Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

Postautor: Wojciech N » niedziela, 18 wrz 2016, 22:36

Witam

mam pytanie: jak wysoką trzeba mieć bramę garażową, żeby zmieścić przyczepę N 126N do garażu?
Katalogowo ma 2,42m mierzyłem swoją, ale wyszło mi coś około 2,35m (niedokładny pomiar przyczepa stoi na nierównej ziemi).
Wjeżdżał ktoś swoja przyczepką do garażu ? w takim przypadku mamy pewną informację.

Jestem na etapie budowy domu i chciałem dać taką bramę, żeby czasami na zimę schować przyczepę do garażu na czas ewentualnych remontów sprzątania po sezonie, itp. Po co robić to na polu jak można w ciepłym garażu w długie zimowe wieczory.

Niestety w moim projekcie przewidziana była brama 2,25m, może uda mi się zastosować bramę nieco wyższa czyli 2,37 ale będzie ciężko, aktualnie jestem a etapie analizy.

Szukając zabiegów niezmniejszających wysokość przyczepy:
- demontaż włazu dachowego zyskamy około 8cm,
- zmniejszenie ciśnienia w kołach 1 może 2 centy.
- lub całkowity demontażu kół i przetoczenie z podjazdu do garaż na bębnach, zyskujemy dodatkowe około 18 cm.

Chodzi o jeden może dwa razy w roku, także dodatkowe ruchy w celu zmniejszenia wysokość wchodzą w grę.

To samo pytanie kieruje do posiadaczy N132, która według instrukcji ma aż 2,45m, może kiedyś uda mi się takową nabyć :)

Z góry dziękuje za pomoc i życzę miłego weekendu:)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2

dzin1975

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: dzin1975 » niedziela, 18 wrz 2016, 22:47

Siemka.Nie mam pojęcia jakie wymiary ma n126,ale może pomyśl o mniejszych kołach na czas ew wjazdów .Kiedyś widziałem Tico na dojazdówce,wyglądało jak od taczki.Może w tą stronę spróbuj...Albo http://allegro.pl/wozek-do-transportu-a ... 19654.html

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 19 wrz 2016, 07:54

Ja wyciągałem taką co stała na bębnach, i to na wysoki podjazd.
Zdecydowanie ODRADZAM takie rozwiązanie jeśli szanujesz swoją przyczepę, swój garaż i sprzęgło auta. Chyba że wyjazd masz idealnie na płasko, i sobie jakieś szyny wmurujesz na podłogę w garażu. Ale mimo wszystko odradzam.

Przekalkuluj ile Ci ewentualnie na wysokość zabierze brama o ile będzie rolowana / podnoszona do góry!

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: robert » poniedziałek, 19 wrz 2016, 10:18

Mój wjazd do garażu ma 240 cm i musiałem spuszczać powietrze z opon, aby nie przytrzeć okienkiem dachowym.
Chociaż raz czy dwa wyjechałem zapominając o oponach i nic nie urwałem, ale otarłem się o górny brzeg bramy wjazdowej.

PS. Okienko dachowe jest nieoryginalne - wymienione na takie jak na fotkach:

Obrazek
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: Wojciech N » poniedziałek, 19 wrz 2016, 13:22

dziękuje Panowie za informacje.

@Robert jak Twoja 132 spokojnie mieści się w 2,4m - to jest już dobrze.
Nawet jak będę miał mniej korzystną wysokość bramy czyli 2,25m to jakoś wjadę do garażu , te 15 centów gdzieś ukradnę.
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: degustibus » poniedziałek, 19 wrz 2016, 23:25

Ja mam wjazd 2,5m w świetle. Aby wjechać 126N musiałem zdjąć okno dachowe. Wtedy miałem może 2-3cm luzu.
Uważam że wjazd na samych bębna to ryzyko ich rozwalenia - mogą popękać. Już chyba szybciej bym poszedł na złom po stare felgi 13" od cc/sc/126/125 i wjeżdżał na gołych felgach.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: stachu_gda » wtorek, 20 wrz 2016, 00:08

degustibus pisze:Ja mam wjazd 2,5m w świetle. Aby wjechać 126N musiałem zdjąć okno dachowe. Wtedy miałem może 2-3cm luzu.
Uważam że wjazd na samych bębna to ryzyko ich rozwalenia - mogą popękać. Już chyba szybciej bym poszedł na złom po stare felgi 13" od cc/sc/126/125 i wjeżdżał na gołych felgach.


Jadąc na bębnach raz że robi się bruzdy w podłodze (przynajmniej betonowej:) ), dwa że nie ma opcji żeby nie pozdzierać ocynku z podpór i ich nie pokrzywić. Wg mnie to barbarzyństwo.

Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: Wojciech N » wtorek, 20 wrz 2016, 09:45

dzień dobry Panom,

wczoraj miałem na budowie gościa od bram i nie jest źle, będę miał 2,37m.

degustibus pisze:Ja mam wjazd 2,5m w świetle. Aby wjechać 126N musiałem zdjąć okno dachowe. Wtedy miałem może 2-3cm luzu.
Uważam że wjazd na samych bębna to ryzyko ich rozwalenia - mogą popękać. Już chyba szybciej bym poszedł na złom po stare felgi 13" od cc/sc/126/125 i wjeżdżał na gołych felgach.


Piszesz, że masz 126N (katalogowo 2,42m) więc jest niższa niż 132 (katalogowo 2,45m).
Dziwi mnie fakt że Robert ma 132 i wjazd 2,4 i wjeżdża, a niższa katalogowo 126, w wyższej bramie ma kolizje :/

hmmm ......
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: ttaber » wtorek, 20 wrz 2016, 09:52

A czy któraś z nich ma NIEseryjne zawieszenie (resor)?

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: robert » wtorek, 20 wrz 2016, 13:06

ttaber pisze:A czy któraś z nich ma NIEseryjne zawieszenie (resor)?

Tak

Wojciech N pisze:@Robert jak Twoja 132 spokojnie mieści się w 2,4m - to jest już dobrze.
Nawet jak będę miał mniej korzystną wysokość bramy czyli 2,25m to jakoś wjadę do garażu , te 15 centów gdzieś ukradnę.

Hmmm.... Oby :mrgreen:


W pierwszy weekend października będę na Śląsku - to zmierzę dokładnie wysokość bramy wjazdowej.
Tyle, że moja N132T (w zasadzie to teraz już kooby) to SAM i do tego po wymianie zawieszenia przez Henia (zundapp)

Obrazek
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N125N i N132

Postautor: WB55 » wtorek, 20 wrz 2016, 17:02

Z ciekawości poszedłem i zmierzyłem moją enke i wyszło 242 cm.Zawieszenie fabryczne,koła 175/70R13.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

Postautor: kooba » środa, 21 wrz 2016, 23:42

Nie sądzę żebyś przepchną 132 przez bramę 2,25. Wstawiałem z Robertem przyczepę do jego garażu. Przyczepa na resorach siedziała nisko (góra opony schowana w nadkolu) do tego jeszcze spuszczone powietrze z opon. Przy takiej konfiguracji przyczepa przeszła przez bramę na styk.
Żeby zmieścić się w 2,25 musiałbyś wprowadzać na samych bębnach.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

Postautor: reflexes » czwartek, 22 wrz 2016, 07:18

Żeby nie niszczyć bębnów i podjazdu udałbym się na pierwszy lepszy złom, kupił kawałek rury grubościennej o średnicy wewnętrznej przynajmniej takiej jak zewnętrzna bębna, do tego kawałek grubej tak gdzieś na 10 mm blachy, udał się do pierwszego z brzegu tokarza-spawacza i dorobił kółka. Jeżeli to ma być kilka razy w roku to można koła odkręcić, stalowe przykręcić i wtoczyć bez szkody dla podjazdu i bębnów.

Rakosnicek

Re: RE: Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

Postautor: Rakosnicek » czwartek, 22 wrz 2016, 08:55

reflexes pisze:Żeby nie niszczyć bębnów i podjazdu udałbym się na pierwszy lepszy złom, kupił kawałek rury grubościennej o średnicy wewnętrznej przynajmniej takiej jak zewnętrzna bębna, do tego kawałek grubej tak gdzieś na 10 mm blachy, udał się do pierwszego z brzegu tokarza-spawacza i dorobił kółka. Jeżeli to ma być kilka razy w roku to można koła odkręcić, stalowe przykręcić i wtoczyć bez szkody dla podjazdu i bębnów.

Ciekawy pomysł. Możliwe, że skorzystam. Dodatkowo chce zamontować wciągarkę na korbkę na końcu garażu, żeby przyczepa praktycznie bez wysiłku wjeżdżała.

Takie coś
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6482294959

Clipboard01.jpg

Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Re: Przyczepą do garażu, jak wysoka brama dla N126N i N132

Postautor: Wojciech N » piątek, 23 wrz 2016, 12:00

dziękuje kolejny raz Panowie za nowe informacje :)

reflexes pisze:Żeby nie niszczyć bębnów i podjazdu udałbym się na pierwszy lepszy złom, kupił kawałek rury grubościennej o średnicy wewnętrznej przynajmniej takiej jak zewnętrzna bębna, do tego kawałek grubej tak gdzieś na 10 mm blachy, udał się do pierwszego z brzegu tokarza-spawacza i dorobił kółka. Jeżeli to ma być kilka razy w roku to można koła odkręcić, stalowe przykręcić i wtoczyć bez szkody dla podjazdu i bębnów.


myślałem o czymś takim - tokarkę mam, materiału też nie brakuje, dodatkowo myślałem żeby rurę okleić grubą guma (to na celu ochrony podjazdu i podłogi w garażu)

Z bramą tak jak pisałem będzie 2,37m lub 2,4m ( w zależności od producenta) dzisiaj już będę miał nadproże bramy w garażu :) a jaka brama będzie ostatecznie, okaże się na wiosnę :)
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości