Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » niedziela, 21 wrz 2008, 13:49

Witam wszystkich majacych przenosne WC :D i tych jeszcze nie zdecydowanych :D - postanowilem ze zakupie ten przybytek 21 wieku :D - i mam kilka pytan do osob majacych doswiadczenie w tym temacie :D - jakie firmy sa polecane przez Was ? - a jakich firm unikac ? - jak z awaryjnoscia ? ( szczelnoscia ) - czy kupic nowa ? - czy malo uzywana ? - wiem ze sa w kilku wielkosciach zbiorniki - jaki wybrac dla 3 osob ? - opiszcie swoje doswiadczenia :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 wrz 2008, 10:00 przez andrzejdisel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: b.b tulipan » niedziela, 21 wrz 2008, 19:29

przenośne WC? nocnik. :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » niedziela, 21 wrz 2008, 19:48

Witam :D - tak :D nocnik :D - tego akurat nie bralem pod uwage :D - ale skoro kolega posiada to moze podzieli sie z nami walorami eksploatacji :D :D :D - mnie chodzi o tzw WC chemiczne :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: Andrzej132 » niedziela, 21 wrz 2008, 20:10

Ja kupiłem dwa tata temu toaletę Thetford w LIDLU chyba za 199 zł. Może trochę mały zbiornik na nieczystości ale toaleta służy tylko awaryjnie.

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: petek » niedziela, 21 wrz 2008, 20:30

andrzejdisel pisze:Witam :D - tak :D nocnik :D - tego akurat nie bralem pod uwage :D - ale skoro kolega posiada to moze podzieli sie z nami walorami eksploatacji :D :D :D - mnie chodzi o tzw WC chemiczne :D


Ty tu się nie śmiej z nocnika. Mój syn korzysta z niego regularnie na wyjazdach z przyczepą i w przyczepie :lol: :lol:
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: kotek » niedziela, 21 wrz 2008, 20:40

Mam Thetford, ale ma służyć jako awaryjna.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

szymon79
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: szymon79 » niedziela, 21 wrz 2008, 21:24

a ja mam kupiłem taka pierwsza lepsza w lidlu za 199 - narazie jej nieuzywałem bo w N-ce nie było jak ( ciasno) ale teraz to pójde na całosc :lol: w nowej n132 mam toalete to bede korzystał ale tylko w nocy zeby nie biegac po polu kempingowym ...
szymon79
N 132t + N250 + VW T4 multivan 2.5 LPG
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » poniedziałek, 22 wrz 2008, 07:36

Witam :D - chyba zostalem zle zrozumiany :D - nie nasmiewam sie z nocnika :D :D :D - tylko oczekuje od was porady na co zwrocic uwage przy zakupie :D - jaka firme wybrac i dlaczego ? :D - jakiej nie wybierac i dlaczego ? :D - oraz jakie sa typowe usterki ? - itp :D - taki maly poradnik dla laika :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: petek » poniedziałek, 22 wrz 2008, 08:09

andrzejdisel pisze:Witam :D - chyba zostalem zle zrozumiany :D - nie nasmiewam sie z nocnika :D :D :D - tylko oczekuje od was porady na co zwrocic uwage przy zakupie :D - jaka firme wybrac i dlaczego ? :D - jakiej nie wybierac i dlaczego ? :D - oraz jakie sa typowe usterki ? - itp :D - taki maly poradnik dla laika :D


To ja Ci doradzę. W przypadku toalety typu nocnik firma w zasadzie nie ma znaczenia. Wybieraj pod kątem pojemności i wygody użytkowania. A jakbyś chciał trochę ekstrawagancji to są modele grające po prawidłowym użyciu. Mamy taki i wierz mi, nasz Patryk nie narzeka. Melodia mu sie juz znudziła, a ten model niestety nie przewiduje jej zmiany - taka jego mała wada. Z opróżnianiem nie ma większego kłopotu, pod warunkiem, że masz w pobliżu WC stacjonarne. Bez tego może być mały problem. A i najważniejsze - nie musisz kupować żadnych dodatkowych płynów, no poza zwykłym płynem do umycia. Pozdrawiam!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Toaleta WC w Przyczepie

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 22 wrz 2008, 08:32

andrzejdisel pisze:Witam :D - tak :D nocnik :D - tego akurat nie bralem pod uwage :D - ale skoro kolega posiada to moze podzieli sie z nami walorami eksploatacji :D :D :D - mnie chodzi o tzw WC chemiczne :D

Tak na poważnie to nocnik jest na stałe w N126. Gdy zabieram wnuków na wojaże to jest nie zastąpiony /małe gabaryty chowa się pod przyczepę/ Natomiast inne sprawy ludzi dorosłych staramy się załatwiać w szaletach miejskich. Dlatego wybieram miejsca jak najbliżej WC aby nie ganiać za daleko i woda jest wtedy blisko, nie trzeba dzwigać, woda do higieny i do kuchni. Ale to jest tylko moje zdanie. pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » poniedziałek, 22 wrz 2008, 09:15

Witam ponownie :D - zastanawiam sie jak dlugo mozna ciagnac watek nocnika ? - pewnie dlugo :D - bez urazy dla uzytkownikow tego sprzetu :D - czlowiek dorosly potrzebuje w sytuacji awaryjnej TOALETY CHEMICZNEJ WC :D - i ten watek chcialbym rozwinac :D - bo na temat nocnika powiedziano juz wszystko a nawet napisano ode do nocnika :D - wiec pisac prosze teraz tylko o toalecie chemicznej wc :D :D :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: konrad » poniedziałek, 22 wrz 2008, 10:28

Witam
Widzę że wątek zszedł na boczny tor ;)

Mnie też interesuje funkcjonalność przenośnej toalety w niewiadce
czasem leje i nie chce się latać do kibelka na polu
czasem w drodze się zachce
warto do takich zastosowań zakupić jakąś przenośną WCtke ?
czy więcej z tym kłopotu ?
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

matse
Posty: 89
Rejestracja: czwartek, 12 cze 2008, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: matse » poniedziałek, 22 wrz 2008, 11:25

To ja jeszcze dołożę pytanie. Ktoś kiedyś napisał, że przenośne WC zainstalował w dodatkowym namiocie w przedsionku. Jestem ciekaw tego rozwiązania. Jaki to namiot, jak to wygląda?

Pozdr. matse

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: andrzejdisel » poniedziałek, 22 wrz 2008, 12:11

Witam :D - myslalem o takim rozwiazaniu ale nie w przedsionku - tu link http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=438953882
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

matse
Posty: 89
Rejestracja: czwartek, 12 cze 2008, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Toaleta chemiczna WC w Przyczepie

Postautor: matse » poniedziałek, 22 wrz 2008, 14:53

No jest to ciekawe rozwiązanie, czegoś takiego się nie spodziewałem, ale trochę bym się bał czy mi w czasie "operacji" nie odleci podczas silniejszego wiatru. Zresztą jak mam wychodzić na zewnątrz to się już przejdę do normalnej toalety.

Pozdr. matse


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości