Piecyk gazowy

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Piecyk gazowy

Postautor: marek » piątek, 14 wrz 2007, 14:44

Znalazłem w castoramie za 228 zł piecyk gazowy taki ja te na butle z tyłu tylko o połowę mniejszy na ta małą butle turystyczną.Z tymi gazowymi jest tylko 1 problem musi być dobra wentylacja.Co wy o tym sposobie ogrzewania myślicie :idea: :idea: :idea:

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Postautor: szary11 » sobota, 15 wrz 2007, 14:19

No ja bym chyba nie używał w niewiadówce piecyka gazowego. Za mała powierzchnia. A jak zaczniesz wentylkować to ciepłego powietrza nie utrzymasz. Elektryczne farelki chyba są najlepsze. Gorzej jak nie ma podpięcia pod prąd :roll: Chociaż żeby podgrzać i wyłączyć to mogło by się sprawdzić. Ale napewno nie przy spaniu.

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Postautor: serek » sobota, 15 wrz 2007, 16:18

ja to nawet przy spaniu nie zostawiam na dłuzej włączony,śpie czujnie albo wyłanczam dla swietego spokoju.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: marek » niedziela, 16 wrz 2007, 13:40

Ja szukam alternatywy dla prądu ,tu są dane tego piecyka:

PARAMETRY:

gaz propan-butan G30, ciśnienie gazu: 3,6kPa, stalowa obudowa z palnikiem na ścianie frontowej, kółka transportowe, maksymalna moc cieplna palnika: 4,2kW, zużycie gazu: 0,15m3/h (nastawione na max) 0,10m3/h (nastawione na normę), odcinanie dopływu gazu w przypadku braku płomienia lub gdy zawartość CO2 w pomieszczeniu zawiera się w przedziale: 0,8 – 1,5%.

Obrazek

slawek79
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2007, 22:06
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: slawek79 » niedziela, 16 wrz 2007, 21:44

No piecyk bardzo ładny. :D
Moje zdanie na temat ognia w przyczepce to raczej znasz. :(
Miałem tego nie poruszać, ale napiszę żeby mieć czyste sumienie.
Mojego serdecznego przyjaciela ojciec tak się złożyło, że zamieszkał w przyczepie( jakieś duże dwu osiowe ustrojstwo) a że klimat mamy dość zimny ogrzewał się piecykiem seryjnie zamontowanym w przyczepie. Całe ciepło uciekało przez wentylatory, to chłopina je pozamykał bo mu po prostu było zimno. Niestety to była ostania rzecz którą w życiu zrobił :cry: :cry: :cry: Czad to cichy morderca!!!
Tak więc ja na temat gazu, nafty i innych tego typu grzejników mam negatywne zdanie. Choć ten niby ma jakieś zabezpieczenia na zawartość CO2. No sam nie wiem :?: :?:

Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2008, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piecyk gazowy

Postautor: Sławek » niedziela, 17 lut 2008, 12:47

Pokusa do korzystania z takiego piecyka jest ogromna. Ekonomia może przyćmić zdrowy rozsądek. Ja z własnego doświadczenia odradzam stosowanie takiego ogrzewania do przyczepki. W tak małym pomieszczeniu jakim jest przyczepa masz 100% pewności , że osoby tam przebywające zostaną co najmniej podtrute. ( zawroty głowy , nudności itp. )
Przy spalaniu gazu propan-butan wydziela się para wodna , która osiada na ścianach pomieszczenia. W przyczepie powoduje zawilgocenie , które następnie potęguje uczucie zimna. No i spaliny mają mało przyjemny zapach.
Proponuję bardziej naturalne sposoby na podniesienie temperatury w przyczepie :D
sławek n126n

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Piecyk gazowy

Postautor: kotek » niedziela, 17 lut 2008, 16:07

Ja ze swej strony odradzałbym zastosowanie piecyka gazowego, jako ogrzewania docelowego przyczepy. Nieciekawy zapach, nawet jak ma katalizator, wilgoć to minusy tego ogrzewania. Radziłbym raczej jakieś ogrzewanie elektryczne. Są różnorakie rozwiązania. Zresztą jeździmy większości w miesiącach letnich, więc sprawa ogrzewania jest sprawą drugoplanową. Lepiej wziąć ze sobą drugi koc niż oddychać spalinami.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości