Tester świateł

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Tester świateł

Postautor: Paczek » czwartek, 1 wrz 2016, 08:06

Wykombinowałem sobie takie urządzonko :

Chyba nie wymaga tłumaczenia co i jak :?: :?: :?:

Prawa autorskie nie są zastrzeżone - można kopiować, klonować i rozpowszechniać :lol: :lol: :lol:
Załączniki
tester 12 v.jpg

grzesiek0

Re: Tester świateł

Postautor: grzesiek0 » czwartek, 1 wrz 2016, 09:09

No wyłączniki nadmiarowo-prądowe zastosowałeś w sam raz do instalacji oświetlenia przyczepy.

Obrazek

sMAJSTER

Re: Tester świateł

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 1 wrz 2016, 09:27

Kolory przy zasilaniu nawet się zgadzają.
Czy całość można komentować?
BO nie wiem co sądzić o tym poście.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Tester świateł

Postautor: kooba » czwartek, 1 wrz 2016, 16:53

Sprawdzałeś czy to działa?
Mam pewne wątpliwości co się stanie w przypadku zwarcia.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Tester świateł

Postautor: Paczek » czwartek, 1 wrz 2016, 19:57

kooba pisze:Sprawdzałeś czy to działa?
Mam pewne wątpliwości co się stanie w przypadku zwarcia.


Od kilku lat działa jak ta lala .....

sMAJSTER

Re: Tester świateł

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 1 wrz 2016, 21:51

Paczek Brawo TY
Powtórzę za Tobą pytanie
A kto to taki ? Zdradzisz ? Polecisz ? Zareklamujesz ?

Urządzenie jakie tu zdradzasz, polecasz, reklamujesz to ja na to odpowiadam ze to jest byle jak i byle co i nie polecam .
Dziwię się że tak mało forumowiczów kwestionuje propagowanie bylejakości . Taka postawa nie ma nic wspólnego z dbaniem o jakość i wspieranie polskich pomysłów dla karawaningu jakim są Niewiadówki . Jak ulał pasuje tu przysłowie ,, ukręcić bata z g...wna".
W przeciwwadze dla takiej postawy mogę przedstawić gotowe rozwiązaniehttp://allegro.pl/tester-gniazda-przyczepy-samochodowej-haka-7pin-i6455486327.html
a dla ambitnych merytoryczną wymianę doświadczeń w tym temacie http://forum.karawaning.pl/topic/21221-tester-gniazd-do-przyczep-oraz-instalacji-przyczep/
Życzył bym sobie żeby słowa Polak Potrafi miały wartość pozytywną .

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » czwartek, 1 wrz 2016, 22:33

sMAJSTER pisze:Paczek Brawo TY
Powtórzę za Tobą pytanie
A kto to taki ? Zdradzisz ? Polecisz ? Zareklamujesz ?

Urządzenie jakie tu zdradzasz, polecasz, reklamujesz to ja na to odpowiadam ze to jest byle jak i byle co i nie polecam .
Dziwię się że tak mało forumowiczów kwestionuje propagowanie bylejakości . Taka postawa nie ma nic wspólnego z dbaniem o jakość i wspieranie polskich pomysłów dla karawaningu jakim są Niewiadówki . Jak ulał pasuje tu przysłowie ,, ukręcić bata z g...wna".
W przeciwwadze dla takiej postawy mogę przedstawić gotowe rozwiązaniehttp://allegro.pl/tester-gniazda-przyczepy-samochodowej-haka-7pin-i6455486327.html
a dla ambitnych merytoryczną wymianę doświadczeń w tym temacie http://forum.karawaning.pl/topic/21221-tester-gniazd-do-przyczep-oraz-instalacji-przyczep/
Życzył bym sobie żeby słowa Polak Potrafi miały wartość pozytywną .

Tak tylko dodam, że to co wskazujesz to jest tester gniazda w aucie, to co skonstruował Paczek jak mniemam ma służyć do sprawdzania świateł w przyczepie.

P.s. Dodam, że pomysł ok, wykonanie, że tak powiem prowizoryczne :-) ale urządzenie w moim przypadku byłoby bardzo przydatne, bo jak mam przyczepę zaparkowaną na podwórku tak, że autem podjechać nie mogę i żeby coś sprawdzić to muszę ją wyciągać na ulicę. Ostatnio mi zginął jeden stop i mimo przejrzenia całej instalacji, poprawieniu styków, wymianie żarówki przed kolejnym wyjazdem okazało się, że dalej go nie ma. Dopiero solidna piąchopiryna (aż klosz zatrzeszczał) uzdrowiła go w okamgnieniu :-) . Podsumowując mając nawet takie cudo obyło by się bez nerwów.
W sumie wystarczyłoby zamiast tych bezpieczników dać jakieś gustowne włączniki, dorzucić po bezpieczniku i byloby spoko.
reflexes z tapatalk

sMAJSTER

Re: Tester świateł

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 1 wrz 2016, 22:50

Proszę bardzo wybierz ofertę jaka będzie dla Ciebie najkorzystniejsza http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tester+oswietlenia+przyczepy&bmatch=s0-uni-1-4-0812
Nie dyskutuje tutaj o zasadności i funkcji urządzenia tylko fakcie podchodzenia do tematu .

grzesiek0

Re: RE: Re: Tester świateł

Postautor: grzesiek0 » piątek, 2 wrz 2016, 07:14

reflexes pisze:..Dodam, że pomysł ok, wykonanie, że tak powiem prowizoryczne .....

... W sumie wystarczyłoby zamiast tych bezpieczników dać jakieś gustowne włączniki, dorzucić po bezpieczniku i byloby spoko.
reflexes z tapatalk

No i sam doszedłeś do sedna sprawy.

Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie wspierajmy druciarstwa.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » piątek, 2 wrz 2016, 07:20

sMAJSTER pisze:Proszę bardzo wybierz ofertę jaka będzie dla Ciebie najkorzystniejsza http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tester+oswietlenia+przyczepy&bmatch=s0-uni-1-4-0812

No własnie nie wiem co wybrać chemie do basenu czy tester napięcia ogrodzenia :lol: :lol: :lol: Ok, ok, żartowałem. Nie musisz wklejać kolejnych linków, potrafię obsługiwać allegro.

A tak całkiem poważnie. Czy Ty/Wy zawsze, wszystko robisz idealnie i zgodnie ze wszystkimi zasadami? Jest to urządzenie, które przydaje się pewnie raz na ruski rok i jak mniemam wykonane z tego co było zbędne pod ręką. Działa, nie ma w nim żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia niczyjego więc po co się czepiać? A wiem, bo to zrobił Paczek.

grzesiek0 pisze:
reflexes pisze:..Dodam, że pomysł ok, wykonanie, że tak powiem prowizoryczne .....

... W sumie wystarczyłoby zamiast tych bezpieczników dać jakieś gustowne włączniki, dorzucić po bezpieczniku i byloby spoko.
reflexes z tapatalk

No i sam doszedłeś do sedna sprawy.

Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie wspierajmy druciarstwa.

Nech pierwszy rzuci kamieniem kto jest bez winy. Ja tego nie zrobię.

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Tester świateł

Postautor: TomekN126N » piątek, 2 wrz 2016, 07:28

Człowiek chciał pomóc-pokazać (czyt. Paczek), a wyszło, jak zwykle (czyt sMAJSTER, Grzesiek0). Pewnie znowu zostanę posądzony o stronniczość, ale czy nie ważniejsze od wyglądu urządzenia, jest jego działanie? Rany, czy zawsze musi się znaleźć ktoś, kto skrytykuje i ośmieszy każdy pomysł? Niedługo nikt nie będzie wstawiał tu swoich pomysłów i rozwiązań, bo i po co. Chłopaki, szkoda mi Was, bo wolicie wstawić milion linków na allegro, niż sami coś pogłówkować.
Powiem wprost moje zdanie: wali mnie wygląd urządzenia, a podoba mi się pomysł, przydatność i to, że działa. To tyle.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

grzesiek0

Re: Tester świateł

Postautor: grzesiek0 » piątek, 2 wrz 2016, 07:31

reflexes pisze:Nech pierwszy rzuci kamieniem kto jest bez winy. Ja tego nie zrobię.


Te czasy już dawno minęły.

Teraz żyjemy w cywilizowanych czasach.
Są bardziej wyrafinowane metody kamienowania. :mrgreen:

TomekN126N pisze:Powiem wprost moje zdanie: wali mnie wygląd urządzenia, a podoba mi się pomysł, przydatność i to, że działa. To tyle.


No i takie podejście jest naganne.
Odnieś to do renowacji motocykli. Też Cię będzie waliło.

Jak niewiadów to musi być po kosztach, brzydko i z byle czego?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » piątek, 2 wrz 2016, 08:06

grzesiek0 pisze:Jak niewiadów to musi być po kosztach, brzydko i z byle czego?

Ale to tylko narzędzie, które nie ma nic wspólnego z niewiadówką.

czubinski81
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 19 mar 2016, 17:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Tester świateł

Postautor: czubinski81 » piątek, 2 wrz 2016, 08:56

Ludzie czy was do końca powalił chłopak pokazuje jak szybko zrobić tester a wy oczywiscie siedzicie i hejtujecie a sami nic żeście nie zrobili. Właśnie dlatego nie wstawiam zdjęć z remontu. Jak zakładałem konto na tym forum to myślałem że tu się pomysłowość nagradza, bo na allegro gotowca kupić każdy potrafi a zrobic coś samemu to już nie.

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Tester świateł

Postautor: Mr.Makarena » piątek, 2 wrz 2016, 09:09

sMAJSTER pisze:Paczek Brawo TY
Powtórzę za Tobą pytanie
A kto to taki ? Zdradzisz ? Polecisz ? Zareklamujesz ?

Urządzenie jakie tu zdradzasz, polecasz, reklamujesz to ja na to odpowiadam ze to jest byle jak i byle co i nie polecam
Życzył bym sobie żeby słowa Polak Potrafi miały wartość pozytywną .



Jak som trytytki to znaczy ze jest zrobione profesjonalnie :-) Jakby trytytkow nie bylo to faktycznie byloby druciarstwo :-)
Pozdrawiam :

Mr.Makarena


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości