Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 22 wrz 2008, 16:08

matse pisze:No jest to ciekawe rozwiązanie, czegoś takiego się nie spodziewałem, ale trochę bym się bał czy mi w czasie "operacji" nie odleci podczas silniejszego wiatru. Zresztą jak mam wychodzić na zewnątrz to się już przejdę do normalnej toalety.

Pozdr. matse
no i sami widzimy że w Niewiadówce jest za mało miejsca na własną toaletę. namiot dodatkowy to strata czasu i pieniędzy. jeszcze pokusił bym się na zamontowanie toalety chemicznej ale w przedsionku o zwiększonej powierzchni. na dłuższych postojach tak, ale na krótkich wyjazdach to faktycznie lepiej do WC na kampingu. nie zawsze są toalety chemiczne do zlewania nieczystości. wożenie takowych w przyczepie naszej jest zbyt uciążliwe.rezygnuje.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: gogi123 » poniedziałek, 22 wrz 2008, 16:13

Kupilem Wc Campingaz ze zbiornikiem 20l na fekalia. Stawiam to w namiociku prawie identycznym jak na zdjeciu. Namiot stoi w przedsionku - z przodu przy oknie przyczepki 126n. Niby miejsca zabiera ale ma w nim kolo kibelka np poleczki z przyborami i roznymi drobiazgami. Miejsci sie jeszcze kosz na brudne ciuchy, Zaneta na ryby, plyny itp
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » poniedziałek, 22 wrz 2008, 18:16

bogus bednarski pisze:
matse pisze:No jest to ciekawe rozwiązanie, czegoś takiego się nie spodziewałem, ale trochę bym się bał czy mi w czasie "operacji" nie odleci podczas silniejszego wiatru. Zresztą jak mam wychodzić na zewnątrz to się już przejdę do normalnej toalety.

Pozdr. matse
no i sami widzimy że w Niewiadówce jest za mało miejsca na własną toaletę. namiot dodatkowy to strata czasu i pieniędzy. jeszcze pokusił bym się na zamontowanie toalety chemicznej ale w przedsionku o zwiększonej powierzchni. na dłuższych postojach tak, ale na krótkich wyjazdach to faktycznie lepiej do WC na kampingu. nie zawsze są toalety chemiczne do zlewania nieczystości. wożenie takowych w przyczepie naszej jest zbyt uciążliwe.rezygnuje.


Witam ponownie :D - prosze czytac tekst ze zrozumieniem :D - zalozylem temat " jaka toalete chemiczna kupic - jakiej firmy itp " - a nie jak to kolega pisze " warto czy nie warto kupic " - ja do zkupu jestem juz przekonany - wiec agitowanie za nie kupowaniem toalety chemicznej nie ma sensu :D - ale ze kazdemu wolno miec wlasne zdanie to prosze zalozyc wlasny temat " warto kupic czy nie warto " i tam pisac a nie zasmiecac mojego tematu :D - bez urazy ale tak to wyglada - polowa postow jest o nocniku a polowa ze nie warto kupowac - tyle sie dowiedzialem :D - wiem ze nic nie wiem :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: Brian » poniedziałek, 22 wrz 2008, 18:58

andrzejdisel, jak zauważyłeś tanie kibelki chemiczne są najczęściej używane. Jeśli chcesz zawsze na kemping możesz jechać z własnym szaletem :lol: :lol: Myśle że firma jest to drugorzędna sprawa ważniejsze jest przede wszystkim wygoda !! Warto poszperać po allegro !
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: jedrek101 » wtorek, 12 maja 2009, 21:37

Zakupiłem używaną toaletę chemiczną Thetford Porta Potti 365 na niezłą cenę 120 zł na allegro w opisie sprawna , no i działa tylko że mieszek od spłuczki jest popękany (znaczy są maleńkie dziurki na zagięciach ) i przecieka przez nie woda , a toaleta nie działa z siłą wodospadu :(
Nie będę świnią i nie pchnę jej dalej w świat (jak to uczynił sprzedawca, nawet wrzucił do środka karton od poprzedniego sprzedawcy, stąd wiem że toaleta krążyła po kraju )
Chcę wymienić mieszek (koszt to około 50 zł można go dostać w Katowickim TAM-ie) tylko może ktoś ma tańsze źródło , a przede wszystkim podpowie mi jak go wymienić ....

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: finger » środa, 13 maja 2009, 06:07

andrzejdisel, Jeżeli mogę doradzić to kup Thetforda . Wygląda i służy przez lata . Stosuj dobre płyny z tej samej firmy .
Jeżeli chodzi o wielkość to musisz sobie odpowiedzieć :mrgreen: jakie będziesz miał na niego ... zapotrzebowanie :D .
Jeżeli ma służyć jako awaryjny , a bywasz na dobrych kampingach to wielki chyba nie jest konieczny . Fakt jest taki , że różnica w cenie jest , zdaje się , tylko 50 zł na allegro miedzy dużym a małym .
Odpowiedz sobie sam na pytanie czy potrzebujesz mieć duuuuży czy mały . Ja mam mały i w zupełności mi wystarcza (awaryjnie) .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: jedrek101 » środa, 13 maja 2009, 06:38

finger, Nie tam żebym się czepiał ale post andrzejdisel, o jest z przed 7 miesięcy,myślę że już kupił toaletę, ja podpiąłem się pod temat - bo po co zakładać nowy wątek z toaletą :wink:

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » środa, 13 maja 2009, 06:44

Witam wszystkich :D - temat od wrzesnia jest juz nieaktualny - juz kupilem w zeszlym roku - wlasnie Porta Poti :D - ale dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi - mysle ze temat przyda sie innym niezdecydowanym :D - u mnie jeszcze nie byl w uzyciu - ma byc jako awaryjny :D - obecnie ( szukam ) plynow - szukam napisalem w nawiasie bo wiem jakie kupic - tylko zakupy pilne wypieraja te mniej wazne :D - ale mysle ze do wyjazdu na trase zakupie :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: jedrek101 » środa, 13 maja 2009, 07:02

kupuj te thethforda niby drogie ale na kilka lat starczą:
tu w komplecie z papierem http://www.allegro.pl/item631610855_zes ... _kena.html

Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: serek » środa, 13 maja 2009, 07:15

No może Jędruś przesadził ,ze na kilka lat , ale jak jedziesz na urlop 3 tyg. raz w roku , to spokojnie na dwa sezony Ci płynów starczy...ale tak jak ja w zeszłym roku 3 tyg. urlop , pare weekekdów i majówka w Sandomingo i taki zestaw zurzułem... ze w Warce pozyfczac musiałem płyn od Kol. Lepciaka... bo giełda była dopiero w niedziele...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: jedrek101 » środa, 13 maja 2009, 07:28

no dobra pisałem pod siebie,u mnie urlop to max 4 dni(razem z weekendem), Sergiusz powiedz mi jak naprawić moją toaletę.....

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: serek » środa, 13 maja 2009, 07:41

jedrek101 pisze: Sergiusz powiedz mi jak naprawić moją toaletę.....


a to się nawet nie chwaliłes ze kupiłes WC , a co jej dolega...???
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
finger
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2008, 18:01
Lokalizacja: Lubań - DLN

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: finger » środa, 13 maja 2009, 10:42

jedrek101, :oops: Wstyd mi bo się zakręciłem . Zmyliła mnie data Twojego postu . To wynik tego , że dopiero się poderwałem z wyrka . Gdybym pisał całe pół godziny później , tak jak Ty , to pewnie bym już lepiej kontaktował . :D
Co do reszty to chyba się ze mną zgodzisz , że wybór wielkości toalety to już sprawa indywidualna w zależności od potrzeb . Myślę , że z firmą też trafiłem .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta .

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: marek » środa, 13 maja 2009, 14:17

Ja mam kibelek fiamma i dla mnie najważniejsza była wysokość żeby nie mieć kolan przy czole.Co do środków chemicznych kupuje w Auchan lapaya nie są super ale są ok a papier Velvet i się super rozpuszcza (biały)

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: jedrek101 » środa, 13 maja 2009, 17:09

serek pisze:
jedrek101 pisze: Sergiusz powiedz mi jak naprawić moją toaletę.....


a to się nawet nie chwaliłes ze kupiłes WC , a co jej dolega...???

Sergiuszu widzę że nie czytasz uważnie , kilka postów wyżej:

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postprzez jedrek101 wtorek, 12 maja 2009, 21:37
Zakupiłem używaną toaletę chemiczną Thetford Porta Potti 365 na niezłą cenę 120 zł na allegro w opisie sprawna , no i działa tylko że mieszek od spłuczki jest popękany (znaczy są maleńkie dziurki na zagięciach ) i przecieka przez nie woda , a toaleta nie działa z siłą wodospadu :(
Nie będę świnią i nie pchnę jej dalej w świat (jak to uczynił sprzedawca, nawet wrzucił do środka karton od poprzedniego sprzedawcy, stąd wiem że toaleta krążyła po kraju )
Chcę wymienić mieszek (koszt to około 50 zł można go dostać w Katowickim TAM-ie) tylko może ktoś ma tańsze źródło , a przede wszystkim podpowie mi jak go wymienić ....
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie !


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości