Uchwyty rowerowe na dyszlu

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Uchwyty rowerowe na dyszlu

Postautor: Dzakart » poniedziałek, 10 lip 2017, 19:07

Wydzielone z viewtopic.php?f=39&t=7615

Żeby już nie tworzyć nowego tematu w jednej sprawie. Zdemontowałem kufer i po przeliczeniu mam 58 cm od najbardziej wysuniętej ściany kempingu do początku zaczepu. Czy możecie proszę doradzić na podstawie swego doświadczenia, ile uchwytów rowerowych mi się zmieści? Zamierzałem dać 3, ale jak tak teraz spojrzałem to nie jestem przekonany czy zmieszczę 3 rowery na tak małej przestrzeni.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Uchwyty rowerowe na dyszlu

Postautor: cyran'o » wtorek, 11 lip 2017, 11:26

Ja bym trzech rowerów nie upychał .Mam bagażnik na dwa rowery które są bardzo blisko siebie i blisko przyczepy i teraz muszę demontować w jednym z nich kierownik bo jest za blisko okna i boję się że na większym dołu może się bujnąć i je uszkodzić a wiadomo ile kosztują okna.Na trzeci rower pewnie by jeszcze miejsce było ale nie wiem czy przy pełnym skręcie podczas zawracania nie rysował by zderzaka w samochodzie.
Załączniki
20160622_155846.jpg

Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Uchwyty rowerowe na dyszlu

Postautor: Dzakart » wtorek, 11 lip 2017, 23:26

Cześć Cyran'o!

Zanim przeczytałem Twój post zakupiłem dwa mocowania dziś rano. Przestraszyłem się głównie możliwości zarysowania właśnie bagażnika w samochodzie w przypadku, gdybym napchał tam trzy.

Widzę na zdjęciu, ze kierownice jedengo z rowerów masz przekręcona by się zmieścił rower. W jakiej odległości masz od budki pierwsze mocowanie i później drugie od pierwszego?

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Uchwyty rowerowe na dyszlu

Postautor: cyran'o » środa, 12 lip 2017, 09:07

Tak na szybko myślę że ze zdjęć sobie odcyfrujesz co ci tam potrzeba.Pomiar liczony od poprzeczki ramy do osi pierwszej rynienki 45cm do drugiej 67cm.Tylko jedna uwaga jeśli montujesz oryginalny badażnik z pełnym pałąkiem to musisz sie dalej odsunąć od budy ponieważ korba z pefałami nie przejdzie.U mnie dlatego pałąk jest otwarty żeby można było bez problemu wsunąć rower .Nie jest to najszcześliwsze rozwiązanie z uwagi na odległość kierownika od okna ale ty będziesz już bogatszy o tę wiedzę więc pewnych błędów się ustrzeżesz.
Załączniki
20170712_085455.jpg
20170712_085443.jpg

Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Uchwyty rowerowe na dyszlu

Postautor: Dzakart » środa, 12 lip 2017, 23:33

cyran'o pisze:Tak na szybko myślę że ze zdjęć sobie odcyfrujesz co ci tam potrzeba.Pomiar liczony od poprzeczki ramy do osi pierwszej rynienki 45cm do drugiej 67cm.Tylko jedna uwaga jeśli montujesz oryginalny badażnik z pełnym pałąkiem to musisz sie dalej odsunąć od budy ponieważ korba z pefałami nie przejdzie.U mnie dlatego pałąk jest otwarty żeby można było bez problemu wsunąć rower .Nie jest to najszcześliwsze rozwiązanie z uwagi na odległość kierownika od okna ale ty będziesz już bogatszy o tę wiedzę więc pewnych błędów się ustrzeżesz.


Wielkie dzięki! Bazując na Twoim projekcie przymocowalem dziś pierwszy uchwyt. Jutro dorzucę drugi i pochwale się efektami :) Ogólnie wyglada to całkiem dobrze, jedynie to jakość uchwytu mnie martwi, ale na to raczej nie ma rady.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości