Klej bonaterm

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Klej bonaterm

Postautor: Waski » czwartek, 14 lip 2016, 19:05

Cześć

Szybkie pytanie i mam nadzieje, że szybka odpowiedź.

Wielu z Was opisuje w swoich wątkach remontowych, kleicie tapicerkę klejem bonaterm ale nikt nawet w przybliżeniu nie podaje ile takiego kleju zużywa mniej więcej na 1m2 i stąd moje pytanie. Ile kleju liczyć na przyklejenie samej podsufitki w n126n tj 6m2?

sMAJSTER

Re: Klej bonaterm

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 14 lip 2016, 19:37

Moje zużycie to na 1kg =7 m2 wykładziny klej bonaterm pod pistolet .(przyklejonej z dodatkowymi wrażeniami zapachowo-odczucio-doświadczalnymi)

Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Re: Klej bonaterm

Postautor: Waski » czwartek, 14 lip 2016, 19:47

Ktoś to z pędzla próbował nakładać? Niestety ale do pistoletu nie mam dostępu

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

sMAJSTER

Re: Klej bonaterm

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 14 lip 2016, 20:02

Masz dwa rodzaje nakładania, zapoznaj się z ofertą producenta. Pod pędzel na pewno będziesz miał większe zużycie moim zdaniem przynajmniej o 1/3 .

Awatar użytkownika
misiekban
Posty: 84
Rejestracja: środa, 30 sty 2013, 21:13
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Klej bonaterm

Postautor: misiekban » czwartek, 14 lip 2016, 21:28

Bonaterm A+. Nakładany pędzlem. Zużyłem około 12 - 13 kg, a to dlatego że kleiłem dwie warstwy: podkład 3mm grafitowy i wierzchnią warstwę żółtą 5mm.
Pozdrawiam MISIEK

sMAJSTER

Re: Klej bonaterm

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 14 lip 2016, 21:40

misiekban pisze:Bonaterm A+. Nakładany pędzlem. Zużyłem około 12 - 13 kg, a to dlatego że kleiłem dwie warstwy: podkład 3mm grafitowy i wierzchnią warstwę żółtą 5mm.

Pole powierzchni np jednej warstwy to jakie miałeś zużycie. Bo jak podajesz w kilogramach to chyba tylko zużycie do wdychania.
Podaj jeszcze czy miałeś kaca po nim:)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Klej bonaterm

Postautor: stachu_gda » piątek, 15 lip 2016, 07:31

Nie ma czegoś takiego jak zużycie na powierzchnię, bo z różną wydajnością klei się różne powierzchnie. Ja kleiłem piankę + laminat, potem remontówkę + folia na piance i na zapiekankę zeszło mi 16kg na oko (jeszcze drzwi nie wyklejałem ale coś koło tego będzie).
Ale... Remontówka dużo chłonie, a laminat czy folia alu w ogóle. Druga rzecz że parę miejsc wyklejałem podwójnie żeby wyrównać więc powierzchnia większa. Trzecia że część kleju poszła na podłogę pod linoleum. Myślę że wyszło mi około 16kg/55m2 średnio, czyli bardzo na oko 4m2 z kilograma. Bonaterm nakładany pędzlem (nigdy nie pamiętam czy to AS czy A+).

Podsumowując, na sufit na jedną warstwę kilogram Ci nie wystarczy (pamiętaj żeby nakładać na obie powierzchnie) albo wystarczy ale na przykład zabraknie Ci na pasek 10cm na końcu i będziesz sobie pluł w brodę, a następne opakowanie to 4kg, więc kup czwórkę albo 1 jedynki i styknie. Takie moje zdanie.

Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Re: Klej bonaterm

Postautor: Waski » piątek, 15 lip 2016, 07:49

Coś mi się wydaje ze zakupie 2x0.8 bo takie są dostępne w sklepie w którym mogę się zaopatrzyć na miejscu. W razie czego podjadę po kolejną

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Klej bonaterm

Postautor: stachu_gda » piątek, 15 lip 2016, 08:03

Waski pisze:Coś mi się wydaje ze zakupie 2x0.8 bo takie są dostępne w sklepie w którym mogę się zaopatrzyć na miejscu. W razie czego podjadę po kolejną

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


Daj znać potem czy starczyło, żeby było info dla innych remontujących.

komar
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 27 maja 2016, 08:36

Re: Klej bonaterm

Postautor: komar » piątek, 15 lip 2016, 11:49

ja zuzyłem 4,5 litra na całą smarowałem tylko przyczepe ale gróbo i na to remonówka.trzyma ładnie i bez przebić.w kanistrze 5l. koszował 65zl.kupiłem w miejscowej hurtowni Gazda.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Klej bonaterm

Postautor: stachu_gda » piątek, 15 lip 2016, 12:02

komar pisze:ja zuzyłem 4,5 litra na całą smarowałem tylko przyczepe ale gróbo i na to remonówka.trzyma ładnie i bez przebić.w kanistrze 5l. koszował 65zl.kupiłem w miejscowej hurtowni Gazda.


Przy smarowaniu tylko jednej powierzchni należy pamiętać, że jest to dopuszczalne WYŁĄCZNIE jeśli jedna warstwa jest przepuszczalna a druga nieprzepuszczalna i może bez problemu odparować rozpuszczalnik.

Mimo wszystko uważam, że lepiej smarować dwie klejone strony, tak jak się powinno to robić. Jeśli jednak smarujemy już tylko jedną stronę, to KONIECZNIE tę nieprzepuszczalną i oczywiście doklejamy natychmiast wykładzinę póki z kleju nie odparował rozpuszczalnik. Moim zdaniem utrudnianie sobie roboty ale co kto lubi :)

sMAJSTER

Re: Klej bonaterm

Postautor: sMAJSTER » piątek, 15 lip 2016, 12:16

stachu_gda pisze:
komar pisze:ja zuzyłem 4,5 litra na całą smarowałem tylko przyczepe ale gróbo i na to remonówka.trzyma ładnie i bez przebić.w kanistrze 5l. koszował 65zl.kupiłem w miejscowej hurtowni Gazda.


Przy smarowaniu tylko jednej powierzchni należy pamiętać, że jest to dopuszczalne WYŁĄCZNIE jeśli jedna warstwa jest przepuszczalna a druga nieprzepuszczalna i może bez problemu odparować rozpuszczalnik.

Mimo wszystko uważam, że lepiej smarować dwie klejone strony, tak jak się powinno to robić. Jeśli jednak smarujemy już tylko jedną stronę, to KONIECZNIE tę nieprzepuszczalną i oczywiście doklejamy natychmiast wykładzinę póki z kleju nie odparował rozpuszczalnik. Moim zdaniem utrudnianie sobie roboty ale co kto lubi :)

Ja jestem zwolennikiem nakładanie kleju na dwie strony.
Pewność ze będzie trzymać i można większe powierzchnie wyklejać .

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Klej bonaterm

Postautor: cuubbee » piątek, 15 lip 2016, 12:22

ja zużyłem prawie cała bańkę 5L Bonatermu przy czym smarowałem pędzlem tylko ściany z tego względu ze smarowanie wykładziny remontowej kończyło się plamami przesiąkniętego kleju.
N126n

Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Re: Klej bonaterm

Postautor: Waski » piątek, 22 lip 2016, 08:51

stachu_gda pisze:
Waski pisze:Coś mi się wydaje ze zakupie 2x0.8 bo takie są dostępne w sklepie w którym mogę się zaopatrzyć na miejscu. W razie czego podjadę po kolejną

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


Daj znać potem czy starczyło, żeby było info dla innych remontujących.



2 x 0,8kg Na sufit jakies 0,6kg a na wykładzinę 1kg smarowane w jednym czasie. Nie czekałem aż odparuje rozpuszczalnik bo po pierwsze nie ma takiej informacji na opakowaniu albo się nie doszukałem, po drugie gdy kończyłem smarować wykładzinę to wydawało mi się, że początek jest już prawie suchy.

Kleiłem w 3 osoby... czas smarowania 10 min klejenia też 10 min :)

P.S Wykładzina remontowa mi nie przepuściła kleju i oczywiście tak jak pisali wszyscy bez żadnego podkładu prześwituje :)

Awatar użytkownika
misiekban
Posty: 84
Rejestracja: środa, 30 sty 2013, 21:13
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Klej bonaterm

Postautor: misiekban » niedziela, 24 lip 2016, 09:35

sMAJSTER pisze:
misiekban pisze:Bonaterm A+. Nakładany pędzlem. Zużyłem około 12 - 13 kg, a to dlatego że kleiłem dwie warstwy: podkład 3mm grafitowy i wierzchnią warstwę żółtą 5mm.

Pole powierzchni np jednej warstwy to jakie miałeś zużycie. Bo jak podajesz w kilogramach to chyba tylko zużycie do wdychania.
Podaj jeszcze czy miałeś kaca po nim:)

Małe sprostowanie: nie 12-13 kg tylko 12-13 puszek.
Puszka faktycznie ma 0,8kg, bo właśnie kleiłem wczoraj pozostałą puszką nową tapicerkę na domowe krzesła.
Czyli 13x0,8=10,4 kg !

"Kaca" nie miałem - nie nawdychałem się raczej, dzień był wietrzny i kleiłem z przerwami na piwko i z wymontowana pokrywą dachu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam MISIEK


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości