Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
fanklubvw
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 10:38

Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: fanklubvw » środa, 22 lip 2015, 10:37

Czy spotkał ktoś Was, przyczepy przystosowane w jakimś stopniu dla os. niepełnosprawnej ? Czy sądzicie że adaptacja przyczepy typu Niewiadów pod kątem wózka jest możliwa ?

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » środa, 22 lip 2015, 11:06

Wszystko się da, zależy to oczywiście od wielkości portfela.
Dla ilu osób miałaby być przyczepa przystosowana?

Na camperach się spotkałem z takimi zabudowami ale i w przyczepie jest to możliwe tylko bardziej upierdliwe.

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: piotr05 » środa, 22 lip 2015, 11:16

mam znajomego co ma przerobioną przyczepe do wjazdu wózkiem inwalidzkim ale to jest sandwicz a nie niewiadówka.

Widziałem także niewiadówkę przerobiona na garaz dla motocykli
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki


fanklubvw
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 10:38

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: fanklubvw » środa, 22 lip 2015, 12:20

mam znajomego co ma przerobioną przyczepe do wjazdu wózkiem inwalidzkim ale to jest sandwicz a nie niewiadówka.
>>> właśnie wjazd wózkiem do jakiejkolwiek przyczepy najbardziej mnie zastanawia... Nie wiem na ile i czy w ogóle da się w jakiś rozsądnych pieniądzach poszerzyć wjazd do przyczepy. Wózek ma szerokość 68 cm. Czy jest szansa by zobaczyć zdjęcia przyczepy Twojego znajomego na wózku ?

Widziałem także niewiadówkę przerobiona na garaz dla motocykli
>>> no proszę, to też z podobnymi problemami bym sie borykał.

Wszystko się da, zależy to oczywiście od wielkości portfela.
>>> tak, znam tę zasadę :-) Dobitnie miałem z nią do czynienia jak przystosowywałem auto do swoich potrzeb.

Dla ilu osób miałaby być przyczepa przystosowana?
>>> max 2 osoby z czego jedna na wózku.

Na camperach się spotkałem z takimi zabudowami ale i w przyczepie jest to możliwe tylko bardziej upierdliwe.
>>> tak, widzialem campery przerobione ale przez firmy sie w tym specjalizujące. Wiec to odpada. Widziałem sporadyczne przeróbki w stylu "hand made" i wyglądało to ciekawie. Niestety z różnych powodów, w tym głównie fizycznych moje zdolności manualne są marne. Wiec raczej wchodziło by w gre zlecenie tego komuś.
Mam też świadomość że przeróbka przyczepy pod wózek inwalidzki będzie wiązała sie z przeznaczeniem pewnej przestrzeni pod sam wózek (by wjechać, nawrócić itp). Dlatego nie liczę na jakieś wyszukane luksusy. Gdyby udało sie zmieścić łóżko, wc, umywalkę, lodówkę, zlew, palnik + szafki to i tak byłoby super.

fanklubvw
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 10:38

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: fanklubvw » środa, 22 lip 2015, 12:25

Benior, dziękuję za linki i zdjęcia :-) Już wiem coś więcej :-)

ps. znalazłem całkiem sporo dobrych zdjęć obrazujących dostosowanie. Być może komuś sie przyda: http://www.coachbuiltgb.co.uk/picture-and-video-gallery/

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » środa, 22 lip 2015, 12:43

Tylko zastanów się czy przyczepa to dobry pomysł.
Samo podpinanie przyczepy, rozkładanie podpór i manewrowanie może okazać się męczące dla jednej osoby.
Do tego rozkładanie przedsionka lub przynajmniej daszku ale można to załatwić markizą.

Z niewiadówek to możesz patrzyć tylko na eNke lub 132 bo zapiekanka jest za mała na cokolwiek.
Może zamiast powiększyć drzwi lepiej wykombinować wjazd od tyłu, taka ściana kładziona by spełniała dwie funkcje, ściany i podjazdu.
Mogłoby to być podzielone na dwie części góra i dół co by po otwarciu był i daszek i podjazd.

Coś na ten wzór
Obrazek

fanklubvw
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 10:38

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: fanklubvw » środa, 22 lip 2015, 13:13

Benior, kolejne zdjęcie, dzięki.

Tylko zastanów się czy przyczepa to dobry pomysł.
>>> Przyczepa to jeden z dwóch pomysłów. Drugi pomysł to bus przerobiony na campera. Sądzisz że to drugie rozwiązanie będzie lepsze ?

Samo podpinanie przyczepy, rozkładanie podpór i manewrowanie może okazać się męczące dla jednej osoby.
Do tego rozkładanie przedsionka lub przynajmniej daszku ale można to załatwić markizą.
>>> rozumiem

Z niewiadówek to możesz patrzyć tylko na eNke lub 132 bo zapiekanka jest za mała na cokolwiek.
>>> no właśnie... Z jednej strony wielkość - i trzeba to głośno powiedzieć :-) "ma znaczenie". Z drugiej taniej byłoby taki pomysł i adaptacje sprawdzić na małej, prostej przyczepie ze względu na koszty i doświadczenia własne. Przypuszczam ze po zrobieniu takiej przyczepy okaże sie ze pewne rzeczy można by zrobić inaczej, z innych rozwieszań zrezygnować na rzecz jeszcze innych...

Może zamiast powiększyć drzwi lepiej wykombinować wjazd od tyłu, taka ściana kładziona by spełniała dwie funkcje, ściany i podjazdu.
Mogłoby to być podzielone na dwie części góra i dół co by po otwarciu był i daszek i podjazd.
>>> no pewnie i można by... może gdzieś, ktoś by sie tego podjął. Ale by taki bajer zrobic to juz chyba wyższa szkoła jazdy...

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » środa, 22 lip 2015, 14:59

Mi się wydaje, że na przebudowę czegokolwiek wydasz podobne pieniądze.
Z pewnością jak już zbudujesz coś co sobie wymyślisz to i tak będziesz chciał z czasem przerobić .... tak już jest.
Więc trzeba wszystko bardzo mocno przemyśleć.

Osobiście wolałbym poruszać się małym busem np. renault traffic z podwyższanym dachem bo nawet mógłby służyć jako jedyne auto w domu.
Można też kupić ze zwykłym dachem i tu jest zaleta, że wjedziesz pod każdą galerię handlową czy parking podziemny bo praktycznie wszystkie maja min. 2m wysokości
Kolejna zaleta busa to taka, że wjedziesz nim do centrum miasta i zaparkujesz na miejscu osobówki.
Często są ograniczenia na zachodzie wjazdu przyczepami i camperami do centrów miast a to jest zwykły busik :)

Jeśli taki busik tylko dla 2os. to spokojnie można zaprojektować duże wygodne łóżko, aneks kuchenny, szafę, szafki a nawet toaletę z prysznicem. Do tego ogrzewanie i zbiorniki na czystą i brudną wodę.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » poniedziałek, 27 lip 2015, 09:16

Tu jeszcze znalazłem fajny pomysł na przyczepę.
Można pomyśleć o zaadoptowaniu eNki na wzór tej przyczepy.

http://happiercamper.com/

Ale i tak jestem dalej za przeróbką busa i tym bardziej, że już posiadasz T5 .... tak gdzieś wyczytałem.

fanklubvw
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2015, 10:38

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: fanklubvw » piątek, 21 sie 2015, 13:20

Bardzo Wam dziękuję za opinie, sugestie. Rzeczywiście przeróbka busa pod moje potrzeby wydaje sie być bardziej racjonalna. Coraz bardziej przekonuję sie do tego rozwiązania. Nie wiem czy bus T5 do tego będzie najlepszy; być może większy bus będzie bardziej komfortowy co ze względu na wózek i powierzchnie jaką zabiera będzie kluczowe. Przeglądam zdjęcia, znajduję co rusz jakieś ciekawe rozwiązania, wiec fajnie. Wygląda na to że techniczne możliwości są w moim zasięgu.

Ps. Czy orientujecie sie czy fiaty ducato posiadają płaską przestrzeń między kabiną kierowcy a środkową częścią samochodu (taki próg posiadał np VW T4) :
Obrazek

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » piątek, 21 sie 2015, 15:17

Zdaje mi się, że nie jest równa ale to nie problem.
Właśnie w podłodze możesz poprowadzić wszystkie instalacje wodne i elektryczne. Możesz ją również dodatkowo docieplić. Od podłogi ciągnie najbardziej co zostało potwierdzone na tym forum jak i innych.
Jeden z trojaczków to chyba najrozsądniejsza decyzja. Szerokość wewnątrz to prawie 190cm. Firmy przerabiające na campery robią łóżka w poprzek dzięki czemu możesz mieć dużą przestrzeń za przednimi fotelami. Przednie fotele obracane i robi się piękny camper.
Szerokie drzwi ułatwią Ci montaż rampy czy windy.
Wybrałbym wersję L3H2 lub L3H3 ponieważ zmieścisz się w 6m długości a często są dodatkowe opłaty jeśli camper jest dłuższy niż 6m np. na promie czy kempingu.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Przyczepa przygotowana pod os. na wózku

Postautor: Benior » piątek, 21 sie 2015, 15:28

podłoga nie jest równa
Obrazek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości