Nowa towarówka.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » sobota, 14 gru 2019, 12:29

Właśnie zrobiłem rekonenans po OBI i CASTORAMIE. W pierwszym Neptun a drugim Temared. Niestety ale mimo że markowe to jednak typowo budżetowe marketówki- słabizna straszna, profil na dyszlu wyginałem w rękach, tylna burta faluje jak flaga na wietrze.
Decyzja zapadła i wybór dokonany.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: kooba » poniedziałek, 16 gru 2019, 08:59

W ten weekend okazało się, że mam na zbyciu Temę Pro https://temared.com/przyczepy-pro#pro-2312
236x125x35 z plandeką płaską i 80cm DMC 750
Jak by ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » piątek, 20 gru 2019, 19:02

Maleństwo już w domku :D
Przyczepka to polecana przez kolegów Suski SP1. Wykonana naprawdę solidnie z grubego"mięcha" jak wspomniał Rafał.
Kupiłem u producenta więc wszystkie papiery załatwione na miejscu. Zapakowana na boku, błotnik zdjęty i chłopaki wnieśli mi ją na pakę.
Oczywiście nie byłbym sobą gdybym trochę nie pomodził :mrgreen:
Instalacja zmieniona na 13 pin - wywalanie błędów przy 7 pin na kompie jest irytujące.
Nówka koło podporowe poleciało na zamianę do eNki.
Dołożone światło cofania.
Na dyszel wpadł uchwyt do nowej wtyczki.
Zamieniłem też kabelki w lampach tak aby STOP był na osobnej żarówce.
OC sporo niższe niż za eNkę.
Rejestracja znów mi sprzyjała. Numer różni się tylko jedną cyfrą z tym na holowniku ;)
Załączniki
3.jpg
5.jpg
Uchwyt do mocowania ładunku widziany od dołu.
6.jpg
4.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Miron EZD » sobota, 21 gru 2019, 06:25

Piękna sztuka.
Gratuluję zakupu.
Seta na koło i niech służy :lol:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » sobota, 21 gru 2019, 16:43

Ile te dobrodziejstwo? Ja dopiero zarejestrowałem wczoraj i ubezpieczenie droższe niż n250, ale za 14 zł nie chciało mi się latać po mieście. W końcu mam czysty bagażnik, że nie trzeba jechać na myjnie przed zapakowaniem z bambetlami szczylków.

Zdanie zaczynamy od wielkiej litery.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowa towarówka.

Postautor: Romlas » sobota, 21 gru 2019, 20:46

IMG_20191221_195054.jpg
jednak muszę stwierdzić że to kawał grzmota jak na potrzeby działkowo-rekreacyjne.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » poniedziałek, 23 gru 2019, 12:17

Miron EZD pisze:Piękna sztuka.
Gratuluję zakupu.
Seta na koło i niech służy :lol:

Dzięki, jestem mega zadowolony z zakupu.
Romlas pisze:Ile te dobrodziejstwo?

3200+ dodatki np. zapas,ledy,13 pin, plandeka,wyższe burty. Cena podobno po Nowym Roku będzie wyższa.
Dziś pierwszy ładunek i od razu 920kg. Mimo to odboje do ramy jeszcze mają trochę miejsca :mrgreen:
Załączniki
20191223_102244.jpg
20191223_121519.jpg

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: kooba » poniedziałek, 23 gru 2019, 13:15

tantalos pisze:Dziś pierwszy ładunek i od razu 920kg

+ prawie 200kg masy własnej czyli około 1100kg bez hamulców bezlitośnie pchające Vectrę do przodu.
Faaajnie :)

Powodzenia. Trzymaj się kierownicy i niech się kręci ;)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » poniedziałek, 23 gru 2019, 13:46

kooba pisze:...1100kg bez hamulców....Faaajnie :)....

Nie, nie fajnie. Skład opału za płotem, dalej bym się z czymś takim nie ruszył. Absolutnie nie pochwalam takiego zachowania chciałem tylko uzmysłowić sobie i innym możliwości przyczepki :|

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowa towarówka.

Postautor: kooba » poniedziałek, 23 gru 2019, 14:16

Spoko... nie takie akcje żeźwa ze śwagrem po pijanemu rabiali ;) Sam kiedyś z Gdańska do Lublina przytargałem Sharanem przyczepę bez hamulca ważącą około 1500-1600kg (drugi raz bym takiej akcji nie odwalił) jak kolegę przeprowadzałem bo na wypożyczalni największe co mieli to 160x170x450cm DMC750. Co ciekawe jakieś 2-3 miesiące po tej akcji sprawdzając coś w DR zobaczyłem, że Sharan na przyczepę bez hamulca miał 700kg :) Dodam jeszcze, że ci sami goście z wypożyczalni jak wypożyczają komuś lawetę to 8 razy sprawdzają czy holownik ma odpowiednie możliwości na haku.

Jak widać ktoś przewidział mocniejsze zawieszenie niż to co w papierach. Ciekawe czy reszta konstrukcji też jest tak przewidziana.
A co do możliwości przyczepy to z jednej strony fajnie bo czasem można załadować coś cięższego i ostrożnie pojechać, ale jednak w sytuacji awaryjnej przyczepa będzie bezlitośnie pchała do przodu. Wiadomo, że jako świadomi użytkownicy różnych przyczep weźmiemy poprawkę na drogę hamowania, więc noga z gazu, więcej ostrości i wcześniejsze hamowanie. Jednak jak z boku wyskoczy jakiś cymbał albo po prostu zwierzę to kaplica.
Kolejna kwestia to ilu niedzielniaków zapakuje np. paletę kostki (bo przyczepa nie siedzi na odbojach) i będzie jechało jak gdyby paczkę styropianu wieźli.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » poniedziałek, 23 gru 2019, 16:26

kooba pisze: Sam kiedyś z Gdańska do Lublina przytargałem Sharanem przyczepę bez hamulca ważącą około 1500-1600kg ...

Ja przy tobie to pikuś ;)
kooba pisze:Jak widać ktoś przewidział mocniejsze zawieszenie niż to co w papierach. Ciekawe czy reszta konstrukcji też jest tak przewidziana.

Myślę że tak i nawet ponad te 750kg.
Przeglądając dziesiątki modeli różnych producentów skupiłem się właśnie na Suski i ta konstrukcja jest dostępna z hamulcem (DMC450-750kg) i na osi bliźniaczej (chociaż tu już może być coś dołożone do ramy)
Co ciekawe producent w ogłoszeniu podaje że amor i resor spokojnie wytrzyma tonę więc o konstrukcję nie ma się co martwić tylko o przepisy ruchu drogowego.
kooba pisze:A co do możliwości przyczepy to z jednej strony fajnie bo czasem można załadować coś cięższego i ostrożnie pojechać,

Może moja sytuacja nie była awaryjna ale mogłem obrócić ze dwa razy. Jak to się mówi ŻYCIE.
kooba pisze:... jednak w sytuacji awaryjnej przyczepa będzie bezlitośnie pchała do przodu. Wiadomo, że jako świadomi użytkownicy różnych przyczep weźmiemy poprawkę na drogę hamowania, więc noga z gazu, więcej ostrości i wcześniejsze hamowanie. Jednak jak z boku wyskoczy jakiś cymbał albo po prostu zwierzę to kaplica.

I o tym nie należy zapomnieć nawet na moment.
kooba pisze:Kolejna kwestia to ilu niedzielniaków zapakuje np. paletę kostki (bo przyczepa nie siedzi na odbojach) ...

A niestety takich jest wielu a osobna kwestia to taka że grom kierowców nie jarzy poszczególnych rubryk z masami w DR.
Zrobił się OT ale będzie dla potomnych 8-)


Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » sobota, 8 lut 2020, 18:30

Producent podaje że przednia burta jest otwierana więc przy zakupie trochę się zdziwiłem że zamiast zamknięcia jest śrubka. Zakupiłem potrzebne akcesoria i założyłem tak jak to powinno być od początku 8-)
Załączniki
20200208_163334.jpg
20200208_170922.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nowa towarówka.

Postautor: RAFALSKI » sobota, 8 lut 2020, 18:40

Otwierana przednia burta jest zawsze ale w zależności od wersji jest na śrubę albo na klamry. Ja nie dopłacałem więc mam na śrubki. Przez cztery lata może ze trzy razy tę burtę otwierałem ale jak ktoś często wozi długie przedmioty to warto przed zakupem wspomnieć u Suskiego.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa towarówka.

Postautor: tantalos » sobota, 8 lut 2020, 20:33

Gdybym to wiedział to bym zamówił bo z tyłu jest to ładnie zrobione. "Wąs" jest krótki i przyspawany a klamra ładnie przylega do burty, tutaj nie chciałem palić ocynku więc "wąs" musiałem przykręcić i klamra trochę odstaje. Ale teraz jest przynajmniej bardziej praktyczne.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości