można coś jeszcze?
Życzmy sobie miłego dnia !

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: jarekvolvo » środa, 2 lut 2022, 10:22

Cały czas myślę o tych wymiarach - jednak bez rzeczywistej przymiarki nic nie wykombinuję. Wymiar miejsca podany przez Kolegę Mirona w zasadzie mógłby pasować, ale to wymiar "przestrzeni". Ja mam wymiar przedmiotu, a wiadomo, że między deską, a ścianą zawsze było "trochę" miejsca...
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: Miron EZD » środa, 2 lut 2022, 11:04

jarekvolvo pisze:Cały czas myślę o tych wymiarach - jednak bez rzeczywistej przymiarki nic nie wykombinuję. Wymiar miejsca podany przez Kolegę Mirona w zasadzie mógłby pasować, ale to wymiar "przestrzeni". Jam mam wymiar przedmiotu, a wiadomo że między deską a ścianą zawsze było "trochę" miejsca...

Dokładnie tak jak napisałeś: "trochę miejsca".
W każdej przyczepie to "trochę" ma inny wymiar.
W przyczepach które mam przeważnie meble nie są ściśle spasowane ze ścianą.
Taka to dokładność wykonania w naszych bolidach, jak to mawiał stary fachowiec: co to jest pół metra na metrze. :lol:

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Różnica wymiarów mebli D i 127

Postautor: jarekvolvo » środa, 2 lut 2022, 11:20

He, he - no właśnie :) Więc nie pozostaje mi nic innego, jak czekać do wiosny. Skorupa jest zawinięta ścisło ale przewiewnie od góry do "pasa" bo nie ma okien. Nie chcę jej teraz rozwijać, bo przy tych wiatrach sam nie zapakuję jej z powrotem... Na razie nie będę też montował listew na, których spoczywa stół w pozycji nocnej. Być może, po zsumowaniu wymiarów poprzecznych mebli i rzeczywistych "przestrzeni" - będzie potrzeba wykonania nowego stołu, będącego nowym "buforem" między skrzyniami...
Życzmy sobie miłego dnia !


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości