Kamera cofania

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kamera cofania

Postautor: Murano » sobota, 11 kwie 2020, 19:35

Jak przełączasz obraz z auta na budę?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kamera cofania

Postautor: reflexes » sobota, 11 kwie 2020, 19:55

Samo się przełącza. Monitor ma dwa wejścia. Priorytet ma kamera na aucie, która jest podpięta pod światło cofania i włącza się razem z nim. Dorzucę na tej linii jeszcze pstryczk, żeby wyłączać kamerę na aucie w czasie jazdy z przyczepą, bo bez sensu żeby przy cofaniu z nią załączał się widok z kamery na aucie.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kamera cofania

Postautor: kooba » sobota, 11 kwie 2020, 21:24

Ile czasu robiłeś testy?
Pytam bo te moduły wi-fi mają takie sobie opinie. Podobno często gubi obraz.

Samoogon

Re: Kamera cofania

Postautor: Samoogon » sobota, 11 kwie 2020, 21:35

Nie będziesz zadowolony. Z tej wifi na pewno, z tej na aucie w sumie też. Do niczego się to nie przydaje,

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kamera cofania

Postautor: reflexes » sobota, 11 kwie 2020, 22:11

kooba pisze:Ile czasu robiłeś testy?
Pytam bo te moduły wi-fi mają takie sobie opinie. Podobno często gubi obraz.

Będzie z 5 minut :lol:

Samoogon pisze:Nie będziesz zadowolony. Z tej wifi na pewno, z tej na aucie w sumie też. Do niczego się to nie przydaje,

Jakość nie musi być HD ale fajnie, że coś widać, bo parę razy mi się zdarzyło zajechać komuś na autostradzie drogę. Pożyjemy zobaczymy. Drogie to jakoś strasznie nie było więc nie będzie żal.

Samoogon

Re: Kamera cofania

Postautor: Samoogon » sobota, 11 kwie 2020, 22:40

Pewnie że tak, widok z tylu jest bardzo cenny, sam myślę założyć. Chodzi bardziej o to jak to pracuje (przez wifi) bo jakość jeśli chodzi o ostrość itp jest wg mnie dobra. Będzie cięło, zrywało, ale może jako tako będziesz się mógł orientować co tam się z tyłu dzieje. Jeszcze link z testów takiego zestawu:


Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kamera cofania

Postautor: reflexes » sobota, 11 kwie 2020, 23:01

Jeżeli faktycznie tak będzie to przerobię na kabel. Moduł kupiłem, bo zdecydowanie upraszcza robotę.

Awatar użytkownika
Espace
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 3 maja 2019, 11:41
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Kamera cofania

Postautor: Espace » niedziela, 12 kwie 2020, 06:39

Miałem w aucie bezprzewodowo i nie polecam. Metalowe płoty czy cofanie między autami porażka. Przyczepy nie testowałem bo jeżeli w aucie mi zrywało (odległość między modułami około 3,5 metra). Żeby zmniejszyć odległość modułów pzyczepa-auto trzeba by umieścić na ścianie przedniej przyczepy i z tyłu auta co wiąże się z ciągnięciem przewodów. Jeżeli trzeba ciągnąć przewody to połączyłem przez gniazdo haka. Mam 13-pinowe. Jazda z kamerą na przyczepie moim zadaniem bezpieczniejsza niż na samych lusterkach. Polecam takie rozwiązanie.
Kogo obchodzą zamknięte hotele, gdy w swojej przyczepie możesz spędzić niedzielę . :lol:

SingSing74
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 20:48

Re: Kamera cofania

Postautor: SingSing74 » czwartek, 19 lis 2020, 00:25

Gdyby ktoś chciał połączyć kamerę cofania z radiem 1-DIN , to wyjściem może być JVC KD-X561DBT. Włącza podgląd z kamerki po zapięciu biegu wstecznego, ale za pomocą włącznika na panelu może wyświetlać obraz z kamery w sposób ciągły i działać jako lusterko wsteczne.

https://www.youtube.com/watch?v=FiDqfHaRFIs


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości