Przedsionek do N-126 E

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: bromba » niedziela, 26 kwie 2009, 17:13

Witam kolegów. FINGER jak obiecałem to i zrobiłem. Zdjęcia wysłałem do BARTOSZA z prośbą żeby umieścił je w tym poście. Przedsionek mi się podoba. Na wietrze nie wygląda na naprężony. Nie zakładałem śledzi itp. Wygląda na solidnie wykonany ale trzeba przeżyć pierwszą burzę żeby stwierdzic że naprawde jest ok. Ma inny stelarz niż mój stary. Rurki na wzór zachodnich stelarzy. Bardzo przez to łatwo się rozkłada. Kształt przedsionka i rozkład drzwi tak jak w starym z tym, że w starym nie ma w drzwiach frontowych rurki na środku a tu jest. To chyba tyle. Napewno jak się go ponaciąga będzie lepiej sie prezentował. Pozdrawiam :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: finger » niedziela, 26 kwie 2009, 20:49

bromba, Dzięki za informacje . Teraz pozostaje tylko czekać na fotki .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: bartosz » poniedziałek, 27 kwie 2009, 23:43

Zdjęcia dodane przepraszam za opóźnienie

bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: bromba » wtorek, 28 kwie 2009, 07:10

Bartosz dzięki za dodanie zdjęć :D .. i to ja powinienem przeprosić, że nie potrafie dodac sam zdjęć. FINGER ...sorry ale teraz żałuje, że nie ponaciągałem przedsionek jak należy ale strasznie wiało i zaraz po zrobieniu zdjęć go spakowałem. Muszę dodać że rurki pionowe są regulowane i bez regulacji tych rurek przedsionek mój tak a nie inaczej wygląda. A i jeszcze jedno.. w drzwiach przednich na te okna można założyć firanki od wewnątrz. Nad nimi wzdłóż wszyty jest taki wałek na który zakłada się żabki na kółkach które są dołączone do przedsionka i do nich można podczepić firanki. Jak pojadę za 2 tyg na weekend to rozłoże go prawidłowo i też zrobie zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie kolegów.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: konrad » wtorek, 28 kwie 2009, 07:42

no no, jestem pod wrażeniem :shock: :D
super wygląda

Widzę że stelaż identyko jak w zachodnich - co jest na końcu rurek przy przyczepie ?
Gratuluje zakupu
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 08:01

konrad pisze: - co jest na końcu rurek przy przyczepie ?
Gratuluje zakupu



ja tam nic nie widzę, chyba brak zakończenia pasującego do przyczepy , a rurka jest poprostu wsadzona jakby do rękawa i juz...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: bromba » wtorek, 28 kwie 2009, 08:29

SEREK a co masz tam zobaczyć ?? W starym przedsionku "wsadzałem " rurkę w rękaw i w tym też "wsadzam" z tym, że ten rękaw jest otwieralny na rzepy i jak widać nie dociągnołem jak należy rzepy. / chodziło o czas..bo wiatr na lotnisku to co innego niż w blokowisku /a jak naciągniesz przedsionek do przodu to nie będziesz słyszał ocierania rurki o przyczepę prawda?. To ich konstrukacja. W zachodnich końcówkę rurki w tym miejscu zaczepiłbyś na specjalnym uchwycie montowanym na ścianie przyczepy. W N-126E nie ma takiej opcji. Ja osobiście naklejam na końcówkę rurki zwykły plaster, żeby nie uszkodzić przy nagłych podmuchach wiatru ściany przyczepy. Pozatym kocham mój przedsionek i nie pozwolę go krytykowac :D

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: konrad » wtorek, 28 kwie 2009, 08:47

Właśnie chodzi mi o to, czy masz tam haczyk metalowy jak w zachodnich, czy jakieś inne zakończenie
ja mam haczyk i położyłem go na budce - siedział ładnie - choć nie mam tej kieszeni, ale rurka jest na tyle sztywno że nie zjeżdża
właśnie zastanawiam się nad sensem montowania haczyków, dlatego tak pytam każdego ;)
może wystarczy zabezpieczyć jakąć gumą metal i będzie OK :roll:

w małych niewiadkach jest jak pisze Bromba - nie ma za bardzo gdzie przykręcić zaczepów, bo kant jest wyłukowany
i trzeba by je zamocować 10-15cm poniżej linii dachu. W zachodnich jest tam kąt prosty i zaczepy są pod samym dachem.
opisywałem to w którymś wątku o przedsionkach, dawałem nawet schemat

Serku, a jak poradził sobie Sowa ?

edit wspomniana dyskusja http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=670&start=15
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 10:14

Konrad wszystko się zgadza , przeciez pisałem ...że to rekaw i pewnie na tym się tylko opiera , tak jak juz wspomniał w poprzednim poście kolega..., ( tez tak miałem w starym przedsionku ) rękaw był poprawiany co rok i wzmocniony dodatkowo trwalszym materiałem... co do Sowy to temat znam świetnie chocby dlatego że przyczepa ta stoi obok mojej hehehe .

Ja posiadam przedsionek zach. i zaczepy( klipsy) tez i jest z nimi kłopot tak jak pisałem ...enka jest zbyt owalna na połączeniach scian z dachem i te klipsy się do tego nie nadaja... sam na zlocie w Warce bede robił nowe mocowania ( oczka) ,żeby rurki zaczepić...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: konrad » wtorek, 28 kwie 2009, 11:22

serek pisze:wszystko się zgadza , przeciez pisałem ...że to rekaw i pewnie na tym się tylko opiera , tak jak juz wspomniał w poprzednim poście kolega..., ( tez tak miałem w starym przedsionku ) rękaw był poprawiany co rok i wzmocniony dodatkowo trwalszym materiałem...

ale rurka opiera sie o przyczepę a nie na tym uchu, ono służy tylko do przytrzymania na właściwym miejscu
żeby się np nie zsunęło - przynajmniej tak było w starych aluminiowych

co do Sowy to temat znam świetnie chocby dlatego że przyczepa ta stoi obok mojej hehehe .

a możesz zdradzić tajemnicę jak :?: :wink:
pisał że ma te uchwyty plastikowe, ale ciekaw jestem w których miejscach ?

Ja posiadam przedsionek zach. i zaczepy( klipsy) tez i jest z nimi kłopot tak jak pisałem ...enka jest zbyt owalna na połączeniach scian z dachem i te klipsy się do tego nie nadaja...

oglądając filmik z rozkładania wiedziałem że będziesz musiał coś zmienić

sam na zlocie w Warce bede robił nowe mocowania ( oczka) ,żeby rurki zaczepić...

no to powodzenia :!: ... i będę Cię męczył po powrocie :mrgreen:

ps kupowałeś haczyki w TAMie ?
pytam, bo przesyłka jest droższa od towaru :(
ja czekam na odpowiedz z krk sklepu
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 11:43

Tak to jest ,ze cena takich pierdułek jest nizsza niz przesyłki... chyba ze sam się pofatygujesz...
Co do przyczepy tescia to jak nie zapomne to wezme dzis aparat i cykne Ci pare zdjęc jak to jest u niego ustawione ... tylko ktoś mi musi przypomniec tel. hehe u mnie z pamiecią bardzo słabawo hehe

Sowa tez mi coś obiecał i juz minął rok i dalej czekam hehehe on strasznie chyba zapracowany jest ...nawet na Warkot nie jedzie... :(
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: konrad » wtorek, 28 kwie 2009, 12:32

serek pisze:Tak to jest ,ze cena takich pierdułek jest nizsza niz przesyłki... chyba ze sam się pofatygujesz...


niestety, dlatego nie wiem czy coś nie wymyśle sam
kurcze ten haczyk do fartucha kosztuje 3zł, na 3m potrzeba mi ok 10szt - 30zł
i przesyłka 20zł - 50zł za 10 plastikowych haczyków :shock: :(


Co do przyczepy tescia to jak nie zapomne to wezme dzis aparat i cykne Ci pare zdjęc jak to jest u niego ustawione ...
tylko ktoś mi musi przypomniec tel. hehe u mnie z pamiecią bardzo słabawo hehe


nawet nie chodzi o fotki, ale ciekaw jestem gdzie zamocował te zaczepy
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 12:53

Wiesz co mozez sie pobawić w majsterkowicza i z kawałka cienko sciennej rurki( może byc miedziana) przewiercić ja na wylot włozyc śrubke i przewiercic dziurke przez skorupe przyczepy i nakręteczk i w taki sposób mozesz miec własnej roboty oczko ...albo ładna srubka do jej główki przyspawac delikatnie nakrętkę ( pasował by " 8 " 0 i to samo jak poprzdnio... i wtedy oszczędzasz na kosztach zakupu i kosztach przesyłki .... co do tych chaczyków do fartucha pod przyczepe... to chyba jednak aż tyle nie potrzebujesz mocowań... może daj tylko w nadkolu tak jak to jest orginalnie i po jednym na końcach przyczepy( przód - tył) ... co do pomysłu czym da sie je zastapic to daj pomyslec i cos wykombinuje... :lol:

Pozdrawiam Sergiusz
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: konrad » wtorek, 28 kwie 2009, 13:23

serek pisze:Wiesz co mozez sie pobawić w majsterkowicza i z kawałka cienko sciennej rurki( może byc miedziana) przewiercić ja na wylot włozyc śrubke i przewiercic dziurke przez skorupe przyczepy i nakręteczk i w taki sposób mozesz miec własnej roboty oczko ...albo ładna srubka do jej główki przyspawac delikatnie nakrętkę ( pasował by " 8 " 0 i to samo jak poprzdnio... i wtedy oszczędzasz na kosztach zakupu i kosztach przesyłki .... co do tych chaczyków do fartucha pod przyczepe... to chyba jednak aż tyle nie potrzebujesz mocowań... może daj tylko w nadkolu tak jak to jest orginalnie i po jednym na końcach przyczepy( przód - tył) ... co do pomysłu czym da sie je zastapic to daj pomyslec i cos wykombinuje... :lol:

Pozdrawiam Sergiusz



hehe - ważne żeby nie robić ze stali, bo będzie rdzą zaciekać
miedź powinna być OK

co do fartucha - można by naciąć rurkę miedzianą i przykręcić pod spodem ?
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Przedsionek do N-126 E

Postautor: serek » wtorek, 28 kwie 2009, 13:46

konrad pisze:[
co do fartucha - można by naciąć rurkę miedzianą i przykręcić pod spodem ?


No moze byś , ale naciecie musisz mocno oszlifować ,bo po jednym założeniu kedra zostanie w rurce, a reszta w dłoni hehehe

ale wiesz co poszukaj jakis komisów z przyczepa , gdzie maja przyczepy w mocnym rozkładzie i odsprzedali by taka listwe do kedry...bo duzo jej przeciez nie potrzebujesz...!!!
życie jak droga, kiedyś się kończy...


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości