przedsionek

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

przedsionek

Postautor: rafał » sobota, 23 maja 2009, 18:33

Witam próbowałem rozłożyć dzisiaj przedsionek w mojej N126n i...kicha .Nie mogę za licho sobie poradzić .Przód może by i był ale reszty nie wiem . Jakby ktoś mi podpowiedział kolejność rozkładania i która rurka do czego byłbym wdzięczny .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: przedsionek

Postautor: jedrek101 » sobota, 23 maja 2009, 19:17


Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: przedsionek

Postautor: babula » niedziela, 24 maja 2009, 10:09

rafał pisze:Witam próbowałem rozłożyć dzisiaj przedsionek w mojej N126n i...kicha .Nie mogę za licho sobie poradzić .Przód może by i był ale reszty nie wiem . Jakby ktoś mi podpowiedział kolejność rozkładania i która rurka do czego byłbym wdzięczny .


:D witaj,ja też pierwszy raz rozkładałem swój przedsionek tydzień temu,namiary które podał Ci Jedrek 101 mi pomogły,rysunek tez,po rozłożeniu ponumerowałem sobie rurki i wczoraj ponownie go rozkładałem i zajeło Mi to jakies 30 min na gotowo,pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: przedsionek

Postautor: kotek » niedziela, 24 maja 2009, 20:54

Spróbuj według postu viewtopic.php?f=4&t=74&start=45 , może coś pomoże.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: przedsionek

Postautor: rafał » niedziela, 24 maja 2009, 21:16

Ok fajnie tylko powiedzcie mi za co zaczepić go o przyczepę i czym bo żadnych zaczepów tam nie widziałem
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: przedsionek

Postautor: babula » niedziela, 24 maja 2009, 21:25

rafał pisze:Ok fajnie tylko powiedzcie mi za co zaczepić go o przyczepę i czym bo żadnych zaczepów tam nie widziałem


hej! :D Wzmocniony materiał przedsionka wprowadzasz-Naciągasz- w profil aluminiowy na przyczepce (zaznaczyłem na zdjęciu) :)

Obrazek

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: przedsionek

Postautor: rafał » niedziela, 24 maja 2009, 21:30

A więc to tak nie myślałem że do tego muszę go podczyścić i sprawdzić materiał czy ma coś do wsuwania .Dzięki
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: przedsionek

Postautor: serek » poniedziałek, 25 maja 2009, 08:28

Koledzy mowa tu jest o kedrze , na krawędzi materiału masz takie zgrubienie( wszyta guma) to właśnie jest kedra i to masz wprowadzić w listwe aluminiowa w przyczepe. Jak będzie cięzko szło to listwe popsikaj WD 40 , lub czymś co ułatwi ci wsunięcie , anie zaplami przedionka.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: przedsionek

Postautor: konrad » poniedziałek, 25 maja 2009, 12:07

serek pisze: Jak będzie cięzko szło to listwe popsikaj WD 40 , lub czymś co ułatwi ci wsunięcie , anie zaplami przedionka.


hmm a WD nie zaplami, toż to tłuste jest ??
pytam, bo u mnie dość ciężko szło i chciałbym czymś "posmarować"
wiem że w sklepach mają jakieś szuwaksy do psikania np
http://elcamp.movera.com/?navID=147&pID=15393&tpl=details&lang=6
ale może jest jakiś "domowy sposób" ?

ps przede wszystkim polecam wyczyścić listwę, ja tego nie zrobiłem i cały brud został na przedsionku :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 maja 2009, 12:31 przez konrad, łącznie zmieniany 1 raz.
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: przedsionek

Postautor: BIGL » poniedziałek, 25 maja 2009, 12:22

RAzem z przedsionkiem dostałem spray silikonowy abym co jakiś czas konserwował suwaki - może to się nada lepiej jak WD40. Może coś na bazie parafiny czy wosku - tak jak kiedys świeczka do nart czy zamków :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: przedsionek

Postautor: rafał » poniedziałek, 25 maja 2009, 21:33

No teraz to trochę mądrzejszy jestem oglądnąłem przyczepkę i wiem o co zahaczyć .Ale to nic niewiele brakło a nigdzie nie pojechałbym...dziś jak wracałem z roboty gość wyprzedzał z naprzeciwka na trzeciego.. i pod wzniesienie ...jakbym jechał ciut szybciej i ubyłoby fanklubowicza ... a nie moja wina ja z głupot dawno wyrosłem
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: przedsionek

Postautor: rafał » sobota, 13 cze 2009, 09:31

Już wiem jak się rozkłada na Klimkówce ruszyło 10 mózgownic i w ciągu 15 minut przedsionek stał koło przyczepy nawet nie przecieka .Teraz po powrocie się suszy na sznurkach .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: przedsionek

Postautor: BIGL » sobota, 13 cze 2009, 18:21

:D dla ułatwienia rozkładania możesz pooznaczać taśmami izolacyjnymi końcówki rurek (rurki które się łączą na danym krzyżaku jednym kolorem, a pozostałe łączenia innymi kolorami. Taki zabieg ułatwia rozkładanie zwłaszcza wtedy gdy zależy nam na czasie (wieczór, deszcz itp). Dobrze wysusz przedsionek bo wilgotny złożony szybko zbutwieje.
Obrazek

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: przedsionek

Postautor: rafał » sobota, 13 cze 2009, 22:07

Przedsionek suszy się teraz cały czas wisi sobie na sznurkach na niezamkniętej budowie u teściów jutro może jak wyjdzie słoneczko przełożę do słońca na chociaż 2 godziny i powinno być ok
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
sulek45
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 3 gru 2009, 19:42

Re: przedsionek

Postautor: sulek45 » niedziela, 25 kwie 2010, 17:02

Dotyczy smarowania kedry najlepsza jest wazelina kosmetyczna, smaruje od lat i niema żadnych plam Co do suszenia przedsionka najlepiej składać wysuszony na stelarzu nigdy dokładnie nie wyschnie na sznurku,wieloletnia praktyka.Pozdrawiam Sulek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości