na co parzeć przy kupnie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

na co parzeć przy kupnie

Postautor: mateusz » piątek, 29 cze 2007, 19:40

witam jak w temacie
http://moto.allegro.pl/item210767834_za ... _1973.html

czy warto sobie zawracać głowe jak przyczepa ma na sobie dużo pajęczyn na budzie??

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: szary11 » niedziela, 1 lip 2007, 17:52

Pajęczynki jak niewielkie wody nie puszczają. Ja na swojej wszystkie jakie miałem potraktowałem szpachlą samochodową i się sprawdziło. Przez 2 lata tylko w jednym miejscu "pająk" się odrodził. Niestety z wiekiem troszke może się ich pojawić. Sprawdź ogólnie stan budy czy nie "wychodzona" - jak nie będzie pęknięć w narożnikach, miejscach mocowania budy do ramy, przy oknach można pomyśleć o kupnie.

kuna
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2007, 23:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: kuna » poniedziałek, 5 lis 2007, 00:18

Witam
podepnę się pod temat i zapytam: czy możliwe jest w niewiadówkach aby na łączeniach ścianek z dachem przyczepy występowały przecieki, w jaki sposób elementy nadwozia są połączone w całość ? a pytam dlatego że, w przyczepach szkieletowych drewniano aluminiowych najczęściej tam właśnie występują przecieki lub będą występować, co mnie przeraża a zarazem skłania do wyboru niewiadówki. Jeśli tutaj występuje przewaga niewiadówki na innymi to którą z niewiadówek powinienem wybrać a chodzi mi o wybór pomiędzy n126, n126n, n132 zakładając możliwość przeróbki do użytkowania w dwie osoby (wygodniejsze spanie i toaleta).
Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » poniedziałek, 5 lis 2007, 13:26

Według mnie buda to nie problem,najważniejsze jest zawieszenie rama plus oś (ja by szukał tylko ocynku ).Panowie musimy sie nastawić przy zakupie 10 letniej przyczepy,nie ominie nas wymiana tapicerki.Trzeba patrzeć na szyby bo są drogie i przedsionek jeśli jest to ,przyczepa jest bardziej atrakcyjna.

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: szary11 » poniedziałek, 5 lis 2007, 14:22

W niewiadówce nic nie cieknie pod listwami (przynajmniej nie widziałem takiej możliwości jak swoją remontowałem). Jedynie przecieki możliwe są przez uszczelki w oknach. Stara guma może nie być na tyle elastyczna i pokurczyła się z wiekiem. I chyba każdy model jest pod tym względem bezpieczny w zakupie.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » poniedziałek, 5 lis 2007, 14:50

U mnie ciekła przy wkręcie listwy aluminiowej ale wystarczyło przemalować farbą chlorokauczukową .

kuna
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2007, 23:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: kuna » wtorek, 6 lis 2007, 22:17

Witam moja dociekliowość idzie dalej:
którą z niewiadówek powinienem wybrać a chodzi mi o wybór pomiędzy n126, n126n, n132 zakładając możliwość (właściwie koniecznością) przeróbki do użytkowania w dwie osoby (wygodniejsze spanie i toaleta -kabina, zmiana tapicerki-kolorystyka), dzieciaki prawie dorosłe i niebardzo już nam towarzyszą. Przeznaczenie przyczepy ze wskazaniem więcej jazdy mniej postoju czyli dużo zwiedzania.
Chciałem również zapytać o odczuwalną wentylację przy dużej i małej klapie dachowej - wady i zalety wielkości klapy czy poprostu ma to znaczenie.
Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » środa, 7 lis 2007, 07:54

Ja bym wybrał N 126n tu jest z toaletą jeśli już niesprzedana http://www.karawaning.pl/component/opti ... Itemid,45/
Jest chyba do wyboru 4 kolory tapicerki cena 850 zł.Co do wentylacji w N 126e to jest szyber po to abyś mógł się wyprostować,a mały szyber w N 126n w zupełności wystarczy i jest cieplej ponieważ jest bardziej szczelnie. Szukaj N 126nt lub N 126ntl http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/dokumentacje_i_instrukcje.html - zakładka Układ wnętrza przyczepy

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: serek » środa, 7 lis 2007, 08:02

zgodze sie z markiem , ale w moim przypadku odpada, z racji rodzinki 2 + 1 .
życie jak droga, kiedyś się kończy...

szaramewa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: szaramewa » środa, 7 lis 2007, 08:41

Tak mały szyberek wystarczy. Dla dwoch osób ja tez bym proponował N126n, nie trzeba robić przeglądów tak jak w N 132, która posiadam oraz jest to poprostu nowszy model.
Oczywiście N 132 jest dłuższa ponad 0,5m co naprawde sporo daje i od początku wychodziła z hamulcem i zawieszeniem ALKO, ale znalezienie jej w w dobrym stanie jest cięzkie.
Mi sie bardzo podoba taka:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T351123
Obrazek

N132 rok 1980

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » środa, 7 lis 2007, 09:27

No szaramewa pokazał ideał, no mamy cel na starość może wtedy będzie mnie stać na kupno takiej ładnej przyczepki :D :D :D

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: petek » środa, 7 lis 2007, 10:29

Ta przyczepa jest już bardzo długo na allegro. O ile dobrze pamiętam na początku sierpnia ktoś ją wystawił po raz pierwszy.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » środa, 7 lis 2007, 14:21

No i czeka na mnie :lol:

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: petek » środa, 7 lis 2007, 19:59

Na mnie też czekała, ale żona stwierdziła, że za droga na początek. :lol:

kuna
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2007, 23:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: kuna » czwartek, 8 lis 2007, 01:53

Witam
czyli przy moim wzroście 175cm w przyczepie z dużym szyberdachem bez jego otwierania musiałbym pochylać głowę ? tak mi wynika z wymiarów znalezionych na stronie, czy się nie mylę ?
Kolejna rzecz która mnie interesuje to sposób mocowania mebli czy np szafa jest jeszcze poza podłogą mocowana w innym miejscu ? to samo dotyczyło by się ścianek toalety. A pytam dlatego że, zastanawiam się nad możliwością zmiany rozkładu wnętrza. Dzięki za zestawienie rozkladu wnątrza, dziwię się że tego nie znalazlem.
Pozdrawiam
Jacek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości